VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zastupitelé Sedlčan požehnali podpisu smlouvy s církví a Ochranou fauny ČR

Sedlčany – Zastupitelstvo města schválilo v pondělí 7. září dvě veřejno-právní smlouvy. „Od ledna letošního roku tak musíme při poskytování dotací nad 50 tisíc korun postupovat," připomněl místostarosta Sedlčan Miroslav Hölzel novou legislativu.

13.9.2015
SDÍLEJ:

Ochrana fauny ČR také provozuje stanici, kde její zaměstnanci pomáhají zraněným zvířatům.Foto: Karel Hutr

První dotace se týkala žádosti Římsko-katolické farnosti Sedlčany o 200 tisíc korun na restaurování nástěnných fresek Klanění tří králů pocházejících ze středověku, které v současné době odhalují restaurátorky na části zdiva v kostele sv. Martina.

Místostarosta vysvětlil, že tyto prostředky již zastupitelstvo schvalovalo při sestavování rozpočtu na letošní rok a nejde tedy o žádnou novinku.
„Vše ale musí projít administrativní cestou podle zákona. To znamená, že farnost musela podat předepsanou žádost a po schválení a uzavření veřejno-právní smlouvy bude zastupitelstvem smlouva podepsána a prostředky vyplaceny na účet, který je na smlouvě uveden. Připomínám, že tyto smlouvy u dotací nad 50 tisíc korun musí být na tři roky zveřejněny na úřední desce," komentoval informaci místostarosta.

Zastupitelé také zvedli ruku v případě příspěvku a uzavření veřejno-právní smlouvy s Ochranou fauny ČR se sídlem v Hrachově. „Jako obec třetího typu máme určitou povinnost ve výkonu státní správy spolupracovat na záchraně fauny a ochraně životního prostředí. Po jednání s Pavlem Křížkem, který středisko v Hrachově vede, jde o částku 80 tisíc korun, kterou jsme poskytovali i v minulosti," uvedl Hölzel s poznámkou, že také s těmito prostředky bylo již počítáno při sestavování a schvalování rozpočtu města na rok 2015. Jedinou připomínku před hlasováním vznesl zastupitel Rostislav Hefka.
Zajímal se o to, jakou částkou z veřejných peněz se na příspěvcích Ochraně fauny ČR finančně podílí Příbram a několik dalších měst, která Pavel Křížek v žádosti zmínil.

Protože se na jednání konkrétní čísla Hefka nedozvěděl, přislíbil starosta Sedlčan Jiří Burian, že požadované informace zjistí a zastupiteli dotaz zodpoví písemně. Marie Břeňová

Autor: Redakce

13.9.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Na povodeň doplatila celá údolní niva od zahradnictví v Nádražní ulici, které bylo úplně vyplavené. Stejně tak tristní pohled byl na areál chovatelů, objekt stavební firmy, na uhelné sklady. Zatopený byl Kovošrot, u něhož se utrhla a odplavala lávka přes

Povodeň 2002: V Sedlčanech se škody vyšplhaly na desítky milionů

Tomáš Klus, Suvereno, Daniel Nekonečný, Filip Říha nebo sexuoložka Gaia Poupětová  provedou prvními narozeninami akce zvané Štrůdl. Oslavy doprovázené workshopy a hudbou se budou konat na střeše galerie Vanguard v Praze.
3

Štrůdl vás provede erotickou komunikací i uměním zevlingu

Podvodníci zkoušejí na seniory nový trik s dveřmi

Příbram – Policie varuje především starší lidi, aby si dali pozor na podvodníky. Ti přišli s novým trikem. Policii jsou známy už dva případy ze srpna, kdy v Příbrami navštívili seniory muži, kteří uvedli, že jdou vyměnit staré dveře za nové bezpečnostní.

Hledáme redaktora/ku sportu pro Příbramský deník

Příbram  - Zajímáte se o sportovní dění? Baví vás psát, fotit či natáčet krátká videa? Přidejte se k nám! 

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Chcete mít přehled o kulturních, sportovních a dalších akcích ve všech regionech? Pak navštivte naši stránku www.tipydeniku.cz, kde najdete fůru inspirace co podniknout nejen o víkendu.

AUTOMIX.CZ

GALERIE: Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete

Kromě přepravy cestujících je auto od nepaměti využíváno k převozu nákladu. A jak dnes uvidíte, je tím myšleno doslova jakéhokoliv nákladu. Připravte se na bizarní přehlídku převážených věcí všeho druhu, kdy vás už nepřekvapí ani auto naložené v dalším autě.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení