VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Webináře, ideální forma vzdělávání pro rodiče

Příbram - Webináře jsou inovativním stylem výuky, který je hojně využíván pro firemní školení, ale do povědomí veřejnosti se teprve dostává. Aperio – Společnost pro zdravé rodičovství tuto metodu vzdělávání vyzkoušelo a vyhodnotilo ji jako ideální způsob vzdělávání pro rodiče.

28.8.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační fotografie.Foto: DENÍK/Jan Jelínek

Nemusíte nikam chodit, ani si složitě zajišťovat hlídání dětí, stačí se připojit na internet z domova, mateřského centra nebo knihovny.

Tato moderní forma vzdělávání probíhá on-line (přes internet). To znamená, že se v určený čas připojíte k počítači, před sebou na obrazovce vidíte přednášejícího, zároveň sledujete jeho vizuální materiály k přednášce a máte k dispozici okénko pro chat (komunikaci pomocí krátkých zpráv) – ve kterém můžete klást dotazy lektorovi nebo reagovat na dotazy ostatních účastníků a účastnic.

Poslechnete si přednášku a pak se zúčastníte diskuse, kde budete mít možnost se zeptat na všechno, co vás zajímá. Jen pokud váš počítač nemá reproduktory, tak pozor, nezapomeňte si sluchátka! V současné době pořádá společnost APERIO cyklus bezplatných webinářů pro sólo rodiče, kteří vstupují nebo se vracejí na trh práce a potřebují si doplnit znalosti a dovednosti důležité pro získání pracovního místa nebo zahájení samostatného podnikání.

Webináře s tématikou personalistiky a pracovního práva mohou využít sólo rodiče, kteří z nějakého důvodu nemohou přijet na dvoudenní bezplatné semináře pořádáné v Praze. Webinářů se mohou zúčastnit otcové i matky, kteří vychovávají své děti bez partnera a jsou bez stálého zaměstnaní nebo pravidelného příjmu z pracovní činnosti či podnikání. Každý webinář trvá dvě hodiny, z toho půl hodiny je věnováno diskusi s lektorem. Maximální počet účastníků je dvacet. První letošní webinář již proběhl v červnu a hodnocení účastnic a účastníků byla vesměs pozitivní.

„Dozvěděla jsem se, jak dobře napsat motivační dopis, upřesnění bodů v životopisu, čeho si zaměstnavatelé všímají, dle čeho si vybírají, důležité jsou i detaily, jako např. vhodně zvolená e-mailová adresa apod.“

„Webinář byl pro mě přínosný i tím, že je to pro mě nový způsob, jak být v kontaktu s lidmi a dozvědět se něco nového, na MD jsem dost odříznuta od okolního světa….“

Na podzim proběhnou další dva webináře. Ve středu 6. října od 20 do 22 hodin na téma Nenechte se napálit /Vaše práva při vstupu či návratu do práce.

Účastníci se dozví více o právech rodičů při vstupu či návratu do práce, o výhodách a úskalích flexibilních pracovních úvazků, možnostech rekvalifikace či pravidlech zakládání vlastní živnosti.

Lektorka: JUDr. Jana Seemanová, specialistka na právní postavení rodičů na trhu práce, dlouhodobě působící ve webové právní poradně Aperia. V pondělí 1. listopadu od 20 do 22 hodin je tématem webináře Přijímací pohovor do zaměstnání/Jak se na vás dívá zaměstnavatel? Obsahem jsou základy sebeprezentace, komunikace verbální a neverbální, tipy, jak se co nejlépe prodat, a jak se připravit na otázky, které při pohovoru pravděpodobně zazní.

Lektor: Vlastimil Jaroš - má dlouholetou zkušenost v oblasti vzdělávání a koučinku, působí jako konzultant ve společnosti Krauthammer a spolupracovník společnosti Aperio.

APERIO – Společnost pro zdravé rodičovství je občanské sdružení, které se orientuje na podporu informované volby, osobní zodpovědnosti a aktivního přístupu k rodičovství a mateřství. Usiluje o zlepšení podmínek a služeb pro rodiče a jejich rovnoprávné postavení ve společnosti. Poskytování informací formou kurzů, pomocí webových stránek a tiskových materiálů a realizace vzdělávacích a výzkumných programů pro budoucí a stávající rodiče, laickou a odbornou veřejnost a zaměstnavatele.
28.8.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc.
AUTOMIX.CZ
20

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Ilustrační foto

Okresní fotbal na Příbramsku ožívá pohárem

Povodeň 2002: V Sedlčanech se škody vyšplhaly na desítky milionů

Sedlčany - Vzpomínky na události před patnácti lety pro Sedlčanské nejsou vůbec příjemné. Povodeň v roce 2002 zaplavila část města. V tom roce byly tenisové kurty těsně před dokončením a před předáním. Naráz se ocitly úplně pod vodou. Na povodeň doplatila celá údolní niva od zahradnictví v Nádražní ulici, které bylo úplně vyplavené. Stejně tak tristní pohled byl na areál chovatelů, objekt stavební firmy, na uhelné sklady. Zatopený byl Kovošrot, u něhož se utrhla a odplavala lávka přes Mastník.   

Štrůdl vás provede erotickou komunikací i uměním zevlingu

Praha - Tomáš Klus, Suvereno, Daniel Nekonečný, Filip Říha nebo sexuoložka Gaia Poupětová  provedou prvními narozeninami akce zvané Štrůdl. Oslavy doprovázené workshopy a hudbou se budou konat na střeše galerie Vanguard v Praze. Ty se uskuteční v neděli 20. srpna od patnácti hodin.

Podvodníci zkoušejí na seniory nový trik s dveřmi

Příbram – Policie varuje především starší lidi, aby si dali pozor na podvodníky. Ti přišli s novým trikem. Policii jsou známy už dva případy ze srpna, kdy v Příbrami navštívili seniory muži, kteří uvedli, že jdou vyměnit staré dveře za nové bezpečnostní.

Hledáme redaktora/ku sportu pro Příbramský deník

Příbram  - Zajímáte se o sportovní dění? Baví vás psát, fotit či natáčet krátká videa? Přidejte se k nám! 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení