VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Brdech cvičí vojáci, kteří brzy odletí do mise v Kosovu

Brdy/ Příslušníci 13. kontingentu budou v Kosovu zajišťovat bezpečnost podél administrativní hranice se Srbskem.

16.6.2008
SDÍLEJ:

V tomto týdnu vrcholí přípravy vojáků do mise KFOR v KosovuFoto: Michal Prejzek

Příslušníci 13. kontingentu Armády ČR mise KFOR cvičí už druhý týden ve Vojenském újezdu Brdy. „Všichni vojáci 13. kontingentu mají v Brdech odborně taktické cvičení,“ řekl velitel kontingentu podplukovník Jiří Roček s tím, že toto cvičení, ve kterém si vojáci vyzkoušejí reálné situace ve dne i v noci, bude finální prověrkou stavu připravenosti před samotným výjezdem do místa operace v Kosovu.
Výcvik je zaměřen i na střeleckou přípravu z brokovnic, ručních a pěchotních zbraní, včetně házení ručních granátů. Vojáci si také procvičí průpravu na zvládání demonstrací – takzvaný CRC výcvik, kontrolu propouštěcích míst, procvičení zadržovacích procedur a především součinnost s vrtulníkem, jako je navádění na přistání, nasedání a následné vysazení vojáků v prostoru plnění úkolů.
„Připravený je scénář, který vojákům bude simulovat reálné situace, které mohou v Kosovu nastat, a na které budou muset včas a správně reagovat,“ dodal Roček.
K hlavním úkolům 13. kontingentu AČR v Kosovu bude patřit zajištění bezpečného a klidného prostředí pro všechna etnika v prostoru odpovědnosti, boj s organizovaným zločinem a monitorování situace podél administrativní hranice mezi Kosovem a Srbskem. Z toho vyplývá i cíl této mise, která má zabezpečit a umožnit výstavbu demokratické společnosti na tomto území a volný pohyb osob pro všechna etnika.
Mechanizované roty D-COY a záložní rota F-COY, zahájily výcvik už počátkem roku. Podplukovník Roček připomněl, že s ohledem k politickému vývoji v Kosovu a Srbsku se i nadále dají očekávat demonstrace srbské populace na hraničních přechodech v prostoru odpovědnosti. Proto byla příprava vojáků především soustředěna na zvládání demonstrací, se kterou jim pomáhali zkušení instruktoři z řad Policie České republiky a vojenské policie. Po ukončení cvičení se příslušníci 13. kontingentu AČR mise KFOR budou připravovat na slavnostní nástup, který se uskuteční 3. července na Svaté Hoře v Příbrami. „Pro představitele místní samosprávy, ale i armádu se 18. června připravuje v rámci odborně taktického cvičení prezentační den. Přílušníci mise KFOR předvedou také zásah proti demonstrantům, činnost patroly a mimo dalších ukázek i zásah záchranného sboru,“ doplnil tiskový mluvčí 13. kontingentu kapitán Michal Prejzek.

Autor: Karel Hutr

16.6.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc.
AUTOMIX.CZ
20

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Ilustrační foto

Okresní fotbal na Příbramsku ožívá pohárem

Povodeň 2002: V Sedlčanech se škody vyšplhaly na desítky milionů

Sedlčany - Vzpomínky na události před patnácti lety pro Sedlčanské nejsou vůbec příjemné. Povodeň v roce 2002 zaplavila část města. V tom roce byly tenisové kurty těsně před dokončením a před předáním. Naráz se ocitly úplně pod vodou. Na povodeň doplatila celá údolní niva od zahradnictví v Nádražní ulici, které bylo úplně vyplavené. Stejně tak tristní pohled byl na areál chovatelů, objekt stavební firmy, na uhelné sklady. Zatopený byl Kovošrot, u něhož se utrhla a odplavala lávka přes Mastník.   

Štrůdl vás provede erotickou komunikací i uměním zevlingu

Praha - Tomáš Klus, Suvereno, Daniel Nekonečný, Filip Říha nebo sexuoložka Gaia Poupětová  provedou prvními narozeninami akce zvané Štrůdl. Oslavy doprovázené workshopy a hudbou se budou konat na střeše galerie Vanguard v Praze. Ty se uskuteční v neděli 20. srpna od patnácti hodin.

Podvodníci zkoušejí na seniory nový trik s dveřmi

Příbram – Policie varuje především starší lidi, aby si dali pozor na podvodníky. Ti přišli s novým trikem. Policii jsou známy už dva případy ze srpna, kdy v Příbrami navštívili seniory muži, kteří uvedli, že jdou vyměnit staré dveře za nové bezpečnostní.

Hledáme redaktora/ku sportu pro Příbramský deník

Příbram  - Zajímáte se o sportovní dění? Baví vás psát, fotit či natáčet krátká videa? Přidejte se k nám! 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení