VYBRAT REGION
Zavřít mapu

SedmiDeník: Ohlédnutí za uplynulým týdnem v obrazech

Příbram - Končící týden byl na Příbramsku plný událostí, o kterých si mohli čtenáři přečíst v Příbramském deníku.

8.11.2015
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: SSSVT.cz

Ilustrační foto.V pondělí se Příbramský deník věnoval tomu, že chátrající budovy u bytízské skládky bude možné zdemolovat. Příbramští zastupitelé totiž zrušili rozhodnutí z loňského prosince, které demolici těchto budov znemožňovalo.

Vedení města si tak podle starosty Jindřicha Vařeky rozvázalo ruce k jednání o případném rozšíření skládky, kde se vrší hory odpadu. Během několika měsíců už prý nebude pro další místo. Za pět let vyvezli Příbramáci na skládku téměř sto tisíc tun.

Před rokem přitom současné vedení města pozastavení schvalovalo.

Záchytka. Ilustrační foto.V úterý bylo hlavním tématem zprovoznění záchytné stanice v Příbrami. Ačkoliv má radnice zajištěný zdravotnický personál a sanitáře do nové protialkoholní stanice, kterou chce provozovat v areálu krajské nemocnice, nemůže sehnat lékaře ochotného v zařízení sloužit.

Bez nich stanice nemůže fungovat, řekla Alena Ženíšková. Město podle ní požádalo o pomoc Středočeský kraj.

„Oslovili jsme téměř všechny lékaře, jak obvodní, tak odborné, jestli by nechtěli přivýdělek na záchytné stanici. Bohužel, nikdo z nich zájem neprojevil," uvedla Ženíšková.Hejtmanství podle Ženíškové věc řešilo s ředitelem příbramské nemocnice Stanislavem Holobradou, vedení radnice se s ním má sejít příští týden. To už mají být i městu předány nové prostory pro záchytku.

Střední Brdy - pohled z úpatí Koruny do údolí Klabavy u třítrubeckého zámečku.Středeční vydání informovalo o tom, že po nově vyznačených trasách v Brdech by se návštěvníci vyhlášené CHKO mohli projít už v červnu.

Jednal o tom příbramský starosta Jindřich Vařeka s ředitelem Regionálního pracoviště Agentury pro ochranu přírody a krajiny Střední Čechy (AOPK) Jaroslavem Obermajerem, pověřeným vedoucím oddělení Správa CHKO Brdy Bohumilem Fišerem a ekologem Vojenského újezdu Brdy Karlem Urbanem.

Diskutována byla také stráž přírody. Správa CHKO Brdy ji bude zajišťovat prostřednictvím dobrovolníků, kteří absolvují příslušná školení a kurzy a osvědčí způsobilost vykonávat tuto činnost.

Lze očekávat, že se tak začne dít v příštím roce, jak to klimatické podmínky dovolí, a je naděje, že například většina navržených cyklotras by měla být vyznačena již do zahájení hlavní turistické sezóny v létě.

Město Dobříš. Ve čtvrtek si čtenáři přečetli článek o tom, že projekt na společenský dům, který má vzniknout z bývalé budovy kina v Dobříši, je ve fázi zpracování projektu.

„Jsou hotové průzkumové práce a studie. Do konce letošního listopadu bude zpracována dokumentace pro územní rozhodnutí a poté bude město žádat o vydání územního rozhodnutí (předpoklad vydání územního rozhodnutí je březen

„Měly by zde vzniknout hlavní sál pro zhruba 150 sedících diváků s mobilním hledištěm, zázemí pro občerstvení, dvě klubovny, malý přednáškový sál a zázemí. Součástí návrhu je i úprava zeleně v okolí a vybudování 20 parkovacích míst v bezprostřední blízkosti společenského domu," vyjmenovala přednosti projektu mluvčí dobříšské radnice Nikol Sevaldová.

Obora v Příbrami. V pátečním vydání se Příbramský deník věnoval tomu, že v okresním městě zřejmě přibude více míst pro odpočinek v přírodě. Radní proto usilují o podporu modelového řešení oživení a zatraktivnění prostoru podél Příbramského potoka ze strany ministerstva životního prostředí.

Jedním z cílů je vytvořit takzvané dešťové zahrady s vodními rostlinami, kde se bude dešťová voda vsakovat a zůstávat pro období sucha. Příbramský potok je také domovem řady vzácných živočichů, jako například raka říčního či řady druhů ptáků. Jejich zachování je do budoucna klíčové. (red)

Autor: Redakce

8.11.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Červený Hrádek u Sedlčan

Benefiční festival pomůže dětem s ichtyózou

Konvent plný loutek a dětí.
3

Březnický konvent opět ožije loutkami a hudbou

Hospoda Cup vyhrál tým CJ Izolace

Bohutín - Turnaj s velkou tradicí, to je Hospoda cup v Bohutíně. Turnaje hraného od roku 1998 se letos zhostil tým EventPeople a uvedl jej do nového kabátu. 

AKTUALIZOVÁNO

Máte vážně nemocné příbuzné? Dostanete až tři měsíce placeného volna

Lidé dostanou možnost čerpat až tříměsíční placené ošetřovatelské volno na péči o vážně nemocné příbuzné. Senát dnes schválil vládní novelu o nemocenském pojištění, která volno uzákoní. 

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Kamýk byl při povodni nejvíce postiženou obcí

Příbramsko /FOTOGALERIE/ - Solenice a Kamýk byly před 15 roky při katastrofální povodni nejpostiženější obcí regionu. Když se povodňová vlna hnala Vltavskou kaskádou, zatopila Solenice pod hrází Vodního díla Orlík a pod vodou se vzápětí ocitl i Kamýk nad Vltavou. Zaplaveno bylo 60 objektů, z toho 37 rodinných domů.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení