VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Sedlčanští si odváželi z města rekordů certifikát

Pelhřimov/Sedlčany /FOTOGALERIE/ – V Pelhřimově, který bývá označován za hlavní město českých rekordů, se uskutečnila po roce v pátek 9. a v sobotu 10. června akce, která je největší svého druhu v Evropě. Na 27. ročník multikulturního festivalu rekordů a kuriozit byli pozváni také zástupci Sedlčan, aby převzali v sobotu v 11 hodin od prezidenta Agentury Dobrý den Miroslava Marka na hlavním pódiu Čestné uznání.

13.6.2017
SDÍLEJ:

Sedlčanští si odváželi z města rekordů certifikát.Foto: Marie Břeňová


V krátkém rozhovoru a prostřednictvím fotografií promítaných na velkoplošné obrazovce přiblížil, jak se scházejí již deset let na začátku adventu lidé, aby pomohli vytvořit nový český rekord. Marek uvedl, že si těchto společných aktivit velmi váží a bývá jim zpravidla osobně přítomen. „Pracovníci Městské knihovny Sedlčany se ve spolupráci s dalšími subjekty stali díky organizátorské nápaditosti a umění získat podporu a součinnost s širokou veřejností v průběhu let 2007–2016 každoročně držiteli nového českého rekordu. Tato mnohaletá série pozoruhodných hromadných akcí s prvky národních tradic následně vstoupila i na stránky České knihy rekordů," uvedl Marek. Certifikát převzala ředitelka knihovny Blanka Tauberová.

Festival se nesl v duchu příjemného setkávání rekordmanů s návštěvníky, i lidí různých generací. Během sobotního programu festivalu Pelhřimov – město rekordů se představil Michal Lukš z Rokycan, který má k Příbramsku osobní vztah. Michal jezdívá na potápěčskou základnu do Bořené Hory u Sedlčan. Ve svých 15 letech se potápěl v těžkém historickém přilbovém skafandru vyrobeném německou firmou Dräger. Tím se stal nejmladším potápěčem, který ponor a náročný sestup do hloubky necelých 10 metrů ve skafandru o hmotnosti přesahující 80 kg zvládl.

„Velkému zájmu diváků se těšil v pátek 9. června diktát, který ve shodný okamžik psalo 1250 žáků sedmi pelhřimovských škol. Rekord inicioval zpěvák Tomáš Klus ve spolupráci s naší Agenturou Dobrý den a pelhřimovskými základními a středními školami. Závěrečnou část diktátu, kterým byl text zpěvákovy písně Do nebe posléze na náměstí 1131 ze zúčastněných žáků i společně odzpívalo," sdělil hlavní pořadatel festivalu Marek.

Marie Břeňová

Autor: Redakce

13.6.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Příbramský cyklista Vojtěch Sedláček (uprostřed) se stal juniorským mistrem České republiky v časovce jednotlivců.

Sedláček zářil, ve světové časovce dojel jedenáctý!

Třída I. B ZŠ Příbram v ulici Bratří Čapků pod vedením učitelky Heleny Ryčlové.

NAŠI PRVŇÁCI: Představujeme školáky ze základní školy v Příbrami

Obce investují miliony, aby udržely lékaře

Příbramsko – Dětský lékař, praktický lékař, zubař v menší obci už zdaleka není takovou samozřejmostí, jako tomu bývalo dříve. Po pediatrech, kteří odešli do důchodu, zůstaly prázdné, často i dobře vybavené ordinace. Obyvatel vesnic, ale i menších měst, se proto dojíždění do těch větších nevyhnou. Vybavená, ale opuštěná ordinace zůstala před dvěma lety například v Milíně po odchodu pediatra do důchodu.

Šest nejčastějších chyb při výběru toalety

Ačkoliv na toaletě strávíme dle průzkumů přibližně tři měsíce života, nevěnujeme jejímu výběru příliš pozornosti. Přitom se dá udělat mnoho chyb, kterých později litujeme. Přečtěte si 6 nejčastějších prohřešků, kterých se při výběru WC dopouštíme.

Ve středu v Příbramském deníku: prvňáčci z 2. ZŠ Bratří Čapků!

Už ve středu pokračuje ojedinělý seriál Deníku, v němž se představí všechny děti, které letos nastoupily poprvé do školy. Prohlédněte si jejich rozzářené tváře plné očekávání nových vzrušujících zážitků. Ve středu 20. září pokračujeme fotkami usměvavých dětí z 6. základní školy. Už ve středu v Příbramském deníku.

Zastupitelé udělali tečku za aférou kolem kotlíkových dotací. Přidali peníze

Střední Čechy – Dodatečné peníze pro žadatele o dotaci na výměnu starých kotlů v rodinných domech za nové schválili v úterý středočeští zastupitelé. Po delší debatě přikývli argumentu, že je spravedlivé, aby v rámci druhého kola výzvy kotlíkových dotací byli uspokojeni i žadatelé čekající na sklonku zimy ve frontě před krajským úřadem, na které by se dostalo, kdyby je nepředběhly žádosti doručené prostřednictvím kurýrů. V kauze provázené emocemi nakonec zastupitelé dospěli k vzácné shodě: pro se zvedlo 46 rukou, proti nebyl nikdo – a sedm volených zástupců občanů se hlasování zdrželo.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení