VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Senioři v Příbrami mají už zaručenou kvalitu péče

Příbram - Populace stárne, rodiny mají problémy s umístěním nemocných seniorů do domovů důchodců a o zařízení, která se zaměřují na péči o lidi s Alzheimerovou chorobou a demencemi, je všeobecně velká nouze. Některá zařízení navíc nesplňují normy kvality poskytovaných služeb, proto Česká alzheimerovská společnost začala udělovat zvláštní certifikáty.

13.2.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Ivo Babej

Česká alzheimerovská společnost certifikovala první dvě zařízení pečující o osoby s alzheimerovou nemocí či demencemi na základě provedeného auditu. Je mezi nimi i příbramské Sanco.

„Audit byl zaměřen především na využívání metod práce s cílovou skupinou, na prostředí a podmínky života uživatelů této služby. Zařízení mohou používat označení Vážka po dobu 18 měsíců jako označení dobré praxe. Po uplynutí stanovené platnosti certifikátu musí zažádat znovu o audit, který rozhodne o ponechání nebo odebrání možnosti používání názvu Vážka,“ uvedla ředitelka sdružení domácí péče Sanco Marie Blatoňová. Podle jejího vyjádření poptávka po zajištění služeb o nemocné seniory stále více převyšuje nabídku.

Pro přijetí do domova důchodců musí senior splňovat řadu kritérií, čekací doba se ale stejně může protáhnout až na měsíce či roky. Důchodci postižení například Alzheimerovou chorobou ale vyžadují téměř nepřetržitou péči, což většina domovů důchodců zajistit nemůže. Speciálních zařízení zaměřených na práci s lidmi s demencemi je velice málo. Některá z nich navíc v minulosti používala neoprávněně symbol kvality České alzheimerovské společnosti, protože jejich služby byly nedostatečné. Proto se společnost rozhodla k oficiální certifikaci sociálních a zdravotních zařízení.

„Projekt certifikace kvality Vážka bude pokračovat. Měla by být navštívena především stávající kontaktní místa České alzheimerovské společnosti a posléze také další zájemci,“ uvedla Martina Mátlová z České alzheimerovské společnosti.

Autor: Zbyšek Seifert

13.2.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Červený Hrádek u Sedlčan

Benefiční festival pomůže dětem s ichtyózou

Konvent plný loutek a dětí.
3

Březnický konvent opět ožije loutkami a hudbou

Hospoda Cup vyhrál tým CJ Izolace

Bohutín - Turnaj s velkou tradicí, to je Hospoda cup v Bohutíně. Turnaje hraného od roku 1998 se letos zhostil tým EventPeople a uvedl jej do nového kabátu. 

AKTUALIZOVÁNO

Máte vážně nemocné příbuzné? Dostanete až tři měsíce placeného volna

Lidé dostanou možnost čerpat až tříměsíční placené ošetřovatelské volno na péči o vážně nemocné příbuzné. Senát dnes schválil vládní novelu o nemocenském pojištění, která volno uzákoní. 

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Kamýk byl při povodni nejvíce postiženou obcí

Příbramsko /FOTOGALERIE/ - Solenice a Kamýk byly před 15 roky při katastrofální povodni nejpostiženější obcí regionu. Když se povodňová vlna hnala Vltavskou kaskádou, zatopila Solenice pod hrází Vodního díla Orlík a pod vodou se vzápětí ocitl i Kamýk nad Vltavou. Zaplaveno bylo 60 objektů, z toho 37 rodinných domů.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení