VYBRAT REGION
Zavřít mapu

SedmiDeník: Ohlédnutí za uplynulým týdnem v obrazech

Příbramsko - Končící týden byl na Příbramsku plný událostí, o kterých si mohli čtenáři přečíst v Příbramském deníku.

25.10.2015
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: SSSVT.cz

V pondělí se Příbramský deník věnoval tomu, že překračování rychlosti v Dobříši bude město trestat pokutou prostřednictvím kamerového systému, na který už je vypsaný tendr. Řidiči budou muset povolit nohu z plynu v úseku od Prahy na příjezdu do Dobříše a následně v právě zrekonstruované Petrovičově ulici. Měřením chce město zajistit větší bezpečnost.

Aktuálně se jedná o úsekové měření v části ulice Pražská od autobusové zastávky u Bobcatu po křížení s ulicí Nad Prachandou. „Nyní je vypsané výběrové řízení na firmu, která bude zajišťovat dodávku, instalaci a zprovoznění kamerového systému včetně příslušenství pro měření úsekové rychlosti," informoval starosta Dobříše Stanislav Vacek. Lhůta pro podávání nabídek končí právě dnes.

V úterý byly hlavním tématem neziskové organizace. Alka, Bedna, Magdaléna, ProFem. To je jen malý zlomek příbramských neziskových organizací, které pomáhají postiženým, mladým ze sociálně slabých rodin, drogově závislým a doma týraným ženám. Spousta lidí už služeb těchto a dalších neziskovek využívá, ale větší procento o jejich činnosti vůbec nic neví. To byl podle ředitele Farní charity Příbram Jiřího Kaly důvod k uspořádání veletrhu neziskových organizací, který přesně za týden (v úterý 27. října) v estrádním sále příbramského kulturního domu od 11 do 19 hodin představí práci jednotlivých organizací. Každá tu bude mít svůj stánek a kromě toho nebude chybět ani zajímavý doprovodný program.

Středeční vydání informovalo o tom, že příští rok si Příbramáci připomenou 800 let od založení města. Součástí oslav bude i evropské setkání horníků a hutníků, jehož by se měly zúčastnit tisíce návštěvníků.

„Už máme jakousi hrubou kostru, ale pořád pracujeme na detailech," popsal přípravy oslav místostarosta Václav Švenda, podle něhož se akce budou konat na náměstích, v areálu Nového rybníka nebo na Březových Horách.

Vzhledem k očekávané mnohatisícové návštěvnosti stojí vedení města před otázkou, jak zajistit pro hosty dostatek ubytovacích míst. „Kapacita ubytovacích míst v Příbrami a okolí je tristní. Hostům tak dáváme seznam ubytovacích zařízení v dosahu 50 kilometrů. Budeme nabízet i kapacity domovu mládeže. Více není v našich možnostech," sdělil Příbramskému deníku místostarosta Václav Švenda.

Ve čtvrtek si čtenáři přečetli článek o tom, že lyžařskou výbavu letošní sezonu Příbramáci na Padáku nevyzkouší. Několikatýdenní diskuze o budoucnosti sportovního areálu skončili v jeho neprospěch.

Radní tento týden rozhodli na základě všech dostupných podkladů, zejména ekonomické analýzy provozních nákladů, klimatických podmínek v našem městě a s přihlédnutím k výsledkům anket. Peníze, které město díky tomuto rozhodnutí ušetří, radní hodlají investovat do rozvoje a modernizace příbramského aquaparku.

V pátečním vydání se Příbramský deník věnoval tomu, že Příbramáci utuží svaly na čerstvém vzduchu. Před gymnáziem totiž vznikne venkovní posilovna, přičemž další prvky nebudou chybět ani jinde na březohorském sídlišti.

„Hotovo by mělo být ještě tento týden," sdělila Příbramskému deníku mluvčí radnice Pavlína Svobodová. Dokončení se tak o několik dní zpozdilo.

Výběrové řízení vyhrála s nejnižší nabídkou společnost Invessales. Hřiště tak vyjde na zhruba 6,7 milionu korun, přičemž vedení města využije i dotace. Projekt zahrnuje úpravu prostranství před gymnáziem a několik dvorů. Kromě revitalizace zeleně by zde přibude několik nových sloupů veřejného osvětlení, hrací prvky a posilovací stroje.

Autor: Redakce

25.10.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc.
AUTOMIX.CZ
20

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Ilustrační foto

Okresní fotbal na Příbramsku ožívá pohárem

Povodeň 2002: V Sedlčanech se škody vyšplhaly na desítky milionů

Sedlčany - Vzpomínky na události před patnácti lety pro Sedlčanské nejsou vůbec příjemné. Povodeň v roce 2002 zaplavila část města. V tom roce byly tenisové kurty těsně před dokončením a před předáním. Naráz se ocitly úplně pod vodou. Na povodeň doplatila celá údolní niva od zahradnictví v Nádražní ulici, které bylo úplně vyplavené. Stejně tak tristní pohled byl na areál chovatelů, objekt stavební firmy, na uhelné sklady. Zatopený byl Kovošrot, u něhož se utrhla a odplavala lávka přes Mastník.   

Štrůdl vás provede erotickou komunikací i uměním zevlingu

Praha - Tomáš Klus, Suvereno, Daniel Nekonečný, Filip Říha nebo sexuoložka Gaia Poupětová  provedou prvními narozeninami akce zvané Štrůdl. Oslavy doprovázené workshopy a hudbou se budou konat na střeše galerie Vanguard v Praze. Ty se uskuteční v neděli 20. srpna od patnácti hodin.

Podvodníci zkoušejí na seniory nový trik s dveřmi

Příbram – Policie varuje především starší lidi, aby si dali pozor na podvodníky. Ti přišli s novým trikem. Policii jsou známy už dva případy ze srpna, kdy v Příbrami navštívili seniory muži, kteří uvedli, že jdou vyměnit staré dveře za nové bezpečnostní.

Hledáme redaktora/ku sportu pro Příbramský deník

Příbram  - Zajímáte se o sportovní dění? Baví vás psát, fotit či natáčet krátká videa? Přidejte se k nám! 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení