VYBRAT REGION
Zavřít mapu

VLS spolupracují při tvorbě systému běžeckých tras v Brdech

Praha - Vojenské lesy a statky ČR (VLS) jsou připraveny maximálně vyjít vstříc sportující veřejnosti a jejich zájmu vést územím CHKO Brdy trasy pro běžkařské lyžování. Proto přijímají pro letošní sezonu mimořádná opatření, aby se plán zimní údržby komunikací v této lokalitě a hospodářská činnost podniku nedostávaly do konfliktu s trasováním běžkařských stop. VLS tak obratem reagují na páteční iniciativu zástupců sportovních organizací z okolí Brd i místní samosprávy.

23.1.2017
SDÍLEJ:

Generální ředitel státního podniku Vojenské lesy a statky České republiky (VLS) Josef Vojáček.Foto: archiv VLS

„Vojenské lesy a statky opakovaně deklarovaly maximální ochotu vycházet vstříc zájmu veřejnosti o sportovní a rekreační využití nedávno zrušeného vojenského újezdu a jsme připraveni těmto zájmům přizpůsobovat svou hos-podářskou činnost. Chápeme, že se organizace sportovních aktivit v regionu rok po otevření Brd veřejnosti teprve formuje, a proto věřím, že v dalších sezónách vzejde tato iniciativa od zainteresovaných subjektů dříve než v polovině sezony, abychom mohli vše naplánovat dopředu a nečinit tak až formou mimořádných opatření," uvedl ředitel VLS Josef Vojáček.

Ten zároveň připomněl, že schvalování vedení turistických tras, cyklotras i lyžařských tratí na území středních Brd je také současně v gesci správy Chráněné krajinné oblasti a Klubu českých turistů. „Chceme být partnery, naším cílem je dobrá spolupráce se spolky, samosprávou i veřejností. Pokud je trasování zimních i lesních cest v souladu se zájmy ochrany přírody a respektuje dočasná omezení pyrotechnické očisty území, jsme vždy připraveni vyjít vstříc požadavkům, které nám budou předloženy," poznamenal Josef Vojáček.

Z hlediska trasování zimních běžkařských stop je však podle VLS třeba najít kompromis a respektovat i potřebu provádět zimní údržbu na páteřních komunikacích. „Ty je nezbytné ošetřovat a udržovat sjízdné pro potřeby Integrovaného záchranného systému a Armády ČR," uzavřel ředitel VLS. Zdroj: VLS

Autor: Redakce

23.1.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Fotbalisté Dobříše vybojovali v Roudném všechny body

Mistrovství v ručním česání chmele u Kutílků
2

Na ruční česání přijela posila z Moravy

OBRAZEM: O víkendu Dobříš patřila psím sportům

Dobříš - Již 12. ročník Mezinárodního kynologického festivalu CACIT se uskutečnil o víkendu v Dobříši. Jde o jednu z největších sportovně kynologických akcí ve střední Evropě. Soutěžilo se až do nedělního odpoledne v pěti kynologických disciplínách.

V příbramském letním kině si prvně zahráli The Tap Tap

Příbram /FOTOGALERIE/ – Šest hodin dobré zábavy a hudby si mohli diváci užívat v sobotu odpoledne a večer v Letním kině Příbram na společném koncertu Jaroslava Uhlíře a skupin The Tap Tap a Keks.

Na Karlštejn se vrátila kopie císařské koruny

Karlštejn /FOTOGALERIE/ – I o víkendu mířili návštěvníci na hrad Karlštejn, kde je od začátku srpna kopie císařské koruny, která je vystavena spolu s českou Svatováclavskou korunou až do 14. října v Klenotnici hradu na konci I. prohlídkové trasy.

Příbramská policie dopadla sprejery

Příbram – Dva mladíci ve věku 20 a 21 let si posilněni alkoholem a dost možná i jinými návykovými látkami krátili dlouhou chvíli ničením cizího majetku. V Příbrami v ulici Boženy Němcové pobíhali se se sprejem a poničili s ním zaparkovaná auta a popelnice. Jedno z aut bylo podle policie dokonce jednoho z vandalů. Někdo na ně zavolal policii.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení