VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Petr Kareš: Milion bych vrátil našim školám

Příbram /VOLBY 2010, ROZHOVOR/ - Už za dva dny vypuknou komunální volby. V Příbrami bojuje o přízeň voličů patnáct politických stran nebo uskupení. Příbramský deník oslovil jedničky z kandidátních listin a každé z nich položil devět stejných otázek. Na ně tentokrát za stranu Příbramáci pro Příbram odpovídá Petr Kareš.

13.10.2010 14
SDÍLEJ:

Petr KarešFoto: DENÍK/Martin Lukeš

Co byste udělal jako první věc, pokud zasednete do křesla starosty?
Budu se věnovat přípravě rozpočtu, který je zásadní pro chod města v příštím roce. V souvislosti s tím bude nutné provést určité reformy hospodaření, zmenšit výdaje a zajistit další příjmy pro město. Jedná se například o přehodnocení smluv, které jsou koncipovány tak, že město přichází o finanční zdroje.

Jaký největší problém vnímáte ve svém městě?
Největším problémem je plýtvání s finančními prostředky, špatné hospodaření v některých sférách městského rozpočtu, například Technické služby, Sportovní zařízení města Příbram, dar cca. 1,8 milionu soukromé firmě, snižování prostředků školám a mateřským školám - od výsledků hospodaření se odvíjí dostatek financí na vše ostatní.

Jakou část Příbrami máte nejraději?
Příjemnou atmosféru mají některá zákoutí Březových Hor, mám rád okolí Fantovy louky.

Co uděláte pro to, aby se ve městě lidem lépe žilo?
Bez poctivého a hospodárného využívání financí našeho rozpočtu se kvalita života ve městě nijak zásadně nezmění, rozvoj města musí být profesionální, nemůžeme postupovat systémem záplat na jednotlivé problémy. Rozvoj a budoucnost města už nemůže být v rukou jednoho člověka.

Myslíte si, že je ve městě dosta­tečně podporován sport a další aktivity?
Ano, dostatečně, ale nespravedlivě. Tento roční dar 1,8 milionu korun soukromému výdělečnému subjektu v oblasti sportu je výsměch občanům a ostatním sportům.

Myslíte si, že je Příbram ideální místo k životu, proč?
Nejsem mimořádně náročný, i z tohoto důvodu žiji v Příbrami rád. Vím o rezervách a jsem pro Příbram připraven pracovat. V Příbrami mám tři malé děti, bydlení a v Příbrami i podnikám. Prostě jsem tu doma.

Dělá se v Příbrami něco pro zlepšení životního prostředí?
Ano, ale jsou to drobné krůčky. Naprosto evidentní je nedostatek nádob na tříděný odpad, nemáme například ideálně vyřešený problém využítí biomasy, nejsou realizovány kroky, které nám ukládá plán odpadového hospodářství města Příbram, který byl schválen zastupiteli. Další bývalá okresní města jsou podstatně dál, jako například Beroun.

Kdybyste měl jako potencionální zástupce města možnost věnovat milion, komu nebo na co byste jej dala v rámci svého města?
Tyto prostředky bych vrátil našim školám. Oproti roku 2008 jsou prostředky na provoz a rozvoj škol sníženy o necelých 7 milionů korun. I přesto odhlasovala část zastupitelů dar 1,8 milionů korun z rozpočtu města soukromé firmě.

Jak chcete podpořit drobné podnikatele?
Především musí dojít k nastavení pravidelné komunikace s podnikatelskou sférou a OHK, pak bude jednoduché stanovit priority spolupráce. Velký potenciál vidím v čerpání dotačních titulů, které pro rozvoj podnikatelských aktivit a pro rozvoj lidských zdrojů existují.

VIZITKA: PETR KAREŠ

Věk: 44 let
Vzdělání:
Současné zaměstnání: učitel
Politická minulost (dříve, nyní): SNK evropští demokraté, nezávilý, bez politické příslušnosti
13.10.2010 VSTUP DO DISKUSE 14
SDÍLEJ:
Starosta Zálezlic Jiří Čížek.
61

Starosta Zálezlic: S velkou vodou se nedá bojovat, hrozbu musíte přijmout

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc.
AUTOMIX.CZ
20

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

FOTO, ANKETA: Hlasujte o miminko týdne

Příbram - V lidském životě je řada krásných chvil. Tou nejkrásnější a nejšťastnější je jistě narození zdravého miminka. A stojí za to zaznamenat.

Okresní fotbal na Příbramsku ožívá pohárem

Příbramsko - O víkendu 19. a 20. srpna vstupuje do nového ročníku okresní fotbalová sezona na Příbramsku. První soutěžní zápasy budou tradičně odehrány v úvodním kole poháru.  

Povodeň 2002: V Sedlčanech se škody vyšplhaly na desítky milionů

Sedlčany - Vzpomínky na události před patnácti lety pro Sedlčanské nejsou vůbec příjemné. Povodeň v roce 2002 zaplavila část města. V tom roce byly tenisové kurty těsně před dokončením a před předáním. Naráz se ocitly úplně pod vodou. Na povodeň doplatila celá údolní niva od zahradnictví v Nádražní ulici, které bylo úplně vyplavené. Stejně tak tristní pohled byl na areál chovatelů, objekt stavební firmy, na uhelné sklady. Zatopený byl Kovošrot, u něhož se utrhla a odplavala lávka přes Mastník.   

Předzahrádky restaurací jsou terčem kritiky

Příbram /FOTOGALERIE/ -  Třetí měsíc platí zákaz kouření v prostorách restaurací. Zapálit si cigaretu u piva či po jídle je možné jen venku. Předzahrádky snad nikdy nebyly tak obsazené jako letos.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení