VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Dvacetimilionové zateplení základní školy skončilo

Příbram - Základní škola v ulici 28. října už prosvítá mezi zašedlými domy příbramského sídliště optimistickou zářivou barvou. Včera oficiálně skončil nákladný projekt zateplení bývalé 5. základní školy, jehož nejzřetelnějším dopadem je nová béžová fasáda, která se líbí především samotným dětem. Další výhodou je roční úspora za teplo v řádech milionů korun.

1.12.2009
SDÍLEJ:

Ukončení projektu zateplení Základní školy 28. říjnaFoto: Zbyšek Seifert

„Výsledná barva je produktem ankety, které se zúčastnili všichni žáci školy, učitelé i velká část rodičů. Doufám, že pozitivní atmosféra, kterou vytváří, se přenese i dovnitř školy,“ řekla ředitelka základní školy Iva Palánová při slavnostním aktu.

Zateplení bývalé 5. základní školy začalo na počátku letních prázdnin. Děti, které se po dvouměsíčním volnu vrátily zpět do školy, čekala škola obehnaná lešením, na kterém pracovali až do poloviny listopadu dělníci na nové fasádě.

„Celkové náklady stavby byly asi 20,3 milionu korun. Z toho přibližně 17 milionů korun, což je 85 procent nákladů, má město Příbram závazně přislíbeno od Evropské unie z Operačního programu životního prostředí. Dalších pět procent, tedy více než jeden milion korun, poskytne Státní fond životního prostředí. Zbytek tvořený asi dvěma miliony korun hradí město Příbram,“ informoval první místostarosta Příbrami Ivan Šedivý.

V rámci projektu byl kompletně zateplen objekt školy včetně půdy a suterénů. Škola, tělocvična i jídelna mají nové fasády, nová plastová okna. Byly vyměněny klempířské prvky, zregulována otopná soustava, došlo také k úpravě elektroinstalace.

„Opravy škol, do kterých se dlouhá léta neinvestovalo, jsou jednou z priorit současného vedení příbramské radnice. Jsem velmi rád, že k plnění tohoto úkolu nám velmi významně pomáhají peníze z Evropské unie. V Příbrami tak v nově opravené a zateplené Základní škole 28. října máme další konkrétní příklad spolupráce evropských zemí. Zateplením budov dojde rovněž ke značné úspoře energie potřebné k vytápění a tím i ke zlepšení životního prostředí,“ sdělil starosta Příbrami Josef Řihák.

Podle odhadů by roční úspora energie měla díky novému plášti budovy dosahovat zhruba 2500 gigajoulů. To v přepočtu znamená, že se náklady na teplo škole sníží asi o 1,5 milionu korun, což už bude v rozpočtu znatelné.

Projekt zateplení bývalé 5. základní školy byl jednou ze tří nákladných a rozsáhlých akcí, které se v období letních prázdnin i části nového školního roku v Příbrami odehrály. Nemalé rekonstrukce se dočkaly také základní školy ve Školní ulici a v Jiráskových sadech.

Autor: Zbyšek Seifert

1.12.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Sníh na Monínci. Srpnová teplota byla spíš na plavky, ale „Sněhurky“ si rády zapózovaly u hromad umělého sněhu.
3

OBRAZEM: Sníh v srpnu na Příbramsku? Nic nemožného!

Ilustrační foto

KrimiMix: Příbramák vyhrožoval ženě podpálením domu

Marie Krejčová oslavila 101. narozeniny

Dobříš - První narozeniny v druhém století svého života oslavila v neděli klientka Domova seniorů Dobříš paní Marie Krejčová. K velkému životnímu jubileu přijela oslavenkyni popřát Jaroslava Němcová, radní pro oblast sociálních věcí. Ke gratulantům se připojila ředitelka domova Marie Doležalová, personál s klienty a v neposlední řadě rodina oslavenkyně. 

Hledáme redaktora/ku zpravodajství pro Příbramský deník

Příbram  - Zajímáte se o regionální dění? Baví vás psát, fotit či natáčet krátká videa? Přidejte se k nám! 

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Na farmu v Žežicích přijede 42. příbramský huntík Zdeňka Hejkrlíka

Příbram /FOTOGALERIE/ - Rok se s rokem sešel a opět k posluchačům pohodové hudby přijíždí Příbramský huntík plný muziky. Jako několik posledních let se i letos festiválek uskuteční na K-Farmě v Žežicích, a to 2. září od 13 hodin.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení