VYBRAT REGION
Zavřít mapu

LADISLAV JERIE

Ladislav Jerie / Benešovský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Pád z lanovky: okolnosti jsou nejasné

Sedlec-Prčice - V lyžařském areálu Na Monínci vypadl z lanovky pětiletý chlapec. Okolnosti případu jsou dosud nejasné. Policisté vyzývají případné svědky, aby se jim co nejdříve přihlásili.

Chovatelé na výstavu do Lysé nejedou, kvůli ptačí chřipce byla zrušena

Region –  Setkání chovatelů na výstavišti v Lysé nad Labem, které se mělo uskutečnit od pátku do neděle, se z důvodu výskytu ptačí chřipky (vysoce patogenní aviární influenza) ve Středočeském kraji nekoná. Město je v pásmu dozoru. Výstava „ Náš chovatel 2017" je zrušená nařízením Krajské veterinární správy.

Na lokálky pustí nové soupravy

Příbramsko – Za necelý měsíc začne pro vlaky platit nový jízdní řád, který je konstruovaný tak, aby v pracovních dnech cestující z osobních vlaků bez prodlení mohli ráno přestoupit na přípojev rozhodujícím směru frekvence na další osobní vlaky do Benešova a Prahy. O víkendech jsou motoráky na lokálce Trhový Štěpánov – Vlašim – Benešov a Sedlčany – Olbramovice trasované jako přípojné k rychlíkům v obou směrech do Prahy i Českých Budějovic.

Rejdiště vodních skútrů dostanou jasná bezpečnostní pravidla

Povltaví – Řádění jezdců na vodních skútrech a dalších rychlých plavidlech nehodlají starostové obcí na obou březích Slapské přehrady povolit uzdu.

Na trati Olbramovice – Sedlčany zahájí nepřetržitou výluku

Voticko – Vlaky na trati č. 223 Olbramovice – Sedlčany od půlnoci ze středy 28. na čtvrtek 29. září nepojedou. Od čtvrtečního rána všechny motorové vlaky jsou nahrazené autobusy.

Na Příbramsko dorazí unikátní motorový vůz „Modrý šíp"

Příbram, Benešov – Jedinečnou příležitost dostanou fanoušci železnice o víkendu, kdy ze sbírek Muzejně dokumentačního centra Železnice Slovenské republiky do Benešova přitáhnou železničáři renovovaný pojízdný historický exponát, motorový vůz s původním označením M 274.004 z řady „Modrých šípů".

Odpalování rachejtlí a petard se může obrátit v přestupek nebo trestný čin

Příbramsko - Odpalování zábavné pyrotechniky může být na Silvestra symbolickým rozloučením s uplynulým rokem a vítáním nového, v roce 2016 přestupného s 29. únorem, ale také poukazem pro zahájení přestupkového až trestního řízení, když odpalovač rachejtle a petardy zapálí v nevhodných prostorách nebo při jiném porušení bezpečnostních pokynů způsobí výtržnost, poškození majetku či úraz.

Výměna policejních člunů na Slapech za nové už byla nutná

Slapy – Poříční policisté z třebenického oddělení už brázdí Slapskou přehradu v nových výkonných člunech. K prámu, který používají už delší dobu a tahali s ním například v létě potopené auto od živohošťského mostu k loděnici, kde mohlo být z vody zcela vytažené, si převzali výkonný kajutový a nízkoponorový člun.

Jedlíci si v sobotu při soutěži budou pochutnávat na karbanátcích

Prosenická Lhota – V obci na rozhraní Benešovska a Sedlčanska se schyluje k dalšímu rekordu v pojídání. Soutěž Otesánků připravuje již pošestnácté sbor dobrovolných hasičů ve spolupráci s obecním úřadem. Jedenáct ročníků výkony jedlíků sleduje agentura Dobrý den z Pelhřimova. Soutěž se koná v sobotu (21.11.) od 19.30 hodin v místní restauraci.

Při jízdě z Neveklova do Sedlčan kvůli opravě mostu v Osečanech neprojedete

Sedlčansko – Silnice mezi Neveklovem a Sedlčany je v Osečanech kvůli opravě mostu přes Mastník neprůjezdná.

AKTUALIZOVÁNO

Hasičky v tanečním sále nacvičovaly choreografii pro finále

Příbram /OBRAZEM/  - Finalistky Miss hasička Středočeského kraje 2015 si v neděli odpoledne trénovaly v S-centru v Černoleské ulici chůzi na podpatcích a nacvičovaly choreografii pro finále soutěže krásy při hasičském dni na Konopišti, které se odehraje v sobotu 23. května v zámeckém parku.

Nový policejní prám se nepotopí ani při zaplavení vodou

Třebenice - Rekreanti na vltavských březích i plavci a vodáci se v nadcházející rekreační sezóně setkají na Slapské přehradě s novým plavidlem poříční policie se základnou v Třebenicích. Nové prámy Pioner Multi mají oproti stávajícím, které používá poříční oddělení již osmnáct let, řadu výhod.

Hlasujte pro Miss hasičku čtenářů Deníku 2015

Příbramsko – K získání titulu Miss hasička Středočeského kraje 2015 nebo některé ze dvou Vicemiss musí finalistky přesvědčit o svých přednostech porotu při hasičském dni v amfiteátru na Konopišti v sobotu 23. května.

Do finále Miss postupuje jedna hasička z Příbramska

Příbramsko – Pohledné a zajímavé členky sborů dobrovolných hasičů, které chtějí získat titul Miss hasička Středočeského kraje 2015, podstoupily první křest ohněm.

Dobrovolní hasiči z Příbramska zvolili nového starostu okresního sdružení

Krásná Hora nad Vltavou /OBRAZEM/- Delegáti dobrovolných hasičských sborů z Příbramska v sobotu na konferenci v kulturním domě projednali činnost okresního sdružení v posledních pěti letech a volili představitele výkonného výboru na další pětileté období.

Zájem o soutěž Miss hasička projevily i dívky ze vzdálených regionů

Příbram, Benešov – Hasičská soutěž Miss Středočeského kraje, kterou letos potřetí po pravidelné roční pauze pořádá v amfiteátru na Konopišti Okresní sdružení hasičů z Benešovska, vzbudila zájem krásných dívek, které bohužel nesplňují podmínky účasti. Nemají bydliště nebo nejsou členkami sborů, dobrovolných nebo profesionálních, ve Středočeském kraji.

Česká Sibiř volila senátora jinak, než Příbramsko

Voticko – Trochu ve stínu komunálních voleb zůstaly v patnácti sídlech  na České Sibiři doplňovací volby do Senátu Parlamentu ČR. To potvrdila i účast hlasujících, která v obcích v okolí Votic v průměru nesáhla ani 38 procent. Zatímco v celém senátním obvodu 18 Příbramsko, kam vesnice na jihozápadě Benešovska spadají, přesáhla dvaačtyřicet procent.

Oslavy Sedlčanky se uskuteční s plnou parní parádou

Sedčany - Oslavy 120. výročí zahájení provozu na lokální trati Olbramovice – Sedlčany jsou zachráněné. Deník zveřejnil potíže pořádajícího  sdružení Posázavský Pacifik se zajištěním peněz na pronájem parní lokomotivy a jeho článek převzala i další periodika.

Toxické sinice a fytoplankton už ohrožují plavce na Orlíku

Příbramsko –  Horšící se výsledky monitorování kvality koupacích vod  donutily hygieniky zkrátit interval kontrol. Další posuzovaní znečištění a odběry vzorků provedou  v koupacích lokalitách na obou březích Vltavy  tento týden.

Parní mašinka na oslavách nezahouká, chybí na ni peníze

Příbram – Přípravy velkolepých oslav 120. výročí lokální tratě do Sedlčan dostaly vážnou trhlinu. Pořádající občanské sdružení Posázavský Pacifik plánovalo zajistit parní lokomotivu a historické železniční vagóny pro jízdy zvláštních vlaků, divácky atraktivní program na nádraží v Sedlčanech i provoz autovláčku ze štětkovického nádražíčka na dopravní hřiště v obci, kde je zejména pro děti čarokrásná modelová železnice. Nic z toho se v sobotu 27. září zřejmě neuskuteční.

Před vlastní smrtí vyhrožoval zloděj svědkovi odprásknutím

Bořená Hora – Dvojice zlodějů peněz z poštovní pobočky na Jindřichohradecku, několik desítek minut před vlastní smrtí u rozhledny Drahoušek na Sedlčansku, při pokusu o úkryt u zatopeného lomu Bořená Hora minulé úterý vyhrožovala násilím svědkům z potápěčského sportovního klubu. Příbramský deník o případu informoval. Nyní svědek popsal, co se u lomu odehrálo předtím, než policie našla v autě podezřelou dvojici usmrcenou.

Závory řidiče a cestující ještě nechrání, přejezd nemá proud

Voračice –   Zabezpečovací zařízení přejezdu silnice I/18 přes železniční trať Olbramovice – Sedlčany je od poloviny května připravené k provozu. Ale světla neblikají, klakson nevaruje, závory nepadají. Zařízení za více než šest milionů korun nemá proud.

Cestující pojedou vlakem levněji, pro udržení tratí zavádí ČD slevy

Příbramsko –  Dobrá zpráva pro tisíce cestujících. Od pátku mohou  jezdit vlakem na lokálních tratích o čtvrtinu levněji, na Vlašimce dokonce o polovinu.

Hasičky chystají volbu Miss

Konopiště – Dívky a ženy, které se hlásí do soutěže Miss hasička Středočeského kraje 2013 na Konopišti, absolvují přípravu u žen nejpovolanějších. Evropských hasičských královen krásy Ivy Šímové a Ivety Kuklové, které tituly získaly při mezinárodní soutěži.

Reflexní vesty používají školky a jesle v Příbrami už roky

Příbramsko – Změna času a podzimní počasí způsobují ztíženou viditelnost na silnicích. Policie hlásí zvýšený počet střetů aut s chodci. Ochranu zranitelných účastníků silničního provozu, zvláště dětí, požaduje také Evropská unie. Ministerstvo dopravy se na důležitost reflexních prvků snaží upozornit formou kampaně a nabízí reflexní vesty do mateřských škol.

Příbram patří mezi nejhorší města v následcích nehod

Příbram – Město Příbram se ocitlo mezi dvacítkou nejhorších českých okresních měst z hlediska bezpečnosti silničního provozu.

Mosty u Kosovy Hory musí vydržet 
do rekonstrukce ještě nejmíň tři roky

Region – „Kdy začne plánovaná oprava mostu silnice I/18 přes potok Mastník u Vyšatol?" ptají se obyvatelé obcí Kosova Hora a Štětkovice.

Uzavírka u Kosovy Hory má o víkendu skončit, následují výspravy

Kosova Hora – Prodloužená uzavírka hlavní silnice I/18 v úrovni Kosovy Hory měla včera skončit. Určuje to povolení krajského úřadu k uzavírce i objížďce a potvrzuje zástupce společnosti Janev, která pro zhotovitele opravy mostu, českobudějovickou firmu Swietelsky, obstarávala realizaci objízdné trasy.

Závady na mostě u Kosovy Hory jsou větší, než se čekalo

Kosova Hora – Špatná zpráva pro motoristy a tisícovku obyvatel Kosovy Hory i Štětkovic. Oprava mostu na hlavní silnici I/18 a s ní související objížďka se protáhne. Termín, kdy zase budou moci auta jezdit po nedávno rekonstruovaném mostě, je mlhavý.

Cestování na Sedlčance zkrátí nové radiotelefonní spojení

Region – Cestující na trati  do Sedlčan se mohou těšit na zkrácení jízdní doby. Umožní to rádiová vlaková síť, která je nyní na lokálce ve zkušebním provozu.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT