VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Stavba dálnice D4? Řidiči zažívají chaos

Příbram /FOTOGALERIE/ - Kromě dopravních omezení a změny trasy se nepravidelným cestujícím po D4 mezi Skalkou a křižovatkou u obce Háje naskýtá šokující pohled.  

18.7.2017
SDÍLEJ:

Oprava mostu na Skalce, který vede přes dálnici D4. Pod ním je uzavírka. Vyznačenou trasou i pro méně zkušené řidiče se dá docela dobře projet, jen je potřeba nechvátat a sledovat značení.Foto: Deník / Jankovská Markéta

Krajina naprosto změnila svůj ráz. Kdo tudy jezdí jednou za čas, nestačí vnímat všechny ty změny na silnici. Jako například Lubomíra Tichá z Příbrami, která tudy po dlouhé době projížděla minulý týden. „Neskutečně se to tu změnilo. Nejela jsem tudy rok, no, málem jsem se ztratila a nevěděla, kam mám odbočit. Všechno je tu jinak,“ svěřila se Deníku občasná řidička.

Co se to tu vlastně děje? Už od jara se ve zmíněném úseku dějí velké věci. Opravuje se most na Skalce a prodlužuje se dálnice D4 ve směru na Strakonice. Kvůli přestavbě mostu je pod ním pro šoféry uzavírka. Auta se mu vyhýbají po souběžné silnici třetí třídy od Dlouhé Lhoty, okružní křižovatce a nové silniční spojce na Dubenec. Objížďka potrvá až do zprovoznění nového mostu na konci září. Cena přestavby je 36 milionů korun bez DPH,“ sdělil mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Studecký.

Auta od Prahy jsou proto odkláněna po provizorním přejezdu na souběžnou silnici číslo III/00412 a kruhový objezd a vracejí se novým výjezdem ve směru na Dubenec zpátky na strakonickou silnici. Stejně tak vede doprava v opačném směru od Strakonic. Termín zprovoznění nového mostu je 27. září.

„Stavba bude zprovozněna společně s prodloužením D4,“ uvedl Studecký. Výstavba nového úseku D4 od Skalky s křižovatkou se silnicí II/118 začala před dvěma lety.

Na prodloužení strakonické dálnice netrpělivě čekají hlavně lidé v Dubenci, kudy vede veškerá doprava z Prahy na Strakonice a Písek a dál až na hraniční přechod ve Strážném. Díky nové stavbě bude tranzitní doprava odkloněna mimo obec. Že se Dubenci značně uleví, potvrzuje starosta obce Jan Vondrášek. „Za poslední roky jsme tady na hustou dopravu zvyklí, ale těšíme se, až bude dálnice hotová. Horší to bude pro místní živnostníky, někteří s tím počítají,“ říká starosta jedné z nejfrekventovanější obcí na Příbramsku, kde jsou nyní kvůli husté dopravě zvýrazněné přechody.

Prodloužení D4 by mělo plnit účel obchvatu Dubence. Nahradí také některé rizikové křižovatky s větším výskytem nehod. Nezanedbatelným kladem je také zvýšení kapacity silnice, která vede z Prahy přes Příbram a Strakonice až do Německa. Podle prognóz by v roce 2040 měl být v tomto úseku téměř dvojnásobný provoz. Celkově zbývá dodělat úseky v délce 36 kilometrů. Rychlostní silnice R4 (dnes D4) se začala budovat v roce 1969, do Skalky u Příbrami vedla v roce 1989.

Uzavírky v okolí Příbrami
Uzavírka pod zbouraným mostem přes dálnici D4 na Skalce. Auta na silnici I/18 mezi Příbramí a Sedlčany jezdí po nájezdových rampách. Práce na stavbě mostu potrvají do konce září.

Uzavírka na trase z Příbrami na Plzeň, u Vranovic, která bude deptat řidiče a obyvatele v okolí do konce letních prázdnin. Oficiální objížďka vede přes Strýčkovy, ale lidé si zkracují cestu přes Láz a pak přes brdský les.

Autor: Markéta Lišková

18.7.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Třída I. B ZŠ Příbram v ulici Bratří Čapků pod vedením učitelky Heleny Ryčlové.

NAŠI PRVŇÁCI: Představujeme školáky ze základní školy v Příbrami

Šest nejčastějších chyb při výběru toalety

Ve středu v Příbramském deníku: prvňáčci z 2. ZŠ Bratří Čapků!

Už ve středu pokračuje ojedinělý seriál Deníku, v němž se představí všechny děti, které letos nastoupily poprvé do školy. Prohlédněte si jejich rozzářené tváře plné očekávání nových vzrušujících zážitků. Ve středu 20. září pokračujeme fotkami usměvavých dětí z 6. základní školy. Už ve středu v Příbramském deníku.

Zastupitelé udělali tečku za aférou kolem kotlíkových dotací. Přidali peníze

Střední Čechy – Dodatečné peníze pro žadatele o dotaci na výměnu starých kotlů v rodinných domech za nové schválili v úterý středočeští zastupitelé. Po delší debatě přikývli argumentu, že je spravedlivé, aby v rámci druhého kola výzvy kotlíkových dotací byli uspokojeni i žadatelé čekající na sklonku zimy ve frontě před krajským úřadem, na které by se dostalo, kdyby je nepředběhly žádosti doručené prostřednictvím kurýrů. V kauze provázené emocemi nakonec zastupitelé dospěli k vzácné shodě: pro se zvedlo 46 rukou, proti nebyl nikdo – a sedm volených zástupců občanů se hlasování zdrželo.

Srdíčkové dny opět pomáhají vážně nemocným dětem

Příbramsko - Na zdravotní a kompenzační pomůcky vážně nemocnému ročnímu Honzíkovi, ale i dalším dětem v celé republice, pomáhají letošní podzimní srdíčkové dny. Obecně prospěšná společnost Život dětem organizuje veřejné sbírky již osmnáct let.

Řada živočichů v Brdech na objevení ještě čeká

Brdy /FOTOGALERIE/ - V Chráněné krajinné oblasti Brdy může návštěvník při svých toulkách potkat druhy vzácných živočichů, které se vyskytují jen na několika dalších místech v Evropě. Jaké druhy to jsou a další zajímavé informace k nim prozradil zoolog David Fischer z Hornického muzea Příbram.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení