VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Starostové Centra společných služeb měli jednání o poradenství

Příbram - V Příbrami se 14. září uskutečnila Valná hromada Dobrovolného svazku obcí ORP Příbram a v rámci tohoto setkání i Úvodní společné setkání starostů Centra společných služeb (CSS), které slouží starostům, zastupitelům a občanům členských obcí Bohostice, Dolní Hbity, Drahlín, Drásov, Dubno, Hvožďany, Láz, Obecnice, Obory, Příbram, Pečice, Radětice, Sedlice, Vrančice, Vranovice.

23.9.2016
SDÍLEJ:

Úvodní společné setkání starostů Centra společných služeb.Foto: MěÚ Příbram

Na tomto jednání byly projednány přínosy CSS pro potřeby starostů a zastupitelů členských obcí Dobrovolného svazku obcí ORP Příbram. Jednalo se zejména o otázky poradenství v oblasti administrativně správní činnosti, kdy zároveň zde byl zdůrazněn přínos ve vztahu k zastupitelům. „Podle občanského zákoníku platí, že ten, kdo přijme funkci člena voleného orgánu, se zavazuje, že ji bude vykonávat s nezbytnou loajalitou a pečlivostí" zdůraznil Bc. Jiří Kužel, manažer CSS a zároveň i tajemník Dobrovolného svazku obcí ORP Příbram. CCS i v tomto ohledu zajišťuje poskytování bezplatné právní pomoci jednotlivým obcím tak, aby co nejvíce napomohlo ochránit zastupitele před chybným rozhodnutím a poskytlo jim odborné znalosti při rozhodování o určité věci.

Na jednání dále starostové odsouhlasili rozsah agendy poskytované občanům členských obcí Dobrovolného svazku obcí ORP Příbram v rámci zvýšení dostupnosti a kvality poskytovaných veřejných služeb pro občany. Zaměstnanci CSS budou občanům členských obcí poskytovat odpovědi na dotazy vztahující se k problematice fungování jejich obce. V případě rozsáhlejších požadavků, které vyžadují větší časové zatížení, zpracuje kancelář CSS podklady a následně je předá starostovi dané obce.

Bližší informace o činnosti Centra společných služeb jsou průběžně zveřejňovány na webových stránkách svazku www.dsopribram.cz. Centrum společných služeb (CSS) je umístěno v sídle Dobrovolného svazku obcí ORP Příbram na adrese Zámeček-Ernestinum, Tyršova 106, Příbram. Úřední hodiny CSS pro veřejnost jsou v pondělí 7:30 – 11:00 12:00 – 15:30 a ve středu 7:30 – 12:00 13:00 – 18:00. Mimo úřední hodiny můžete kontaktovat pracovníky CSS Bc. Jiřího Kužela a Jaroslavu Vildovou na telefonních číslech 604 216 781, 604 282 837. MěÚ Příbram

Autor: Redakce

23.9.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Předvolební debata Deníku

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Patronem soutěže se stal Jakub Štáfek Lavi z kultovního seriálu Vyšehrad (na snímku). „Chance je zábavná, odvážná a drzá, stejně jako on,“ řekla mluvčí firmy Markéta Světlíková.

Startuje soutěž Chance být hvězdou. Točte a posílejte videa

Policie se koncem minulého týdne zaměřila na nákladní auta

Příbramsko - Dopravní policisté se koncem týdne společně s hlídkou cizinecké policie, s Generálním ředitelstvím cel a s Centrem služby pro silniční dopravu zaměřili na nákladní dopravu. Během dvou dnů zkontrolovali na Příbramsku celkem 21 nákladních aut a zjistili u nich 11 přestupků.

O voličský průkaz si můžete zažádat nejpozději ve středu

Příbram – Tento pátek a sobotu se konají parlamentní volby. Ti, kdo nemohou z nejrůznějších příčin volit doma, si mohou zažádat o voličský průkaz, aby svůj hlas mohli odevzdat jinde. 

Policisté rozbili další drogový gang na Příbramsku

Příbramsko – Další policejní zátah na drogový gang se uskutečnil minulý týden. Začátkem října již kriminalisté zahájili trestní stíhání skupiny deseti osob, které v Příbrami a na Berounsku prodávali zejména marihuanu. Nyní v síti uvízla větev dealerů omamných látek z Dobříšska a Sedlčanska.

Bývalý zaměstnanec kraje je podezřelý ze zpronevěry

Střední Čechy – Co vysvětlovat nejen bývalému zaměstnavateli, ale i kriminalistům má nyní dnes již propuštěný zaměstnanec středočeského hejtmanství, na kterého krajský úřad podal trestní oznámení kvůli podezření ze pronevěry peněz. Vnitřní šetření napovídá, že muž, jenž na úřadě pracoval devátým rokem, zneužil ve svůj prospěch dřívějších znalostí mechanismů peněžních operací v rámci účtárny. Způsobenou škodu úřad vyčíslil na 1,9 milionu korun.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení