VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Voda ze Želivky může být i o deset korun za kubík dražší

Sedlčany - Ještě letos se mají Sedlčany připojit na přivaděč, který do města dovede pitnou vodu z Želivky. Stavba zahájena v únoru loňského roku má být dokončena 17. září 2015. Není důvod k obavám, že by na úseku, který vede ze Sedlčan do Benešova, nebyl časový harmonogram splněn.

20.4.2015
SDÍLEJ:

Ilustrační foto. Foto: Kateřina Chourová

Z 32 kilometrů zbývá položit potrubí na posledních stech metrech a provést připojení na celý vodárenský systém. Investiční akci za 380 milionů korun vysoutěžila firma s názvem Sdružená pitná voda Benešov – Sedlčany, v níž je ze čtyř partnerů majoritním představitelem Mota Egil Central Europe s portugalskou účastí. A sedlčanská radnice je s pracovním tempem víc než spokojena. Mírná nervozita však panuje na benešovské radnici, kde se bulharská dodavatelská firma zatím zvládla přiblížit na sedmnáctikilometrové trase Benešov – Javorník k cíli jen o kousek. Přesto při kontrolních dnech ujišťuje investory že termín dodrží.

Místostarosta Sedlčan Miroslav Hölzel připustil, že po zprovoznění celého systému bude cena vody dražší. „Máme ekonomické studie, které jsme museli předložit povinně jako součást celého projektu. Podle předběžného propočtu by se navýšila cena vodného a stočného přibližně o deset korun," poznamenal místostarosta. Připomněl, že v současné době platí spotřebitel v Sedlčanech za kubík pitné vody celkem 59 korun. „ Ale i kdybychom se dostali s cenou vody přes šedesát korun, jsme pořád v rámci kraje ve spodní polovině kalkulace," argumentoval. Informaci o růstu ceny vody prý však nejde brát za bernou minci. Provozování vodárenské sítě ve městě bude nadále zajišťovat 1. Středočeská vodárenská, ale dopravy vody z Benešova do Sedlčan se ujme Městská teplárenská společnost.

„Prostřednictvím naší Městské teplárenské Sedlčany můžeme finální cenu ovlivnit tím, za kolik ji dodáme 1. SčV. Určitě tuto činnost nebudeme provozovat jako výdělečnou. Ale je potřeba si také uvědomit, že vodu musíme nejprve od povodí nakoupit a budeme platit za její úpravu," vysvětlil, proč zatím finální kalkulaci nezná. Hölzel ale jedním dechem dodal, že k prudkému cenovému skoku by dojít nemělo. „Na přechodné období, než by se cena vody dostala na ekonomickou výši, tak lze její cenu také dotovat," připustil jednu z možností jak zmírnit dopad na spotřebitele. „Ale konkrétně jsme o ceně vody ještě nejednali, nejprve potřebujeme, aby voda tekla z Želivky do Benešova," poznamenal. Marie Břeňová

Autor: Redakce

20.4.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Fotbalisté Dobříše vybojovali v Roudném všechny body

Mistrovství v ručním česání chmele u Kutílků
2

Na ruční česání přijela posila z Moravy

OBRAZEM: O víkendu Dobříš patřila psím sportům

Dobříš - Již 12. ročník Mezinárodního kynologického festivalu CACIT se uskutečnil o víkendu v Dobříši. Jde o jednu z největších sportovně kynologických akcí ve střední Evropě. Soutěžilo se až do nedělního odpoledne v pěti kynologických disciplínách.

V příbramském letním kině si prvně zahráli The Tap Tap

Příbram /FOTOGALERIE/ – Šest hodin dobré zábavy a hudby si mohli diváci užívat v sobotu odpoledne a večer v Letním kině Příbram na společném koncertu Jaroslava Uhlíře a skupin The Tap Tap a Keks.

Na Karlštejn se vrátila kopie císařské koruny

Karlštejn /FOTOGALERIE/ – I o víkendu mířili návštěvníci na hrad Karlštejn, kde je od začátku srpna kopie císařské koruny, která je vystavena spolu s českou Svatováclavskou korunou až do 14. října v Klenotnici hradu na konci I. prohlídkové trasy.

Příbramská policie dopadla sprejery

Příbram – Dva mladíci ve věku 20 a 21 let si posilněni alkoholem a dost možná i jinými návykovými látkami krátili dlouhou chvíli ničením cizího majetku. V Příbrami v ulici Boženy Němcové pobíhali se se sprejem a poničili s ním zaparkovaná auta a popelnice. Jedno z aut bylo podle policie dokonce jednoho z vandalů. Někdo na ně zavolal policii.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení