Sběrný dvůr v areálu sedlčanských technických služeb se osvědčil. Uvedl to místostarosta Sedlčan Miroslav Hölzel s tím, že společnost sedlčanských technických služeb, v níž má stoprocentní podíl město, jej chce ještě rozšířit. „Přiváží se tam totiž hodně biologického odpadu ze zahrádek, a tak chce vedení technických služeb přímo ve dvoře postavit malou kompostárnu s kapacitou do 150 tun a část odpadu by tak bylo možné využít jako hnojivo,“ řekl Hölzel s tím, že společnost chce letos zakoupit také štěpovačku, kde by se větve a dřevěný odpad drtily.

Poznamenal, že odpad, který ve sběrném dvoře končí, včetně nebezpečného odpadu, podléhá přísné evidenci. V minulosti třikrát do roka svážela odpad
z regionu dobříšská společnost Dokas, s níž mohlo město ukončit smlouvu. Zaměstnankyně sedlčanských technických služeb Miroslava Jeřábková uvedla, že letos lidé odevzdali do sběrného dvora 166 lednic, 210 televizorů, 341 ostatních elektrospotřebičů, 190 pneumatik, 1330 kilogramů barevných kovů a
1410 kilogramů olejů. „Za celý loňský rok bylo 480 ledniček, 450 televizorů, 1100 pneumatik a 620 videí, rádií,…“ vypočítávala Jeřábková. Upozornila, že sběrný dvůr je otevřen nejen ve všední dny, ale také v sobotu od 8 do 11 hodin.

„Za čtyři odevzdané pneumatiky za rok nemusí obyvatelé Sedlčan nic platit. Poplatek neúčtujeme ani za lednice nebo televizory, ale podmínkou je, aby byly v kopletním stavu. Pak je to posuzováno jako zpětný odběr,“ upozornila Jeřábková.

Do Petrovic zajíždí kvůli sběru nebezpečného odpadu sedlčanské technické služby dvakrát ročně. „Pneumatiky máme zpoplatněny,“ uvedl petrovický starosta Petr Štěpánek. Likvidace elektrospotřebičů má nastavená i v této obci stejná pravidla: pokud je lednice s chladícím systémem, ikdyž nefunkčním, nebo jsou další spotřebiče „nevykuchané“, lidem to peněženky nijak nezatíží.