VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Úspěch! Hasiči z Příbramska se dostali do republikového finále

Příbramsko /FOTOGALERIE/ – Pořádné nervy v horké sluneční výhni na ploše mladoboleslavského atletického stadionu prožili zástupci příbramského okresu v krajské soutěži v požárním sportu. Všichni si nakonec zhluboka oddechli. Hasiči SDH Líchovy i ženy SDH Petrovice totiž soutěž vyhráli a začali slavit postup do republikového finále v Uherském Hradišti!

26.6.2012
SDÍLEJ:

Krajská soutěž v požárním sportu v Mladé Boleslavi. Foto: Stanislav Tichý

Přišli, viděli, zvítězili. Přesně tak si počínali líchovští hasiči v městě automobilů. Svou premiérovou účast v krajském finále proměnili v suverénní vítězství, o nějž se strachovali jen v nedělním programu královských útoků. Zatímco v sobotu na tartanové dráze jasně kralovali v běhu na 100 metrů překážek a štafetě v neděli se jako sedmí v pořadí pustili do útoku, který jim mohl přinést životní úspěch. Časem 28,44 vteřin (PÚ na nástřikové terče) si zajistili druhé místo za SDH Dalovy a začali žhavit své mobilní telefony, aby svým známým zvěstovali, že triumfovali ve středočeském finále. „Teď už nám nikdo výhru vzít nemůže," byli přesvědčeni, leč následující útoky soupeřů je usvědčily z omylu.

Berounská Lhotka šokovala časem pod 28 vteřin, a když stejného výkonu dosáhly i mělnické Střemy, začala v hlavách líchovských borců pracovat kalkulačka. „Ještě se mezi nás a Dalovy dostanou dva týmy a jsme druzí," strachoval se nejstarší člen líchovské sestavy František Čermák. Napětí mezi borci v červeno-černých dresech naopak svými vtípky mírnil benjamínek Marek Janoušek, mimochodem nejlepší proudař boleslavského klání, jenž své parťáky bavil parodováním fanouška Jaroslava Hanouska, člena líchovského hasičského sboru.

Když pokazili svůj útok hasiči Chmeliště, jimž se rozpojila jedna hadice, propukl v táboře líchovských hasičů jásot. „Tohodle se dočkám na stará kolena," nemohl uvěřit starosta SDH Líchovy František Čermák postupu do republikového finále v Uherském Hradišti. Zaražení byli i další borci v červeno-černých dresech. Jakoby najednou nemohli uvěřit tomu, co právě dokázali. V tu chvíli právě dosáhli na triumf ve středočeském finále, který měl ještě svým podpisem posvětit hlavní rozhodčí soutěže Jiří Spilka, shodou okolností líchovský rodák. Jen skandovaný pokřik jejich ženských kolegyň, jimž podobný úspěch zhatil pokažený útok v okrskové soutěži v Chramostech, boleslavskému stadionu jasně oznamoval, kdo byl v klání dobrovolných hasičů Středočeského kraje nejlepší.

Líchovští hasiči se přitom před soutěží museli prát s nepřízní osudu. Dva členové jejich vítězné sestavy z okresního kola v Sedlčanech nemohli do Mladé Boleslavi odcestovat.

Dublovického Lukáše Hanuse jeho mateřský hasičský sbor neuvolnil a talentovaný dorostenec Jakub Čermák (vítěz středočeského kraje na 100 metrů překážek) si při úterním tréninku zlomil ruku. Jeho otec však sehnal víc než adekvátní náhradu, když do družstva k hostujícím borcům Jiřímu Sůvovi, Matěji Janouškovi a Štěpánu Plavcovi, třetím v běhu na 100 metrů překážek, angažoval Petra Jánského a Jana Vachatu, jenž se zaskvěl nejlepším časem na 100 metrů překážek a navíc přispěl k přesvědčivému triumfu ve štafetě.

Stejné nervy prožíval i kouč petrovických hasiček Jaroslav Šejba, jehož svěřenkyně se po sobotě dělily o průběžné vedení s Zibohlavy.

„Se sobotou jsem byl spokojen tak napůl," svěřoval se kouč SDH Petrovice, jenž byl zklamán především s druhou příčkou v běhu na 100 metrů překážek. Při nedělních útocích byl napjatý jako struna. Jeho svěřenkyně totiž předběhly nejen Krchleby, které se dostaly do vedení, ale i další čtyři sbory. „Definitivně mi spadl kámen ze srdce, až když doběhly útok ženy ze Zibohlav," přiznal Šejba po druhém postupu v řadě na mistrovství republiky.

Miloš Krátký

Autor: Redakce

26.6.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Okresní soutěže: Milín jasně potvrdil první místo

Ilustrační foto

Dobříš nepřekvapila, Sedlčany po dramatu udržely druhé místo

Členové veterán klubu udělali dobrý skutek

Sedlčany /FOTOGALERIE/ – Na letos poslední motoristické a všeobecné burze bylo možné v neděli 15. října v areálu Sedlčanské kotliny objevit užitečné i velmi kuriozní předměty a získat doslova za pár korun například brusle, povijan na miminko, broušené mísy, paroží, staré oprýskané pokličky na hrnce, krejčovskou pannu, součástky ke kolu, motocyklu, automobilu. Burza byla šestá v pořadí a o to více se těšila zájmu kupujících i prodávajících.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Kandidátní listina bez žen? Ve středních Čechách mohou voliči najít jedinou

Střední Čechy – O křesla v Poslanecké sněmovně se ve Středočeském kraji celkem – na všech 26 kandidátních listinách, které nyní voliči nacházejí ve svých poštovních stránkách – uchází 754 kandidátů, jejichž průměrný věk dosahuje 46,4 roku. Z nich je 210 žen (tedy 27,85 procenta). V jejich případě činí průměrný věk 47,1 roku.

Tochovické gólové hody skončily dramatickou penaltovou tečkou

Tochovice – O tomto víkendu zavítal do Tochovic v rámci střetnutí Sport Invest I.A třídy skupiny A tým Komárova. Trenér domácího týmu Ladislav Černý mohl v tomto utkání využít služeb zkušených hráčů z vyšších soutěží a tak se v základní sestavě objevili mimo jiných tak Daniel Huňa nebo Matěj Štochl. Utkání nabídlo strhující průběh, ve kterém se skóre přelévalo z jedné strany na druhou a o výsledku musely nakonec rozhodnout až pokutové kopy.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení