VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zastupitelé Sedlčan požehnali podpisu smlouvy s církví a Ochranou fauny ČR

Sedlčany – Zastupitelstvo města schválilo v pondělí 7. září dvě veřejno-právní smlouvy. „Od ledna letošního roku tak musíme při poskytování dotací nad 50 tisíc korun postupovat," připomněl místostarosta Sedlčan Miroslav Hölzel novou legislativu.

13.9.2015
SDÍLEJ:

Ochrana fauny ČR také provozuje stanici, kde její zaměstnanci pomáhají zraněným zvířatům.Foto: Karel Hutr

První dotace se týkala žádosti Římsko-katolické farnosti Sedlčany o 200 tisíc korun na restaurování nástěnných fresek Klanění tří králů pocházejících ze středověku, které v současné době odhalují restaurátorky na části zdiva v kostele sv. Martina.

Místostarosta vysvětlil, že tyto prostředky již zastupitelstvo schvalovalo při sestavování rozpočtu na letošní rok a nejde tedy o žádnou novinku.
„Vše ale musí projít administrativní cestou podle zákona. To znamená, že farnost musela podat předepsanou žádost a po schválení a uzavření veřejno-právní smlouvy bude zastupitelstvem smlouva podepsána a prostředky vyplaceny na účet, který je na smlouvě uveden. Připomínám, že tyto smlouvy u dotací nad 50 tisíc korun musí být na tři roky zveřejněny na úřední desce," komentoval informaci místostarosta.

Zastupitelé také zvedli ruku v případě příspěvku a uzavření veřejno-právní smlouvy s Ochranou fauny ČR se sídlem v Hrachově. „Jako obec třetího typu máme určitou povinnost ve výkonu státní správy spolupracovat na záchraně fauny a ochraně životního prostředí. Po jednání s Pavlem Křížkem, který středisko v Hrachově vede, jde o částku 80 tisíc korun, kterou jsme poskytovali i v minulosti," uvedl Hölzel s poznámkou, že také s těmito prostředky bylo již počítáno při sestavování a schvalování rozpočtu města na rok 2015. Jedinou připomínku před hlasováním vznesl zastupitel Rostislav Hefka.
Zajímal se o to, jakou částkou z veřejných peněz se na příspěvcích Ochraně fauny ČR finančně podílí Příbram a několik dalších měst, která Pavel Křížek v žádosti zmínil.

Protože se na jednání konkrétní čísla Hefka nedozvěděl, přislíbil starosta Sedlčan Jiří Burian, že požadované informace zjistí a zastupiteli dotaz zodpoví písemně. Marie Břeňová

Autor: Redakce

13.9.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Okresní soutěže: Milín jasně potvrdil první místo

Ilustrační foto

Dobříš nepřekvapila, Sedlčany po dramatu udržely druhé místo

Členové veterán klubu udělali dobrý skutek

Sedlčany /FOTOGALERIE/ – Na letos poslední motoristické a všeobecné burze bylo možné v neděli 15. října v areálu Sedlčanské kotliny objevit užitečné i velmi kuriozní předměty a získat doslova za pár korun například brusle, povijan na miminko, broušené mísy, paroží, staré oprýskané pokličky na hrnce, krejčovskou pannu, součástky ke kolu, motocyklu, automobilu. Burza byla šestá v pořadí a o to více se těšila zájmu kupujících i prodávajících.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Kandidátní listina bez žen? Ve středních Čechách mohou voliči najít jedinou

Střední Čechy – O křesla v Poslanecké sněmovně se ve Středočeském kraji celkem – na všech 26 kandidátních listinách, které nyní voliči nacházejí ve svých poštovních stránkách – uchází 754 kandidátů, jejichž průměrný věk dosahuje 46,4 roku. Z nich je 210 žen (tedy 27,85 procenta). V jejich případě činí průměrný věk 47,1 roku.

Tochovické gólové hody skončily dramatickou penaltovou tečkou

Tochovice – O tomto víkendu zavítal do Tochovic v rámci střetnutí Sport Invest I.A třídy skupiny A tým Komárova. Trenér domácího týmu Ladislav Černý mohl v tomto utkání využít služeb zkušených hráčů z vyšších soutěží a tak se v základní sestavě objevili mimo jiných tak Daniel Huňa nebo Matěj Štochl. Utkání nabídlo strhující průběh, ve kterém se skóre přelévalo z jedné strany na druhou a o výsledku musely nakonec rozhodnout až pokutové kopy.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení