VYBRAT REGION
Zavřít mapu

SedmiDeník: Ohlédnutí za uplynulým týdnem v obrazech

Příbramsko- I dnes vám přinášíme výběr zpráv uplynulého týdne, které by vás neměly minout.

12.7.2015
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: čtk


Vyhlášení CHKO Brdy brzdí námitky
Brdská příroda.Příbram - Nařízení o vyhlášení Chráněné krajinné oblasti Brdy mělo být podle harmonogramu optimalizace vojenských újezdů a rušení Vojenského újezdu Brdy vyhlášeno v červnu tohoto roku s účinností od 1. ledna 2016. Nařízení vlády o vyhlášení CHKO Brdy bude ale vyhlášeno pravděpodobně až v září.

Co je důvodem zpoždění?

V průběhu připomínkovacího řízení ke zmíněnému návrhu se vyskytla řada námitek, které nebyly ještě vypořádány a z tohoto důvodu dojde k odkladu nařízení o CHKO. Hlavní námitkou je nevyhlašovat CHKO v hranicích Přírodního parku Třemšín.


V 96 letech skočil padákem!
Tandemový seskok šestadevadesátiletého Ferdinanda Fairaisla ze Solenic.Dlouhá Lhota - V listopadu oslaví 96 let. Za celý život nevzal cigaretu do úst, pravidelně cvičil a nepil alkohol. Tyto přednosti považuje Ferdinand Fairaisl ze Solenic za důvod, proč se v pokročilém věku cítí tak dobře, aby se nechal přáteli „vyhecovat" k tandemovému seskoku na letišti v Dlouhé Lhotě.

Seskok se uskutečnil v pondělí, za větru, který lidé z letiště vítají. Prý je lepší dopad. Podle jeho syna Oty Fairaisla tatínka nemuseli k činu příliš přemlouvat. „Stačilo jen navrhnout a bylo ihned rozhodnuto."


Nácvikový byt pro užívá první klient

První startovací byt příbramské Alky si vyzkouší handicapovaný Marek. Příbram - Jednadvacetiletý Marek Důla září štěstím, přesto má ještě v hlavě spoustu otazníků. Jeho lehký handicap mu umožňuje postavit se na vlastní nohy a ve svém věku moc toužil po „svém" bydlení.

První startovací byt příbramské Alky si vyzkouší handicapovaný Marek. Splnění jeho přání netrvalo dlouho. Jen co v příbramské obecně prospěšné společnosti Alka, kde býval klientem a dnes pro ni pracuje, vyslovil přání bydlet sám, netrvalo dlouho a najednou se ocitá na prahu nácvikového bytu.

Zprovoznění záchytky odloženo
Olomoucká záchytka. Ilustrační fotoPříbram - Opilci a výtržníci zatím na zdabořskou záchytku v Příbrami po svých excesech nepoputují. Její zprovoznění je totiž v nedohlednu.
A důvodem jsou opět peníze. Přesněji investice zhruba půl milionu korun. S takovým výdajem město nepočítalo. Původně mělo jít o zhruba sto tisíc. Zajistit tuto službu je ovšem povinností zpravidla krajů. Záchytka na Zdaboři přitom měla podle radních fungovat už v březnu.


Blesk zapálil střechu rodinného domu

Ilustrační fotoPříbram - Noční bouřky doprovázené silným deštěm a větrem se výrazně podílely na zvýšení počtu výjezdů (celkem 58) středočeských hasičů v prvních sedmi hodinách ve středu. Nejvíce postižená noční bouřkou byla jižní část Středočeského kraje, tedy okresy Příbram, kde bylo kvůli bouřce dokonce dvacet výjezdů a pak sousední Benešovsko se sedmnácti výjezdy. Dvakrát zazněly poplachové sirény kvůli požáru po zásahu bleskem.
Ve Věšíně u Rožmitálu (viz foto nahoře) zapálil blesk půdní prostor rodinného domu. S plameny bojovala jedna profesionální a čtyři dobrovolné jednotky od dvou hodin a oheň se jim podařilo zlikvidovat krátce před osmou.

Spalovně v Příbrami starosta příliš velkou šanci nedává
Ilustrační fotoPříbram – Třídění a zpracování odpadů je problematika, kterou se zabývají také příbramští radní. Podle normy, schválené v minulém roce poslanci, bude od roku 2024 zakázáno skládkování směsných komunálních odpadů.

Nevyřešená otázka však zní: Budou se tyto odpady pouze pálit, nebo bude možné s nimi naložit i jinak?

Objevují se i úvahy o vybudování spalovny. „Obecně lze říci, že v roce 2024 budeme nuceni veškerý komunální odpad buď sami nějakým způsobem zpracovávat, nebo ho vozit ke spalování do Mělníku," řekl Příbramskému deníku starosta Jindřich Vařeka.

Autor: Redakce

12.7.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Červený Hrádek u Sedlčan

Benefiční festival pomůže dětem s ichtyózou

Konvent plný loutek a dětí.
3

Březnický konvent opět ožije loutkami a hudbou

Hospoda Cup vyhrál tým CJ Izolace

Bohutín - Turnaj s velkou tradicí, to je Hospoda cup v Bohutíně. Turnaje hraného od roku 1998 se letos zhostil tým EventPeople a uvedl jej do nového kabátu. 

AKTUALIZOVÁNO

Máte vážně nemocné příbuzné? Dostanete až tři měsíce placeného volna

Lidé dostanou možnost čerpat až tříměsíční placené ošetřovatelské volno na péči o vážně nemocné příbuzné. Senát dnes schválil vládní novelu o nemocenském pojištění, která volno uzákoní. 

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Kamýk byl při povodni nejvíce postiženou obcí

Příbramsko /FOTOGALERIE/ - Solenice a Kamýk byly před 15 roky při katastrofální povodni nejpostiženější obcí regionu. Když se povodňová vlna hnala Vltavskou kaskádou, zatopila Solenice pod hrází Vodního díla Orlík a pod vodou se vzápětí ocitl i Kamýk nad Vltavou. Zaplaveno bylo 60 objektů, z toho 37 rodinných domů.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení