VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Starý špejchar ve Hvožďanech se dočká opravy. Začne se zajištěním statiky

Hvožďany /ROZHOVOR/ – Loňský rok ve Hvožďanech byl plný mravenčí práce. Alespoň tak jej vnímá starostka Markéta Balková. Mravenčí proto, že obec má za sebou spoustu menších akcí, mezi něž se například řadí kompletní oprava kapličky v Pozdyni.

9.3.2016
SDÍLEJ:

Špejchar ve Hvožďanech.Foto: archiv obce

Co se loni povedlo a co se přehouplo do letošního roku?
Během letních prázdnin jsme kompletně zrekonstruovali školní kuchyni a děti v mateřince se dočkaly na podzim nového „pastelkového" oplocení. Jinak jsme se opravdu věnovali údržbě a opravám obecního majetku. Opravovali jsme nebytové prostory, které navazují na kulturní dům, zmodernizovali jsme interiér pohostinství ve Hvožďanech, včetně rekonstrukce rozvodů ústředního topení. Jsem ráda, že funguje spolupráce se spolky, které se podílejí brigádnicky v obcích. Například ve Vacíkově ve spolupráci s SK Vacíkov proběhla úprava hřiště, výstavba pergoly a loni na jaře vacíkovští hasiči a obyvatelé odpracovali řadu hodin na koupališti. Dále nesmím zapomenout i na Roželov, kde se sportovci již několik let starají o kurty a okolí. Jinak se samozřejmě do obnovy majetku zapojují i hasiči ve všech částech obcí. Obec se také finančně podílela na opravě památkově chráněné kostelní zdi u kostela ve Hvožďanech.

Myslíte, že se letos podaří získat peníze na opravu historické budovy ve Hvožďanech?
Koncem ledna jsme obdrželi dopis od Národního památkového ústavu o přidělení finančních prostředků na statické zajištění špejcharu ve Hvožďanech. Bohužel jsme nedostali celou částku, o kterou jsme žádali, ale doufáme, že tolik potřebné statické zajištění památkově chráněného špejcharu dokážeme dofinancovat z obecního rozpočtu a třeba i krajské dotace, o kterou máme zažádáno.

Co nyní v obci podle mínění radnice schází?
Je to asi multifunkční hřiště ve Hvožďanech, které by mohla využívat široká veřejnost a také základní škola. Projekt je téměř hotov a o dotace je zažádáno. Tak se necháme překvapit, třeba to vyjde.

S jakým rozpočtem si letos musí obec vystačit?
I v letošním roce máme rozpočet schválený jako vyrovnaný, a to ve výši 15 000 000 korun na příjmech i výdajích.

Co dá letos zastupitelům nejvíc zabrat?
V lednu to byla inventarizace obecního majetku. Jestli vyjdou všechny projekty, o které je zažádáno, tak budeme mít opravdu velmi pracovní rok.

Oslavíte letos v obci nějaké významné výročí?
Letos žádné velké výročí neslavíme, ale vždycky se najde příležitost k nějakých oslavám. Vlastně bych zapomněla, že naše „Rolnička" slaví 25 let. Rolnička je školní sbor, takže se chystají oslavy na sobotu 21. května.

Autor: Markéta Lišková

9.3.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační snímky sprejerství v Praze.

Příbramská policie dopadla sprejery

Okoř 2017. Eddie Stoilow
11

Louka pod Okoří přilákala na festival tisíce návštěvníků

Rady do zahrady: něco pro zdraví

Příbram - Přečtěte si další rady od pěstitele Petra Kumšty.

Starosta Zálezlic: S velkou vodou se nedá bojovat, hrozbu musíte přijmout

Zálezlice /ROZHOVOR/ – Mám domluvené setkání a rozhovor se starostou Zálezlic Jiřím Čížkem. Traduje se o něm, a on sám to potvrzuje, že k médiím byl vždy vstřícný. Říká: „Kdyby se o nás nevědělo, za chvíli by se na nás zapomnělo. A to by byla škoda, protože ta vodní katastrofa byla vážně obrovská.“ Cestou do Zálezlic v autě s kolegou žertujeme, vtipkujeme, usmíváme se. Kozárovice. Obec spadající pod Zálezlice. V roce 2002 to schytaly také naplno. Najednou je v autě ticho. Oba cítíme dusno. Snad by se dalo říci, že nám naskočila husí kůže. To je ve chvíli, kdy míjíme Vltavu.

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

FOTO, ANKETA: Hlasujte o miminko týdne

Příbram - V lidském životě je řada krásných chvil. Tou nejkrásnější a nejšťastnější je jistě narození zdravého miminka. A stojí za to zaznamenat.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení