VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Stížnostmi na MHD v Příbrami se zabývají dopravci i radní

Příbram – Zase mi ujel autobus nebo nejel vůbec. Šofér se dneska choval jako hulvát a není to poprvé. Takové a podobné zkušenosti mívají cestující s městskou dopravou v Příbrami. Jen zlomek si ale stěžuje a větší část tohoto zlomku nedostane vůbec žádnou zpětnou vazbu nebo jej na druhé straně telefonu jen odbudou. Je snad tato služba zadarmo?

2.9.2016
SDÍLEJ:

Městská hromadná doprava v PříbramiFoto: Deník/Markéta Jankovská

Stížnostmi na městské linky se prý nyní zabývají dopravce i radní města Příbrami.

„Většina řidičů městské hromadné dopravy se nejspíše nikdy nesetkala s kritikou, protože své povolání vykonává profesionálně. Pokud se však cestující setká se šoférem, u něhož toto konstatování neplatí, může podat stížnost. To samé platí např. o vynechaných spojích," nabádá radní Příbrami Václav Dvořák.

MHD pro Příbram na základě smlouvy zajišťuje společnost ARRIVA PRAHA s.r.o. Stížnosti na provoz některé linky, nebo na chování řidiče MHD Příbram, lze podávat na speciální internetové stránce: www.arriva-praha.cz/ostatni/stiznosti. Stačí vyplnit jednoduchý formulář a odeslat, odpověď obdržíte na svůj e-mail. Na stejném webu najdete také rubriku Ztráty a nálezy nebo Dotazy a připomínky. Stížnost lze zaslat dopravci i poštou na adresu: ARRIVA PRAHA s.r.o., U Seřadiště 65/7, 101 00 Praha 10 – Vršovice.

Podněty od cestujících přijímá také Městský úřad Příbram, a to samostatné oddělení silničního hospodářství, které sídlí na adrese Tyršova 108 (e-mail: ilona.trochova@pribram.eu). „Ve stížnosti je nutné uvést datum a čas události, linku, registrační značku vozidla (není podmínkou), výchozí zastávku a čas, výstupní zastávku, popis události, jméno, příjmení a adresu nebo e-mail stěžovatele. Některé údaje najdete i na jízdence. Městský úřad postoupí stížnost k vyřízení společnosti ARRIVA PRAHA. Pokud není uspokojivě vyřešena, může se podnět dostat až k radě města," informuje radní Dvořák s tím, že podněty od občanů jsou pro městský úřad i radu města cennou zpětnou vazbou ohledně toho, jak MHD v Příbrami funguje.

Hlášení případných vynechaných spojů navíc šetří městské pokladně peníze. „Pokud město od svých občanů zpětnou vazbu nemá, obtížně se potom něco zlepšuje. Stěžovatelé by si zároveň měli hlídat, zda na svoji stížnost dostali adekvátní odpověď, a pokud ne, měli by o tom informovat městskou radu. Upozorňuji, že Příbram provozuje pouze MHD, ale nedisponuje kompetencemi v meziměstské dopravě," upozornil radní Dvořák.

Autor: Markéta Lišková

2.9.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Červený Hrádek u Sedlčan

Benefiční festival pomůže dětem s ichtyózou

Konvent plný loutek a dětí.
3

Březnický konvent opět ožije loutkami a hudbou

Hospoda Cup vyhrál tým CJ Izolace

Bohutín - Turnaj s velkou tradicí, to je Hospoda cup v Bohutíně. Turnaje hraného od roku 1998 se letos zhostil tým EventPeople a uvedl jej do nového kabátu. 

AKTUALIZOVÁNO

Máte vážně nemocné příbuzné? Dostanete až tři měsíce placeného volna

Lidé dostanou možnost čerpat až tříměsíční placené ošetřovatelské volno na péči o vážně nemocné příbuzné. Senát dnes schválil vládní novelu o nemocenském pojištění, která volno uzákoní. 

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Kamýk byl při povodni nejvíce postiženou obcí

Příbramsko /FOTOGALERIE/ - Solenice a Kamýk byly před 15 roky při katastrofální povodni nejpostiženější obcí regionu. Když se povodňová vlna hnala Vltavskou kaskádou, zatopila Solenice pod hrází Vodního díla Orlík a pod vodou se vzápětí ocitl i Kamýk nad Vltavou. Zaplaveno bylo 60 objektů, z toho 37 rodinných domů.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení