VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Králíček: Zásadní je spolupráce úřadů s občany

Příbram /VOLBY 2010, ROZHOVOR/– Tento pátek vypuknou komunální volby. V Příbrami bojuje o přízeň voličů patnáct politických stran nebo uskupení. Příbramský deník oslovil jedničky z kandidátních listin a každé z nich položil devět stejných otázek. Na ně tentokrát za Věci veřejné odpovídá Vladimír Králíček místo Marty Frýbertové.

12.10.2010 8
SDÍLEJ:

Vladimír KrálíčekFoto: archiv Deníku

Co byste udělal jako první věc, pokud zasednete do křesla starosty?
Začal bych intenzívně pracovat na změně chování radnice ve všech oblastech. Důraz bych kladl na maximální transparentnost jednání městské rady a zastupitelstva zejména směrem k občanům Příbrami. Stěžejní práce by byla na městském rozpočtu pro rok 2011, který bych požadoval schválit do konce roku 2010. Zrušil bych úřední hodiny (není žádná opora v zákoně) a tak by občan měl zabezpečen každodenní styk s úřady. Připravil bych podmínky pro pečlivou údržbu chodníků a silnic ve městě.

Jaký největší problém vnímáte ve svém městě?
Nekoncepčnost v údržbě a rozvoji městského majetku. Plýtvání finančních prostředků na až nesmyslné projekty nebo nesmyslně předražené. Nekoncepčnost v údržbě a rozvoji města jako celku.

Jakou část Příbrami máte nejraději?
Nejraději mám oblast Svaté Hory.

Co uděláte pro to, aby se ve městě lidem lépe žilo?
Zcela zásadní je pro mne profesionální práce městských úřadů, jejich maximální otevřenost a vstřícnost vůči občanům a podnikatelům. Maximální spolupráce s každým podnikatelským subjektem. Maximální snaha o získání nových investorů, kteří budou mít zájem v Příbrami podnikat a vytvářet pracovní místa.

Myslíte si, že je ve městě dosta­tečně podporován sport a další aktivity?
Záleží na úhlu pohledu, ale podle mě jde o více než sport a z tohoto hlediska je podpora menší, než bych já požadoval. Kromě podpory vrcholového sportu jako propagace města (fotbal, volejbal) by se podpora výkonnostního sportu měla dostat na 4 procenta z ročního rozpočtu a ke stávajícím (ale i nově vznikajícím) oddílům by měla putovat naprosto transparentně bez administrativní zátěže a navíc rovnoměrně v průběhu celého roku.

Myslíte si, že je Příbram ideální místo k životu, proč?
Ideály se v životě moc nenachází, takže se můžeme bavit, zda je dobré místo k životu. Filozofická otázka. Docela dost jsem toho procestoval a tudíž mohu srovnávat. Určitě je Příbram velice dobré místo k životu ve všech ohledech – položením, vzdáleností od Prahy, kulturou, sportem. Záleží na každém Příbramákovi, jak se k tomu postaví a jak přispěje, aby prostředí bylo ještě lepší. On je ten, kdo by měl intenzívně sledovat veřejné věci a taky se k nim vyjadřovat a tím „nutit“ zastupitele, aby pracovali v jeho prospěch.

Dělá se v Příbrami něco pro zlepšení životního prostředí?
Určitě se některé věci dělají dobře a v některých jsou znát i citelné pokroky. Ale stěžejní je vyřešení dopravy a městské zeleně a zde vidím dost velké problémy. Nemohu pochopit, proč jsou Jiráskovy sady dále autobusovým stanovištěm a tím se extrémně zatěžuje centrum.

Kdybyste měl jako potencionální zástupce města možnost věnovat milion, komu nebo na co byste jej dal v rámci svého města?
Nedal bych je žádnému jednotlivci, ale chtěl bych jím přispět na zahájení budování moderního projektu stavby pro seniory města Příbram, tak jak jsem to navrhoval udělat z prodeje bytového fondu.

Jak chcete podpořit drobné podnikatele?
Maximální vstřícnost při jednání s městskými úřady. Přemýšlel bych, jak vytvořit finanční fond pro podporu potřebných služeb ve městě. Vážně bych se zabýval myšlenkou stavby Městského domu služeb, kde by služby lidem byly koncentrovány včetně parkování.

VIZITKA: VLADIMIR KRÁLÍČEK

Věk: 47 let
Vzdělání: VŠ (ČVUT FSI)
Současné zaměstnání: generální ředitel
Politická minulost (dříve, nyní): ODS do 31. července 2010, nestraník
12.10.2010 VSTUP DO DISKUSE 8
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Starosta Zálezlic Jiří Čížek.
61

Starosta Zálezlic: S velkou vodou se nedá bojovat, hrozbu musíte přijmout

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc.
AUTOMIX.CZ
20

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

FOTO, ANKETA: Hlasujte o miminko týdne

Příbram - V lidském životě je řada krásných chvil. Tou nejkrásnější a nejšťastnější je jistě narození zdravého miminka. A stojí za to zaznamenat.

Okresní fotbal na Příbramsku ožívá pohárem

Příbramsko - O víkendu 19. a 20. srpna vstupuje do nového ročníku okresní fotbalová sezona na Příbramsku. První soutěžní zápasy budou tradičně odehrány v úvodním kole poháru.  

Povodeň 2002: V Sedlčanech se škody vyšplhaly na desítky milionů

Sedlčany - Vzpomínky na události před patnácti lety pro Sedlčanské nejsou vůbec příjemné. Povodeň v roce 2002 zaplavila část města. V tom roce byly tenisové kurty těsně před dokončením a před předáním. Naráz se ocitly úplně pod vodou. Na povodeň doplatila celá údolní niva od zahradnictví v Nádražní ulici, které bylo úplně vyplavené. Stejně tak tristní pohled byl na areál chovatelů, objekt stavební firmy, na uhelné sklady. Zatopený byl Kovošrot, u něhož se utrhla a odplavala lávka přes Mastník.   

Předzahrádky restaurací jsou terčem kritiky

Příbram /FOTOGALERIE/ -  Třetí měsíc platí zákaz kouření v prostorách restaurací. Zapálit si cigaretu u piva či po jídle je možné jen venku. Předzahrádky snad nikdy nebyly tak obsazené jako letos.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení