VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Brdech skončila Operace Terrick

Jince /FOTOGALERIE/ - Ve dnech 13.- 15. listopadu 2012 se ve Vojenském výcvikovém prostoru Brdy uskutečnil soustředěný výcvik jednotek 131. dělostřeleckého oddílu s názvem Operace Terrick. Jeho hlavním cílem bylo prověřit dosaženou úroveň vševojskové připravenosti jednotek před kontrolním cvičením oddílu v Centru simulačních technologií ve Vyškově, které vojáci absolvují v posledním listopadovém týdnu.

19.11.2012
SDÍLEJ:

Operace Terrick.Foto: Armáda ČR

Třídenní výcvik byl zaměřen na sladění nejnižších organických jednotek. Jednalo se především o vedení bojové činnosti, evakuaci raněných a ochranu proti nástražným výbušných zařízením tzv. C-IED. V průběhu cvičení však vojáci zvládli i střelbu z protiletadlového kulometu ráže 12,7 mm (DŠK) a nejnižší velitelé si prověřili své schopností ve velení svým podřízeným v bojových situacích.

Zástupce velitele oddílu major Marcel Křenek, který cvičení naplánoval a řídil, pečlivě hodnotil a kontroloval každou činnost, kterou vojáci v Brdech prováděli. „S průběhem a samotným výsledkem cvičení jsem spokojen," krátce zhodnotil tři dny ve vojenském prostoru Křenek, který následně dodal: „Nejnižší velitelé prokázali, že jsou schopni velet svým podřízeným, rychle a samostatně se rozhodovat a adekvátně reagovat na vzniklé změny situace. Základem úspěchu je, aby jednotka byla schopna stanovený úkol splnit jako jeden tým a každý voják přesně věděl jaké je jeho místo a role při vedení bojové činnosti. Jiná cesta ke zdárnému splnění úkolu nevede. A já jsem rád, že vojáci tuto filozofii pochopili a naplánované výcvikové úkoly zvládli se ctí."

Jedním z velících byla i zástupkyně velitele 2. palebné baterie nadporučice Simona Bulanderová, která krátce odpověděla na několik otázek.

Jak se daří zavádět do výcviku u vaší baterie vševojskové znalosti potřebné pro splnění plných operačních schopností v roce 2014?

V letošním roce došlo k doplnění baterie personálem a začal výcvik vojáka v základních vševojskových dovednostech aplikovaných do naší dělostřelecké odbornosti.

Jakým směrem se bude ubírat výcvik v příštím kalendářním roce?

Budeme zdokonalovat a pilovat již nabyté dovednosti jednotlivce a secvičovat je v rámci jednotky tak, aby se celé soukolí rozhýbalo stejným směrem.

Využíváte zkušenosti nabyté v zahraničních misích a při společných cvičeních se 4. brigádou rychlého nasazení?

Na baterii jsou příslušníci, kteří prošli kurzy v Německu, národními kurzy C-IED, kurzem KOMANDO, BMATT, kurzy dělostřeleckých návodčích FO a spoustou jiných. Jejich znalosti a zkušenosti jsou velmi cenné a do výcviku mají co říci. V závislosti na vyčlenění naší jednotky ke 4.brigádě rychlého nasazení jsou pro nás jejich postupy alfou a omegou celé činnosti. V rámci výcviku jednotky uplatňujeme také zkušenosti příslušníků, kteří prošli zahraničními misemi, protože vojenská profese se neustále vyvíjí a je potřeba na tuto eventualitu reagovat. Autoři: praporčík Robert Ševčík a kpt. Michal Abrhám

Autor: Redakce

19.11.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jak reklamovat koupený dům či byt

Ilustrační foto

Fotbalisté Dobříše vybojovali v Roudném všechny body

Na ruční česání přijela posila z Moravy

Přílepy – Mezi prvními letos opět padly v sobotu štoky na chmelnici u Kutílků při dalším mistrovství v ručním česání chmele. Začátek letos odstartoval výstřel z pistole na návsi. Odtud se česáči chvatně vydali na chmelnici. Museli bojovat s pěkným bahnem, protože se tu v noci přehnala pořádná bouřka. Ale to nikoho neodradilo.

OBRAZEM: O víkendu Dobříš patřila psím sportům

Dobříš - Již 12. ročník Mezinárodního kynologického festivalu CACIT se uskutečnil o víkendu v Dobříši. Jde o jednu z největších sportovně kynologických akcí ve střední Evropě. Soutěžilo se až do nedělního odpoledne v pěti kynologických disciplínách.

V příbramském letním kině si prvně zahráli The Tap Tap

Příbram /FOTOGALERIE/ – Šest hodin dobré zábavy a hudby si mohli diváci užívat v sobotu odpoledne a večer v Letním kině Příbram na společném koncertu Jaroslava Uhlíře a skupin The Tap Tap a Keks.

Na Karlštejn se vrátila kopie císařské koruny

Karlštejn /FOTOGALERIE/ – I o víkendu mířili návštěvníci na hrad Karlštejn, kde je od začátku srpna kopie císařské koruny, která je vystavena spolu s českou Svatováclavskou korunou až do 14. října v Klenotnici hradu na konci I. prohlídkové trasy.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení