VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vojenské Brdy mají hlídat také strážci

Brdy - Veřejnosti zpřístupněné lokality ve Vojenském újezdu Brdy a rovněž i zapovězená místa, kam ale dost často vstupují turisté, slibuje Újezdní úřad vojenského újezdu Brdy v Jincích častěji kontrolovat.

14.2.2010 9
SDÍLEJ:

BrdyFoto: Karel Hutr

Vede ho k tomu právě časté porušování režimu v újezdu, kdy návštěvníci nerespektují zákaz vstupu do míst, kam se nesmí nebo pohyb osob v újezdu na zpřístupněných místech i v týdnu. Veřejnost smí vstupovat do těchto lokalit pouze o víkendech a státních svátcích. Pracovníkům újezdního úřadu a také lesníkům vadí i nepořádek, který jak po turistech, tak i houbařích v lese zůstává.

„Na dodržování pořádku dohlíží jak lesní stráž stanovená Vojenskými lesy a statky ČR nebo Vojenským lesním úřadem, tak i vojenská policie a zaměstnanci újezdního úřadu. Zdá se ale, že to nestačí. Rozhodli jsme se posílit hlídání újezdu. Je to reakce na situaci,“ řekl Karel Urban z újezdního úřadu v Jincích. Úřad v současné době jedná s lidmi, kteří projevili zájem o to, dělat strážce v Brdech.

„Lidi prověřujeme a vše je v jednání. Strážci musí být bezúhonní, odborně způsobilí. Měli by dohlížet na dodržování režimu v době, kdy smí veřejnost do prostoru a budou určena konkrétní místa. Podle zkušeností to bude například kontrola u Pilské a Lázské nádrže, na Padrťsku a jinde. Strážci by mohli začít fungovat od června a na místě budou lidi upozorňovat, jak se mají chovat, případně je mohou legitimovat. Když to bude nutné, na základě toho, že budou mít ze zákona možnost zjistit údaje dotyčného a kontrolovat propustky, postoupí případ přestupkové komisi nebo vojenské policii. Dalším z opatření je i zvýšení a zpřísnění činnosti vojenské policie,“ dodal Karel Urban.

Z důvodu plošné výměny povolenek pro vstup a vjezd do újezdu zůstávají povolení s platností do konce roku 2009 platná do 31. března. Změnou je také skutečnost, že už neexistují nové povolenky za účelem sběru lesních plodů a hub. K tomu jsou prý určeny zpřístupněné lokality.

Autor: Karel Hutr

14.2.2010 VSTUP DO DISKUSE 9
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Sníh na Monínci. Srpnová teplota byla spíš na plavky, ale „Sněhurky“ si rády zapózovaly u hromad umělého sněhu.
3

OBRAZEM: Sníh v srpnu na Příbramsku? Nic nemožného!

Ilustrační foto

KrimiMix: Příbramák vyhrožoval ženě podpálením domu

Marie Krejčová oslavila 101. narozeniny

Dobříš - První narozeniny v druhém století svého života oslavila v neděli klientka Domova seniorů Dobříš paní Marie Krejčová. K velkému životnímu jubileu přijela oslavenkyni popřát Jaroslava Němcová, radní pro oblast sociálních věcí. Ke gratulantům se připojila ředitelka domova Marie Doležalová, personál s klienty a v neposlední řadě rodina oslavenkyně. 

Hledáme redaktora/ku zpravodajství pro Příbramský deník

Příbram  - Zajímáte se o regionální dění? Baví vás psát, fotit či natáčet krátká videa? Přidejte se k nám! 

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Na farmu v Žežicích přijede 42. příbramský huntík Zdeňka Hejkrlíka

Příbram /FOTOGALERIE/ - Rok se s rokem sešel a opět k posluchačům pohodové hudby přijíždí Příbramský huntík plný muziky. Jako několik posledních let se i letos festiválek uskuteční na K-Farmě v Žežicích, a to 2. září od 13 hodin.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení