VYBRAT REGION
Zavřít mapu

UVNITŘ MAPA: Od září budou děti do škol vozit zdarma školní autobusy

Příbram - V rámci optimalizace městské hromadné dopravy v Příbrami vznikne také speciální ranní linka, která bude svážet žáky do škol.

28.1.2009 8
SDÍLEJ:

Nové jízdní řády začnou platit od června tohoto rokuFoto: archiv Deníku

Od poloviny června se Příbramáci dočkají nových jízdních řádů autobusů městské hromadné dopravy. Zastupitelé budou totiž v únoru jednat o projektu Optimalizace MHD v Příbrami, která má přinést především významnou úsporu nákladů na provoz a i zvýšení efektivity samotné obslužnosti. Další novinkou bude také zavedení od příštího školního roku speciální linky, která bude vozit děti do škol zdarma.


„Projekt Optimalizace MHD v Příbrami je zaměřen na provedení změn takovým způsobem, aby stávající kvalita MHD byla zachována a zároveň došlo k celkovému snížení nákladů na její provozování. V praxi to znamená především odstranění duplicity jednotlivých linek a jejich časové i plošné rozložení takovým způsobem, aby byly optimálně využívány,“ vysvětlil starosta Příbrami Josef Řihák.
Prioritami při plánování projektu bylo zastavení ztrátovosti dopravy, zkvalitnění plošné obsluhy města a zajištění optimálního využívání před nedávnem zavedeného přestupového tarifu.
Doteď totiž panuje na některých linkách silná nevyváženost, protože na některá místa jezdí autobusy zbytečně často a některá zase naopak. V projektu jsou upraveny trasy i intervaly městských linek. Například linka číslo 6 nahradí stávající 12 a 13. Celý týden budou na této trase jezdit bezbariérové nízkopodlažní autobusy v intervalu vždy jedné hodiny.


„Projekt je neustále otevřená věc a je možné ze strany občanů podávat k celé věci své připomínky, které mohou být do dokumentu zapracovány. A to i po odsouhlasení záležitosti městským zastupitelstvem,“ upřesnil první místostarosta Ivan Šedivý.


Po vyhodnocení ekonomických výsledků provozu MHD v uplynulém roce předložil dopravce požadavek na zvýšení dotace na jeden ujetý kilometr, což v praxi znamená zvednutí nákladů na 30 milionů korun ročně, tedy o devět milionů korun více než loni. Avšak po zavedení nové koncepce městské dopravy se sníží množství najetých kilometrů o více než 300 tisíc kilometrů a zároveň i počet autobusů se zredukuje ze 32 na 21 vozů. Město tak vyšetří sedm milionů korun.

Mapka trasy školního autobusu


Od nového školního roku začnou sloužit také dva dlouho očekávané školní autobusy, které budou zajišťovat dopravu žáků do základních škol v Příbrami. V 7.15 hodin vyjedou z obou konců autobusy po trase, na jejímž stanovení se podílely také jednotlivé školy ve městě. Navíc bude v každém autobuse strážník městské policie.


„Provoz autobusu je navržen pouze v ranních hodinách ke svozu žáků do škol. V odpoledních hodinách je konec vyučování příliš časově rozptýlen a čas spoje nelze sjednotit. Dopravce předběžně vyčíslil náklady na provoz na jeden kilometr na 32 korun,“ řekl starosta Josef Řihák.


Náklady na provoz bude hradit město ze svého rozpočtu a celkem se částka za provoz školních autobusů vyšplhá na 200 tisíc korun za rok.

Autor: Zbyšek Seifert

28.1.2009 VSTUP DO DISKUSE 8
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc.
AUTOMIX.CZ
20

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Ilustrační foto

Okresní fotbal na Příbramsku ožívá pohárem

Povodeň 2002: V Sedlčanech se škody vyšplhaly na desítky milionů

Sedlčany - Vzpomínky na události před patnácti lety pro Sedlčanské nejsou vůbec příjemné. Povodeň v roce 2002 zaplavila část města. V tom roce byly tenisové kurty těsně před dokončením a před předáním. Naráz se ocitly úplně pod vodou. Na povodeň doplatila celá údolní niva od zahradnictví v Nádražní ulici, které bylo úplně vyplavené. Stejně tak tristní pohled byl na areál chovatelů, objekt stavební firmy, na uhelné sklady. Zatopený byl Kovošrot, u něhož se utrhla a odplavala lávka přes Mastník.   

Štrůdl vás provede erotickou komunikací i uměním zevlingu

Praha - Tomáš Klus, Suvereno, Daniel Nekonečný, Filip Říha nebo sexuoložka Gaia Poupětová  provedou prvními narozeninami akce zvané Štrůdl. Oslavy doprovázené workshopy a hudbou se budou konat na střeše galerie Vanguard v Praze. Ty se uskuteční v neděli 20. srpna od patnácti hodin.

Podvodníci zkoušejí na seniory nový trik s dveřmi

Příbram – Policie varuje především starší lidi, aby si dali pozor na podvodníky. Ti přišli s novým trikem. Policii jsou známy už dva případy ze srpna, kdy v Příbrami navštívili seniory muži, kteří uvedli, že jdou vyměnit staré dveře za nové bezpečnostní.

Hledáme redaktora/ku sportu pro Příbramský deník

Příbram  - Zajímáte se o sportovní dění? Baví vás psát, fotit či natáčet krátká videa? Přidejte se k nám! 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení