VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Odpadky a sprosté čmáranice, tak vypadají ubytovny Stavusu

Příbram – Je něco kolem oběda. Z otevřených starých oken a oloupaných balkónů řve hudba. Odjinud je slyšet dětský pláč, z další strany se k našemu sluchu donesla ostrá hádka.

29.9.2011 3
SDÍLEJ:

Ubytovna Stavusu Pod čertovým pahorkem v Příbrami.Foto: Markéta Jankovská

Ze vchodu, který vypadá spíš jako vězeňská brána, vychází skupina mužů. Jejich pohledy se se zájmem upírají na zaparkovaná auta. Okolí lemují odpadky a „zdobí“ spousty sprostých čmáranic. Pohled, který Příbramáky už ničím nepřekvapí.

Takhle nějak by se daly popsat dvě ubytovny Pod čertovým pahorkem v Příbrami, které provozuje firma Stavus.

Ubytovny jsme navštívili na podnět jednoho ze čtenářů Deníku. Do redakce totiž přišel dopis, v němž si autor pod jménem Blanka Herford z Vídně stěžuje na stav ubytovny č. 484. V dopise stojí: „Jednou ročně jezdím na návštěvu do ubytovny Stavusu. Nelze věřit, že lidé poctivě pracující musí žít v děsivých podmínkách a platit nehorázné nájmy. Na chodbách jsou vyházené kusy nábytku, staré výtahy nefungují, stěny počmárané, lina potrhaná. Stížnosti na stav budov Stavus nebere na zřetel, majitelé ubytoven dělají ze slušných lidí dobytek.“

To, co stojí v dopise, firmu Stavus pobouřilo. Část reakce vedení firmy je následující:

„Pokud by se dopis zakládal na pravdě, ubytovny by nebyly obsazeny ani z poloviny. Naši zákazníci u nás bydlí ze své svobodné vůle a ze dne na den mohou nájemní smlouvu ukončit. Vzhledem k tomu, že se tak neděje, předpokládáme, že naše ubytování splňuje standardy a neliší se od konkurence. Upozorňuji, že nabízíme ubytování za nejnižší ceny mezi soukromými poskytovateli v Příbrami,“ reagoval provozní náměstek firmy Stavus Matěj Šimků.

V nepořádku, který si kolem sebe dělají samotní někteří nájemníci, musejí žít i lidé, kteří chodí do práce a pochopitelně chtějí žít ve slušných podmínkách.

Byli jsme se v ubytovnách podívat. Po schodech kráčela žena se psem na vodítku. Prý už tu nebydlí, jen chodí vypomáhat s venčením. „Před několika lety, než odešel šéf ubytovny do důchodu, to ještě byly výstavní ubytovny. Pak to začalo jít z kopce. Večer jsou tu rvačky, nechtěla bych tu žít ani za nic. Utekla jsem odtud pryč,“ utrousila znechuceně paní Petra.

Dopis Blanky Herford upozorňuje na poničené interiéry ubytovny, na volně puštěné psy, kteří na schodech vykonávají potřebu, na nefungující výtahy a podobně. Vedení firmy Stavus tato slova zpochybňuje. Tvrdí, že člověk tohoto jména neexistuje. Ať je to ale jak chce, na skutečném stavu ubytovny to nic nemění.

Jak na dopis reaguje firma Stavus? „Nájemci si takto sami vytvářejí podmínky, ve kterých pak žijí. Akciová společnost Stavus každoročně vynakládá značné finanční prostředky za odvoz použitého a odloženého osobního zařízení nájemců ubytoven. Akciová společnost Stavus není tudíž viníkem!“ zdůrazňuje náměstek firmy Stavus Matěj Šimků.

„Je pravdou, že v současné době nejezdí výtahy na ubytovně Pod čertovým pahorkem č.p. 484 a 485. Vynakládáme každý týden značné finanční prostředky na opravu již zhruba 20 let. Bohužel několik dní po opravě je výtah opět nepojízdný z důvodu vandalismu. Vzhledem k tomu, že někteří ubytovaní si tohoto nadstandardu neváží, nebudou již tyto výtahy z důvodu neustálého a úmyslného ničení nadále v provozu. Upozorňujeme, že většina objektů ve městě Příbram se stejným počtem pater výtahy vůbec nemá a nikdo na to neupozorňuje,“ pokračuje Šimků.

Co se týká stížnosti od Blanky Herford, podle Matěje Šimků tato žena neexistuje. „Paní Blanka Herford na firmu Stavus dopis odeslala, avšak bez zpáteční adresy, a to nejspíše z jednoho prostého důvodu a sice, že tato osoba pravděpodobně vůbec neexistuje,“ doplnil Matěj Šimků.

Autor: Markéta Lišková

29.9.2011 VSTUP DO DISKUSE 3
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Plněný patizon

Škola vaření: co s patizonem, zeleninou ve tvaru létajícího talíře?

Ilustrační foto

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

The Tap Tap odehrají šedesát koncertů ročně

Příbram /ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ - Naprosto neobyčejná česká kapela The Tap Tap loni oslavila plnoletost a sklízí zasloužené úspěchy nejen u nás, ale i za hranicemi. Spolupracuje se známými zpěváky a nebojí se nazývat věci správnými jmény. To potvrzují nejen texty, ale i mluvčí kapely Ladislav Angelovič a kapelník Šimon Ornest, kteří Deníku poskytli rozhovor před koncertem v příbramském letním kině v rámci programu legendární kapely Keks.  

U pevnosti vznikne zřejmě dělostřelecká expozice

Příbram /FOTOGALERIE/ - Armáda předala Vojenskému historickému ústavu do užívání cvičný objekt Jordán. Jde o pěchotní srub československého opevnění v severním svahu kopce Houpák v Chráněné krajinné oblasti (CHKO) Brdy. Bývalá cílová plocha Jordán spolu s pěchotním srubem náleží k nejnavštěvovanějším lokalitám oblasti.  

OBRAZEM: Huťské hasičky na domácí půdě zvítězily v útoku

Stará Huť – V sobotu se konal XII. ročník Pouťové soutěže v požárním útoku ve Staré Huti. Na domácí půdě muži skončili druzí a ženy vybojovaly první místo. Místo klasických dvou útoku, jak bývá zvykem, se běžely útoky tři.

Hokejisté Příbrami udělali z jasného duelu drama

Strakonice – Na ukazateli svítilo v 15. minutě hrozivé skóre 0:4. Bylo tomu tak v prvním přípravném utkání hokejistů Strakonic doma proti Příbrami. Čtyřgólové manko však Jihočeši v sobotu 19. srpna dokázali vyrovnat, ale v závěru zápasu inkasovali popáté a prohráli nakonec 4:5 (0:4, 3:0, 1:1).

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení