VYBRAT REGION
Zavřít mapu

RADEK CTIBOR

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Příbram se po letech dočká druhé železniční zastávky

Příbram - O možnosti vzniku druhé železniční zastávky na území města se mluví už téměř deset let. Podle návrhu Spolku Rakovnicko - Protivínské dráhy by se měla nacházet pod opěrnou zdí budovy hasičského záchranného sboru o délce maximálně 150 metrů, s jednoduchým přístřeškem pro cestující, veřejným osvětlením a kamerovým systémem.

OBRAZEM: Dřevěná socha ducha Fabiána střeží Brdy

Orlov - Dřevěná socha dobrého ducha Brd, rytíře Fabiána, byla slavnostně odhalena v sobotu 22. září. Součástí programu byla výstava fotografií z Brd, soutěže pro děti a celou rodinu, ekologická hra, den otevřených dveří v Ekocentru Orlov s prohlídkou farmy a především organizované vycházky a vyjížďky do podzimní přírody Brd. Socha stojí na kraji Brd v příbramské osadě Orlov v blízkosti konečné autobusu.

Policisté se zaměřili na motorkáře a také na nevěnování se řízení

Příbramsko /FOTOGALERIE/ - V loňském roce zemřelo na českých silnicích 60 motorkářů. Motocyklisté by si měli uvědomit, že jsou při dopravních nehodách mnohem zranitelnější než řidiči vozidel. Riziko, že motorkář bude při havárii usmrcen či vážně zraněn, je mnohem vyšší než u osádky automobilu.

Sedlčany čelily odchodu výrobce sýrů i problémům s nemocnicí

Sedlčany /FOTOGALERIE/ - Už za čtrnáct dní budou voliči vybírat zastupitele jednotlivých měst a obcí. Sedlčany jsou už od roku 1990 tradiční baštou ODS, která má už sedmé volební období v čele města starostu a v posledních letech i senátora Jiřího Buriana.

Příbramský policista Ondřej Smotlacha bodoval v anketě Policista roku

Příbram - Krásné třetí místo získal v pátek 21. září se ve Španělském sále Pražského hradu v rámci již 18. ročníku prestižní ankety Policista roku 2017 příbramský policista Ondřej Smotlacha, zástupce vedoucího Územní odboru Příbram. Soutěž vyhrál Jiří Franz z Plzeňského kraje.

Hvožďany mají nové multifunkční hřiště

Hvožďany /FOTOGALERIE/ – Velký sportovní svátek slavila obec v sobotu 22. září, kdy bylo slavnostně otevřeno nové multifunkční hřiště, které patří k nejmodernějším na Příbramsku. Otevření hřiště se zúčastnilo kolem 300 lidí z Hvožďanska.

Dobříš ocení významné osobnosti

Dobříš - Už jedenáct let se udělují Ceny města Dobříš osobnostem, které se významně zasadily o rozvoj města nebo o jeho dobré jméno. Nejinak tomu bude i tento víkend.

Rožmitál investoval do komunikací i koupaliště

Rožmitál pod Třemšínem - Hlavními tématy blížících se komunálních voleb v Rožmitálu pod Třemšínem bude rozšíření městské infrastruktury, dokončení odkanalizování některých částí města a přilehlých obcí a takový evergreenem je i oprava místních komunikací, na kterých se vydatně pracovalo i v končícím volebním období.

Kompostéry pro příbramské domácnosti jsou připraveny

Příbram – Přes osm stovek domácích kompostérů čeká na své nové majitele. Určené jsou na kompostování trávy a listů. Domácnosti si o ně požádaly loni při dotazníkovém šetření v rámci výzvy Operačního programu Životní prostředí.

V „Křižáku“ se už posedmé konalo Bednění

Příbram – Už posedmé se v nízkoprahovém klubu Bedna v příbramském „Křižáku“ konalo tradiční Bednění. Ve čtvrtek 20. září od 14 hodin se jeho prostory otevřely široké veřejnosti, která se mohla zúčastnit kulturně zábavného odpoledne s názvem Bednění 2018. Tuto akci určenou dětem, mladým lidem a široké veřejnosti organizuje Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Bedna neziskové organizace Ponton, z.s. 

Studenti z Dubna byli oceněni

Dubno - Tři studenti ze Střední odborné školy Dubno získali ocenění v podobě lístků na muzikál. V červnu se v Příbrami zúčastnili akce „Přes bariéry s policií“. 

Volební kandidáty na okrese dělí i 70 let

Příbramsko /INFOGRAFIKA/ – Josef Plevka a Filip Houba. Dva kandidáti v Dobříši. První kandiduje za komunisty, druhý je sociálním demokratem. Prvnímu je 88 let a je nejstarším kandidátem okresu vůbec. Druhému je 18 a naopak patří mezi ty dalece nejmladší. Dělí je celých 70 let. Až takový věkový rozptyl je tedy mezi kandidáty do zastupitelstev v příbramském okrese.

Příbram čeká oprava kulturního domu i bazénu

Příbram – O rekonstrukci bazénu se ve městě mluví od roku 2016, nyní se k ní přidala i debata o nutnosti opravy kulturního domu. Oba projekty spojuje mnohé, ale především to, že ani na jeden nemá město dostatek vlastních finančních prostředků.

Hazard se ve městě nepodařilo zakázat, ale heren je méně

Příbram – Úplný zákaz hazardu na území města byl před čtyřmi lety jedním z hlavních volebních bodů příbramské TOP 09. Když vytvořila koalici s vítězným hnutím ANO a dostala se tak do vedení města, zdálo se, že realizaci tohoto bodu nic nebrání. Nicméně volební období končí a zákaz hazardu na území města i přes trojí hlasování o tomto tématu stále neplatí.

Nástroj snahy s hosty roztančil K-farmu

Žežice /FOTOGALERIE/ – Příbramská K-farma ožila o víkendu rockovou muzikou. Po roce se v areálu farmy sešli příznivci příbramské kapely Nástroj snahy, která si pozvala spřátelené kapely V-Pořádku a Budulínek.

Na Brdy policie dohlíží pomocí dronu

Brdy - Už třetím rokem dohlížejí příbramští policisté na Chráněnou krajinnou oblast Brdy, protože se jedná o rozsáhlé území, mnohdy s nepřístupným terénem, pomáhá jim ve střežení nová technika, terénní auta a čtyřkolky, poslední rok i bezpilotní dron.

Skauting se neustále vyvíjí, říká Tesák

Rožmitál - Jedním z vedoucích skautského oddílu v Rožmitále je Vítězslav Doležal, přezdívaný Tesák. Do skautu se dostal v sedmi letech, kdy ho tam přivedli kamarádi. Časem jsem zjistil, že mne skaut baví více než fotbal a hlavně, že díky němu zažívám netradiční zážitky, které ostatní spolužáci ve třídě neměli. Dokonce si vzpomíná, že třeba když byl přes týden nemocný a nechodil do školy, v pátek se mu vždy zázračně udělalo dobře, jen aby mohl jít odpoledne na skauta… Ve skautu poznal i svou budoucí manželku.

Skautů na Příbramsku přibývá

Příbramsko – S příchodem září nezačal jen nový školní rok, ale také nový rok pro nejrůznější oddíly a kroužky, mezi které patří i skauti. I když jejich členové mají zcela určitě ještě v živé paměti dobrodružství, která požili na letních táborech. Nyní už na ně společně vzpomínají na prvních schůzkách.

Hledají se svědci střetu dodávky a elektrokola

Příbram – Policie hledá svědky dopravní nehody z počátku týdne. Mělo k ní dojít v pondělí 10. září odpoledne na Březových Horách. Ve čtvrt na pět došlo na komunikaci I/18 v Příbrami, Husova ulice, k dopravní nehodě jízdního motorového kola a dodávky VW Transportér.

Výlov Sadoňského rybníka

Rožmitál – V sobotu dopoledne se většina lidí z Rožmitálu pod Třemšínem a okolí sešla kolem Sadoňského rybníka, kde se konal tradiční výlov spojený s 3. ročníkem Myslivecko-rybářské slavnosti.

Stávka sester domácí péče na Příbramsku nehrozí

Příbram – Už téměř pět let se pracovníci Charity ČR potýkají s nedostatečným finančním ohodnocením práce sester ošetřujících pacienty. Problém je v tom, že jednotlivé úkony jsou hodnoceny body, přičemž cena jednoho bodu je jedna koruna a dva haléře. Není proto divu, že se často stává, že sestry odcházejí z Charity na lépe placená místa.

Zloděj bral vše od nákupu až po bazénový filtr

Příbram – Ze série vloupání obvinili příbramští policisté dvaačtyřicetiletého muže z Příbrami. Měl se jich dopustit během letošního června a července. V úterý ho kriminalisté obvinili z pokračujícího přečinu krádeže a z porušování domovní svobody, za což mu hrozí šest měsíců až tři roky ve vězení. Dotyčný se různých krádeží dopustil již v minulosti.

Příbram připravuje oslavy vzniku státu

Příbram – Pomalu se blíží výročí 100 let existence samostatného českého státu, města a obce se ale často už po celý rok připravují formou nejrůznějších oslav a historických připomínek na tuto významnou událost. Nejinak tomu bude i nyní na podzim v Příbrami.

Pátrání po svědcích dopravní nehody

Zalužany – Ve středu 12. září v 16:40 hodin odpoledne došlo na komunikaci I/4 u Zalužan, k dopravní nehodě nezjištěného osobního vozidla modré barvy a nákladního auta s návěsem. Policie hledá svědky této dopravní nehody.

Loučení s létem i pomoc pro kapličku

Lazsko – Zábavné odpoledne připravila obec na druhou zářijovou neděli pro rodiny s dětmi na dětském a fotbalovém hřišti Na Drahách. Akci s obcí pořádala příbramská divadelní společnost Půlnoc, která v podvečer zahrála také své představené Na viděnou. Večerní část pak připravili manželé Lánských z Lazska a Přibylovi z Kamenné na podporu opravy místní kapličky.

Svatohorská šalmaj vévodila uplynulému víkendu

Ke zrušení vybírání vstupného radnici vedly především ekonomické důvody. „V minulosti se vybíralo vstupné, které bylo určené na dobročinné účely, ale vznikaly s tím náklady na zajištění lidí, kteří ho vybírali. Což nám přišlo neekonomické, proto jsme od něj upustili a návštěvníci Šalmaje na charitu mohou přispět do kasiček, které tu jsou,“ vysvětlil místostarosta Václav Švenda.

Rekordmani mezi starosty: v politice jsou i desetiletí

Příbramsko – Blíží se komunální volby, které možná zamíchají obsazením radnic a obecních úřadů. V některých městech a obcích se vedení střídá a obměňuje celkem pravidelně. Ale jsou i výjimky, kdy je ve vedení stále jeden a tentýž člověk. Takoví lidé jsou mnohdy v pozici starosty i celá desetiletí.

Osm lehce zraněných osob za čtyři dny

Příbramsko - Během čtyř dnů se staly na Příbramsku čtyři nehody s lehkým zraněním. Většina z nich se bohužel neobešla bez zranění.

Školní bufety zničila vyhláška, ta nyní povoluje, zřejmě ale pozdě

Příbramsko – Školní bufety a prodejny občerstvení ze základních škol na Příbramsku prakticky zmizely. Podle ředitelů škol je hlavní příčnou tzv. pamlsková vyhláška, která platí už dva roky. Obsahuje seznam nezdravých potravin, které se nesmějí prodávat ve školách a vymezuje také požadavky na potraviny včetně nápojů. Letos sice došlo na její zmírnění, ale přesto se masivní návrat občerstvení do základních škol nechystá. Důvodem je i to, že nová úprava vyhlášky je prý pro provozovatele zbytečně složitá a nepřehledná.

Parkoviště v Čechovské ulici zahájilo provoz

Příbram – Poslední ze tří nových parkovišť vybudovaných v systémech P+R (park and ride), B+R (bike and ride) a K+R (kiss and ride) se otevřelo pro řidiče. První je u Březohorského hřbitova s 86 místy, druhé v lokalitě Drkolnov, severně od křižovatky ulic Drkolnovská, Jana Drdy a Šachetní s 34 parkovacími stání a to poslední je v ulici Čechovská, kde nyní může nově parkovat 67 automobilů. Parkování je zdarma. Město na stavbu všech tří parkovišť obdrželo dotaci.

Pro Junior se nájemce hledá, podmínky jsou ale tvrdé

Příbram – Po dvou letech se snad blíží otevření příbramského Junior klubu, který po celou dobu své existence od roku 1975 patřil k vyhlášeným podnikům svého typu, kde se konaly nejrůznější koncerty, populární oldies diskotéky, filmové kluby, přednášky, divadelní představení a mnoho dalšího. Město nyní pro klub hledá nájemce. Ovšem podle části veřejnosti nastavilo příliš tvrdé podmínky.

Parkovací domy by mohly uvolnit přeplněné ulice sídlišť

Příbram – Letošní rok je ve městě ve znamení změn v systému parkování i ve znamení staveb nových parkovacích ploch. Město letos začalo s budováním několika nových parkovišť, z nichž většina je už v provozu, nicméně situace s parkováním ve městě je stále nedostačující.

Nehod na Příbramsku neubývá

Příbramsko /FOTO/ - Za osm měsíců letošního roku evidují příbramští policisté celkem 1062 dopravních nehod, což je oproti loňsku o 93 nehod více.

Hvožďany otevřely novou kompostárnu

Hvožďany – Obec koncem prázdnin dokončila stavbu nové kompostárny, kterou i uvedla do zkušebního provozu. Ten potrvá celé září. Provoz kompostárny bude samoobslužný pomocí čipů, které zhruba v polovině měsíce dostane každá domácnost. Na její otevření se přišlo podívat přes 70 obyvatel Hvožďanska a hostů.

Potřebuje Příbram kulturní středisko?

Příbram – Tuto i minulou sobotu se ve městě konalo několik akcí. Pořadatelé některých s nich se především na sociálních sítích dostali do sporu, proč jedni, či druzí nepořádají svou akci o týden či dva dříve nebo naopak později, aby si nepřetahovali návštěvníky. Tento problém rezonuje ve městě už několik volebních období a zatím se nenašlo jeho řešení. Ovšem je otázka, zda vůbec nějaké existuje.

Policisté učili děti u škol správně přecházet

Příbram - Každoročně se začátkem školního roku koná po celé republice dopravně preventivní akce s názvem „Zebra se za Tebe nerozhlédne“. Ve čtvrtek 6. září se uskutečnila také v Příbrami u základní školy ve Školní ulici.

Kandidovat budou hudebníci, historici i básník

V blížících se komunálních volbách se o zastupitelská křesla budou ucházet lidé nejrůznějších profesí. Do boje o starostovská a zastupitelská křesla vyrážejí podnikatelé, manažeři, právníci nebo třeba ekonomové. TI jsou podle voličů víceméně vhodná zaměstnání pro případné vedení měst a obcí. Kandidátní listiny ale plní i lidé vykonávající pozoruhodnější povolání. Nabízí se tak otázka, zda politická seskupení napříč Příbramskem dávala při sestavování listin důraz právě na profesní zaměření svých lidí, nebo je to pro ně spíše okrajová věc.

Zloději se zaměřují na Milínsko

PŘÍBRAMSKO – Především oblast Milínska se v posledních dnech stala terčem zlodějů. Policisté tam řeší hned několik případů krádeže. Navíc lupiči odcizili poměrně netradiční „úlovky“.

Lávky a mosty v Příbrami čeká oprava

Příbram sice neleží na žádném významném říčním toku, nicméně má na svém území hned několik mostů a lávek. Ty bohužel nejsou v příliš dobrém stavu a začínají přitahovat pozornost veřejnosti.

Odešel spisovatel, grafik a milovník Brd Jan Čáka

Příbram – V neděli večer se městem pomalu začala šířit smutná zpráva, že v příbramské nemocnici ve věku 89 let zemřel známý spisovatel, malíř, ilustrátor, grafik a velký obdivovatel Brd a Povltaví Jan Čáka.

Kvůli zákazu chtěl přejet policistu

Příbram - Z trestného činu násilí proti úřední osobě a maření výkonu úředního rozhodnutí je podezřelý osmatřicetiletý muž. Ten najel v sobotu po osmé hodině večerní v ulici Ke Korábu v Příbrami na hlídku, která ho zde zastavovala z důvodu provedení silniční kontroly.

Sedlčany si připomenou Masaryka

Sedlčany – Město u příležitosti 100. výročí založení samostatného státu odhalí v pondělí 3. září v 17 hodin na budově sedlčanského muzea pamětní desku prezidentu Tomáše Garrigue Masarykovi.

Ministr dopravy: Stavba obchvatu začne v roce 2020

Příbram – Chystaná stavba druhé části jihovýchodního obchvatu města, který by měl ulevit dopravě především v centru a na Březových Horách, je opět předmětem debat ve městě. Diskutovaný projekt se zřejmě brzy pohne dál. „Stavět by se mělo začít v roce 2020,“ sdělil ministr dopravy Dan Ťok.

Děti si budou moci vybrat svůj sport

Dobříš - Město pořádá už třetím rokem akci „Dobří(š) v pohybu“ určenou pro děti a rodiče. Tentokrát se uskuteční v sobotu 8. září od 10 do 18 hodin a děti si na ní budou moci vyzkoušet různé druhy sportovních aktivit a najít si právě ten pravý sport, který je bude zajímat a bavit.

Policisty zaměstnal nález vojenské munice

Příbramsko – Několik nálezů nevybuchlé vojenské munice museli v období letních prázdnin řešit příbramští policisté. Zatím poslední případ jim veřejnost nahlásila tento týden.

Lidé diskutovali s premiérem a ministrem dopravy

Příbram - Poslední srpnový den mohla veřejnost diskutovat s vedením města, premiérem Andrejem Babišem a ministrem dopravy Danem Ťokem o možnostech stavby jihovýchodního obchvatu. 

O místo zastupitele se bude ucházet básník i nezaměstnaný

Příbram – Komunální volby, které se uskuteční na začátku října, už mají uzavřené kandidátní listiny. Je již tedy více než jisté, že se v Příbrami o hlasy voličů a místa ve pětadvacetičlenném zastupitelstvu bude ucházet celkem 13 politických uskupení. Kandidátky sestavilo hnutí ANO, Česká pirátská strana, ČSSD, Dělnická strana sociální spravedlnosti, KSČM, KDU-ČSL, ODS, Přátelé Březových Hor – Klub angažovaných nestraníků, Příbramáci pro Příbram, Sdružení pro Republiku-Republikánská strana Československa Miroslava Sládka, SPD, Šance pro Příbram a TOP 09.

K práci ostrahy koupaliště jsou výhrady

Příbram – Už druhým rokem probíhá postupná obnova areálu přírodního koupaliště Nový rybník a objevují se tak i různé novinky. Některé jsou vítané, jiné vyvolávají diskuze.

Vandaly lákají ploty, vlaky i auta

Příbramsko - Neznámý vandal poničil v noci z 25. na 26. srpna oplocení u rodinného domu v Dobříši. Posprejoval ho červenou barvou, napsal tam dva nápisy více než metr vysoké. Majiteli objektu vznikla škoda ve výši 2,5 tisíc korun.

Bazén uzavře sanitární den

Příbram - Blížící se konec prázdnin s sebou jako obvykle nese určité změny v provozní době aquaparku. Ve všední dny bude od 8 do 12 hodin zavřeno, odpoledne musí návštěvníci počítat s omezením plaveckých drah. V pondělí 3. září je navíc v plánu sanitární den.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT