VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Stříbrnými pamětními medailemi Města Příbrami bylo oceněno sedmnáct osobností

Příbram - Spisovatel a grafik Jan Čáka, účastník 3. odboje a politický vězeň František Zahrádka, emeritní ředitel Střední průmyslové školy v Příbrami Zdeněk Petřek, dlouholetý starosta Sokola Svatopluk Chrastina, ředitel Hornického muzea Příbram Josef Velfl nebo ředitelka Státního okresního archivu Věra Smolová.

19.10.2016
SDÍLEJ:

V úterý v prostorách příbramského Zámečku se konalo slavnostní předání pamětních medailí sedmnácti osobnostem jako vyjádření úcty a poděkování za jednotlivé individuální výkony v nejrůznějších oblastech života v Příbrami a za šíření dobré pověsti města.Foto: MěÚ Příbram

Ti všichni patří mezi celkem sedmnáct osobností, které 18. října 2016 od Města Příbrami obdržely v Galerii Františka Drtikola stříbrnou pamětní medaili jako vyjádření úcty a poděkování za jednotlivé individuální výkony v nejrůznějších oblastech života v Příbrami a za šíření dobré pověsti města.

„Udělení tohoto vyznamenání právě v letošním roce, kdy si Příbram připomíná 800 let od první písemné zmínky, má zvláštní význam. Smyslem tohoto setkání je symbolicky vyjádřit úctu a poděkování lidem, kteří působí v našem městě a jejichž přičiněním se město dále rozvíjí," uvedl při slavnostním odpoledni starosta města Příbrami Jindřich Vařeka. „Zároveň si upřímně myslím, že ocenit jejich talent, vůli a trpělivou práci je naše povinnost," dodal.

Kromě osobností ze světa historie, kultury a sportu, které se zvlášť výjimečným způsobem zasloužily o svůj obor či přispěly k dobré pověsti města, převzali z rukou starosty medaili a Pamětní list i ti, kteří se starají o naše zdraví, bezpečí a mnohdy i o záchranu našich životů. Mezi ně patří Petr Šebela, dobrovolný dárce krve s jedním z nejvyšších počtů odběrů, dále lékař Čestmír Kalík oceněný za významný podíl při založení příbramské záchranné služby nebo policista Michal Volf za aktivní spolupráci s městem v boji proti kriminalitě a za významný podíl na zlepšení bezpečnosti ve městě.

„Výjimečné osobnosti jsou a měly by být pro společnost vzorem. Za to si zasluhují naši úctu, respekt a vděčnost," doplnil místostarosta města Příbrami Václav Švenda.

Nominace na ocenění stříbrnými medailemi vzešly z komisí rady města a z řad veřejnosti. Oceněné osobnosti obdržely stříbrnou pamětní medaili z dílny příbramských numismatiků vydanou v letošním roce u příležitosti 800. výročí města a Pamětní list. Slavnostním odpolednem provázel moderátor a příbramský herec Jiří Vojta, o hudební doprovod se postaralo jazzové duo Kamil Janský a Viktor Jerman, hudebníci a zároveň učitelé ZUŠ Příbram, náměstí TGM.

NOMINOVANÉ OSOBNOSTI NA STŘÍBRNOU PAMĚTNÍ MEDAILI MĚSTA

V úterý v prostorách příbramského Zámečku se konalo slavnostní předání pamětních medailí sedmnácti osobnostem jako vyjádření úcty a poděkování za jednotlivé individuální výkony v nejrůznějších oblastech života v Příbrami a za šíření dobré pověsti města.


Bodnár Michal
Emeritní primář Očního oddělení Oblastní nemocnice Příbram, za zásluhy o rozvoj Oblastní nemocnice Příbram a za dlouholeté vedení očního oddělení, díky kterému se z oddělení stalo špičkové pracoviště s vysokým renomé v oblasti oční chirurgie.

Čáka Jan
Spisovatel, grafik a medailér, za literární a grafické dílo zachycující minulost a současnost Příbrami a okolí a místopis Brd a Povltaví.

Dohnal Jiří
Taneční pedagog, za dlouholetou pedagogickou činnost v oblasti výuky tance a společenského chování.

Heinrich Jiří
Bývalý náčelník, okresní požární rada a ředitel územního odboru Příbram, za spolupráci s městem při řešení úkolů v oblasti požární ochrany a krizové a havarijní připravenosti a za prezentaci a propagaci Hasičské záchranné služby Středočeského kraje na veřejnosti.

Chrastina Svatopluk
Dlouholetý starosta Sokola, za dlouholetou práci s dětmi a mládeží a za rozvoj Sokola Příbram.

Jarolímek Martin
Vrchní inspektor Obvodního oddělení Policie ČR, policista obvodního oddělení Příbram, za dlouholetou práci u Policie České republiky a za úspěšné zpracování nejzávažnějších případů, kterými se toto oddělení zabývá.

Kalík Čestmír
Primář záchranné služby, ředitel spádové oblasti pro Příbram, za významný podíl při založení příbramské záchranné služby.

Kunický Zdeněk
Ředitel divize Recyklace Kovohutě Příbram nástupnická a.s., za významný podíl na zajištění sanací starých ekologických zátěží a modernizaci provozu kovohutí a za udržování tradic příbramských hutníků a olovářů.

Nešvera Jan
Dlouholetý a stále aktivní člen SDH Příbram – Březové Hory a JSDH, za dlouholetou práci a osobní nasazení ve sborech dobrovolných hasičů.

Petřek Zdeněk
Pedagog, bývalý (emeritní) ředitel Střední průmyslové školy v Příbrami, za dlouholetou pedagogickou činnost v oblasti hornicko-geologických oborů a za obnovu a udržování hornických tradic.

Plojhar Václav
Bývalý ředitel DIAMO s.p., o.z. SUL Příbram, za významný podíl na odstraňování starých ekologických zátěží po uranové a rudné těžbě.

Smolová Věra
Ředitelka Státního okresního archivu Příbram, za archivářskou, literární a publikační činnost a za popularizaci historie Příbrami a okolí.

Šebela Petr
Dobrovolný dárce krve, za dobrovolné dárcovství s nejvyšším počtem odběrů krve a za stále aktivní dobrovolné dárcovství.

Šťastný Miroslav
bývalý předseda báňského úřadu, za obnovu a udržování hornických tradic na Příbramsku a za podporu spolkové činnosti.

Velfl Josef
Ředitel Hornického muzea, za literární a publikační činnost v oblasti dějin hornictví a hutnictví, montánních památek, válečných dějin a odbojového hnutí v regionu.

Volf Michal
Vedoucí obvodního oddělení Policie České republiky, za aktivní spolupráci s městem v boji proti kriminalitě a za významný podíl na zlepšení bezpečnosti ve městě.

Zahrádka František
Účastník 3. odboje, politický vězeň, za podíl na založení pobočky Konfederace politických vězňů v Příbrami a Památníku obětem komunismu Vojna u Příbrami.

Zdroj: Pavlína Svobodová, mluvčí radnice

Autor: Redakce

19.10.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc.
AUTOMIX.CZ
20

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Ilustrační foto

Okresní fotbal na Příbramsku ožívá pohárem

Povodeň 2002: V Sedlčanech se škody vyšplhaly na desítky milionů

Sedlčany - Vzpomínky na události před patnácti lety pro Sedlčanské nejsou vůbec příjemné. Povodeň v roce 2002 zaplavila část města. V tom roce byly tenisové kurty těsně před dokončením a před předáním. Naráz se ocitly úplně pod vodou. Na povodeň doplatila celá údolní niva od zahradnictví v Nádražní ulici, které bylo úplně vyplavené. Stejně tak tristní pohled byl na areál chovatelů, objekt stavební firmy, na uhelné sklady. Zatopený byl Kovošrot, u něhož se utrhla a odplavala lávka přes Mastník.   

Štrůdl vás provede erotickou komunikací i uměním zevlingu

Praha - Tomáš Klus, Suvereno, Daniel Nekonečný, Filip Říha nebo sexuoložka Gaia Poupětová  provedou prvními narozeninami akce zvané Štrůdl. Oslavy doprovázené workshopy a hudbou se budou konat na střeše galerie Vanguard v Praze. Ty se uskuteční v neděli 20. srpna od patnácti hodin.

Podvodníci zkoušejí na seniory nový trik s dveřmi

Příbram – Policie varuje především starší lidi, aby si dali pozor na podvodníky. Ti přišli s novým trikem. Policii jsou známy už dva případy ze srpna, kdy v Příbrami navštívili seniory muži, kteří uvedli, že jdou vyměnit staré dveře za nové bezpečnostní.

Hledáme redaktora/ku sportu pro Příbramský deník

Příbram  - Zajímáte se o sportovní dění? Baví vás psát, fotit či natáčet krátká videa? Přidejte se k nám! 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení