VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Tipy na víkend: na slavnosti města nebo neckyádu

Příbram - I tento týden jsme připravili několik tipů na víkendové akce. 

13.6.2014
SDÍLEJ:

V Březnici se během roku koná několik zajímavých akcíFoto: archiv sdružení

Hvožďany – Už posedmé se v sobotu ve Vagónu sejdou na Motomejdanu ve Hvožďanech všichni motorkáři. Setkání odstartuje spanilou jízdou ve 12 hodin. Kromě silných strojů nebudou chybět ani kapely. Zahraje Padesát plus a Soukromey pozemek.

Láz – Ani posluchači country hudby nebudou o zábavu ošizeni. V Lázu si mohou zatančit na bále, kde zahraje kapela Pohodáři. Opět se můžete těšit na taneční skupinu Osm a půl opice, která přijede ze Strakonic a naučí vás i v tomto stylu tančit. Začátek je v sobotu ve 20 hodin v hospodě.

Březnice – Originální a netradiční plavidla a vtipné posádky. Na to se můžete těšit v sobotu na březnické neckyádě. Nebude chybět ani doprovodný program pro děti i rodiče, například výtvarný ateliér, aquazorbing, trampolína, a hlavně hudba. Večer vystoupí kapela Zrní, Už jsme doma, Poletíme? a Fast Food Orchestra. Program je od 14 hodin na starém kluzišti.

Líšnice – Pokud vám název akce Hry bez hranic v Líšnici připomíná slavnou francouzskou soutěž, pak vězte, že shoda jmen není náhodná. „Zatímco francouzská soutěž spojovala národy a města napříč Evropou, akce v Líšnici má za cíl posílit spolupráci a kamarádství mezi obcemi mníšeckého regionu. A to velmi akční formou," popisuje Miloš Navrátil, mluvčí mníšecké radnice a upřesnil, že letošní druhý ročník zábavného outdoorového klání startuje tuto sobotu ve 12 hodin na návsi v Líšnici.

PříbramSlavnosti města začínají už v pátek. Těšit se můžete na koncerty a nebo také baviče a imitátora Václava Faltuse. V sobotu pak za koncerty a nebo divadelním představením můžete zavítat k Hořejší Oboře. Těšit se můžete jak na dechovku, šansony, tak i na pop-rockové kapely. Začátek je v 10 hodin. Na travnaté ploše v ulici Československé armády je pro dobrodruhy připravená stezka plná hádanek a kvízů. Od 8 do 18 hodin můžete navštívit i tématicky zaměřený trh na náměstí TGM. Po celý den bude navíc jízda vláčkem zdarma. Děti se také mohu svézt od 10 do 14 hodin na člunu po Oboře. V době konání slavností ale musí být obezřetní především řidiči. Na cestě mohou totiž narazit na uzavírky. V sobotu od 6 do 24 hodin neprojedou okolo náměstí TGM, tedy mezi ulicí Milínská a ulicí Hailova, včetně parkovacích ploch v celém prostoru náměstí . Uzavřené bude parkoviště u Dvořákova nábřeží.

Dobříš – V sobotu můžete na Mírovém nábřeží v Dobříši opět navštívit regionální trhy. Konat se budou od 8 do 12 hodin.

Daleké Dušníky – Sbor dobrovolných hasičů v Dalekých Dušníkách slaví. Pomáhají už 130 let. Pro všechny proto v sobotu připravili 1. ročník historických stříkaček. Kromě toho se můžete těšit i na taneční zábavu a veselici. K tanci zahraje Jihočeská malostranka. Večer pak nebude chybět ohnivá show. Po celý den můžete navštívit keramickou dílnu, vyzkoušet si střelbu z luku a nebo se podívat na ukázku první pomoci a mnoho dalšího. Akce začíná v 15 hodin ve sportovním areálu. Vstup volný.

Příbram – Kapela Origami, Výčep a muzikanti z umělecké školy podpoří koncertem dobrou věc. V sobotu totiž vystoupí v Žežicích. Výtěžek z této akce bude předán v rámci nadace Dobrý anděl těm, kteří to nejvíce potřebují – rodinám nemocných dětí. Začátek koncertu je v 17 hodin v K-Farmě.

Vysoký Chlumec – Ve skanzenu bude v sobotu živo. Šikulové budou dokonce vyprávět pohádky a nebo příst z ovčí vlny. Skanzen Vysoký Chlumec, pobočka Hornického muzea Příbram, totiž pokračuje v pořádání malých předváděcích dnů vybraných tradičních řemeslných činností a rukodělných technik a postupů, s názvem Šikulové. V rámci prohlídek skanzenu od 9 do 17 hodin se tentokrát budou moci návštěvníci seznámit s paličkováním, postupem zpracování medu, ukázkami předení příze z ovčí vlny na kolovrátku, výrobou dekorativních předmětů z drátu a vyprávěním pohádek a lidových balad.

Kovářov – V sobotu se v Zážitkovém parku Zeměráj u Kovářova nedaleko Orlíku konají Slavnosti slunce na téma letního slunovratu. Oslavy nejdelšího dne v roce a nastupujícího léta patřily v minulosti k nejvýznamnějším svátkům. Lidé se snažili především získat přízeň přírodních božstev pro zajištění zdárného procesu zrání osetých polí. Prostřednictvím obřadních koupelí a rituálů u vodních toků usilovali o dostatek vláhy, dostatek tepla přivolávali zapalováním obřadních ohňů a plodivou sílu povzbuzovali všeobecnou uvolněností. Denní i večerní program v Zeměráji je zaměřen na život a kulturu našich slovanských předků, kteří před 13 stoletími natrvalo osídlili tuto zemi.

Autor: Redakce

13.6.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Antonín Dvořák III.

Český rozhlas Region přivítá Antonína Dvořáka

Město Dobříš.

K obnově zeleně v Dobříši má veřejnost stále co říct

V galerii bude výstava Czech Press Photo

Příbram – V příbramské Galerii Františka Drtikola v Zámečku-Ernestinu se v těchto dnech připravuje výstava soutěžních snímků novinářské fotografie Czech Press Photo 2016.

Výchově školáků pomůže mobilní dopravní hřiště

Dobříš – Městu Dobříš se podařilo získat od Ministerstva dopravy pro podporu dopravní výchovy žáků základních škol mobilní dětské dopravní hřiště, které bude od dubna do června letošního roku umístěno na ploše zimního stadionu v Dobříši.

V Brdech budou v příští sezoně běžecké tratě

Příbramsko - Zima sice dospěla ke svému konci, ale milovníci zimních sportů už musí myslet na tu příští. Chráněná krajinná oblast Brdy totiž v ideálním počasí poskytuje spousty sportovních aktivit zvláště pro milovníky běžek.

Parkovacích míst přibývá a stále je to málo

Příbram – Parkování v Příbrami je stejně jako v řadě měst věčné téma. I když postupně parkovacích míst přibývá, jako je například třicet nových u hřbitova Na Hvězdičce nebo u příbramské nemocnice, největší problém najít místo je ráno v blízkosti školek nebo navečer na sídlištích.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies