VYBRAT REGION
Zavřít mapu

RADEK CTIBOR

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Na alkohol u cyklistů neexistuje jednoznačný názor, záleží na množství

Příbramsko – Nyní o prázdninách je velmi aktuální téma, zda je správné, aby cyklisté a vodáci mohli vypít malé množství alkoholu, například jedno nebo dvě piva. Podle provedeného průzkumu, který zjišťoval pohled známých osobností Příbramska na pití alkoholu u vodáků, cyklistů a lyžařů, jsou tu lidé nejtolerantnější k vodákům a cyklistům, lyžařům by jej nepovolili.

OBRAZEM: Zámek čelil náporu Švédů

Mníšek pod Brdy – Obléhání a dobývání zámku Švédy za dob Třicetileté války připomněla v sobotu 7. července volná rekonstrukce bitvy. Konkrétně šlo o události z roku 1639, kdy do Mníšku přitáhlo švédské vojsko pod vedením generála Banéra.

Obce si snaží obchody udržet, někde plní i úlohou společenského centra

Příbramsko – Udržet v provozu na vesnici obchod je poměrně složité, přesto situace v obcích v regionu není nijak dramatická a venkovské obchody zatím houfně nemizí. Na Příbramsku většina obchodů funguje buď v objektech bývalé Jednoty, nebo v obecní budově, kde se je vedení vesnice snaží podpořit.

Letošní Prokopská pouť byla ve znamení vzniku státu a návštěvy prezidenta

Příbram – Už po devětadvacáté prošel v neděli 8. července městem hornický průvod, který je jednou z nejatraktivnějších částí tradiční Prokopské pouti. Jedná se o největší a nejslavnější českou hornickou pouť, kterou doprovázejí různá kulturní vystoupení, kostýmované průvody, dobové scénky, pouťové atrakce a staročeské trhy.

Vstup na otisk prstu nejde do některých škol zavést

Příbram – Vybavit mateřské školy novým zabezpečením vstupu nechá v letošním roce příbramská radnice. Přístup do většiny zařízení tak bude na otisk prstu. Ovšem u některých budov toto opatření nelze použít.

Prokopskou pouť navštíví T. G. Masaryk

Příbram – Už 29. Prokopská pouť se uskuteční v neděli 8. července na Březových Horách. Návštěvníky čeká průvod horníků a hutníků s mezinárodní účastí, polní mše a bohatý doprovodný program. Jedná se o největší a nejslavnější českou hornickou pouť, kterou doprovázejí různá kulturní vystoupení, kostýmované průvody, dobové scénky, pouťové atrakce a staročeské trhy.

Vranovice oslavily výročí obce, hasičů i české státnosti

Vranovice /FOTOGALERIE/ – Sedm století své existence si připomněla obec v pátek 6. července. Součástí oslav byla také připomínka 130 let sboru dobrovolných hasičů a 100 let státnosti.

Prázdniny skýtají mnoho nebezpečí pro děti i dospělé

Příbramsko – Začaly letní prázdniny, které si po celé dva měsíce užívají hlavně děti. Ovšem kromě očekávaných dobrodružství, letních lásek a pohody na ně může čekat mnoho nebezpečí a úrazů. To se ostatně týká i dospělých, kteří v těchto měsících vyrazí na dovolenou, ať už sami nebo s rodinou.

Bazén je o prázdninách otevřen bez omezení, sauna je opět v provozu

Příbram – Po celou dobu letních prázdnin bude příbramský krytý bazén otevřený pro veřejnost bez dopoledních a odpoledních omezení. V červenci se také znovu otevírá sauna a prodlužuje se také provozní doba venkovního bazénu i toboganů.

Zámek oblehne švédské vojsko

Mníšek pod Brdy – Obléhání a dobývání zámku Švédy za dob Třicetileté války připomene v sobotu 7. července volná rekonstrukce bitvy. Konkrétně půjde o události z roku 1639, kdy do Mníšku přitáhlo švédské vojsko pod vedením generála Banéra.

Policie pátrá po muži, který nenastoupil do vězení

Příbram – Příbramští kriminalisté pátrají od 13. června po Jozefu Kalejovi, narozeném 17. 2. 1989 a trvale bytem Edvarda Beneše 57, Příbram VII.

Pátrání po svědcích dvou dopravních nehod

Příbramsko – Příbramští policisté hledají svědky dvou dopravních nehod, ke kterým došlo v úterý 3. července. Případní svědci, kteří by mohli pomoci při objasňování těchto dopravních nehod, se mohou ozvat na telefon 974 879 251(527) nebo na bezplatnou linku 158.

Sedlčanští strážníci mají novou služebnu

Sedlčany – Strážníci městské policie v Sedlčanech se dočkali nové budovy služebny v blízkosti autobusového nádraží. Na nové prostory čekali pětadvacet let. Podle slov velitele strážníků Petra Krcha jim umožní naplnit mimo jiné i hygienické předpisy, se kterými byl ve starých prostorách problém.

Den divadla připomněl tvorbu příbramského rodáka

Příbram – Konec školního roku patří tradičně v příbramském divadle Dni divadla Gymnázia pod Svatou Horou. V jeho programu se studenti školy věnují nejrůznějšími divadelními formami nějakému konkrétnímu tématu. Letos si připomněli výročí 100 let narození významného příbramského rodáka animátora a režiséra Václava Bedřicha.

Nemocnice chystá rekonstrukci druhé části pavilonu D4

Příbram – Za několik málo týdnů budou zahájeny práce na rekonstrukci zbývajících pater pavilonu D4. Přestavba se týká celkem tří nadzemích a jednoho podzemního podlaží. Trvat bude celkem 11 měsíců a práce provede s nejnižší nabídkou necelých 94 milionů příbramská stavební firma Staveko. Rekonstrukce zbývajících pater pavilonu D4 bude hrazena Středočeským krajem.

Že moje písničky pojmou tři generace, jsem netušil, říká Michal David

Příbram – Po několika letech se koncem června do areálu letního kina vrátil zpěvák a hitmaker Michal David, aby zhruba třem a půl tisícům diváků zazpíval své největší hity. Jak se ukázalo, jeho písničky znají minimálně tři generace, které ochotně zpívaly ty největší pecky s ním.

Stavba parkovacího domu se odkládá kvůli dotaci

Příbram – O možné stavbě parkovacího domu ve spodní části autobusového nádraží informovalo vedení města veřejnost v polovině minulého roku. Záměr se ale z velké části opíral o pravděpodobnost získání dotace z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP), kterou se ale Příbrami bohužel nepodařilo získat. Z toho vyplývá, že letos se se stavbou parkovacího domu nezačne.

Hasiči ve Zduchovicích slavili 130 let existence

Zduchovice /FOTOGALERIE/ – Sbor dobrovolných hasičů si na fotbalovém hřišti v sobotu 30. června připomněl 130. výročí založení sboru. Součástí programu bylo ocenění některých členů sboru, ukázky zásahu malých i velkých hasičů a samozřejmě taneční zábava.

Přes tři tisíce lidí chtěly žít s Michalem Davidem nonstop

Příbram /FOTOGALERIE/ - Poslední červnový pátek proudily davy lidí do areálu letního kina, aby si společně s populárním hitmakerem Michalem Davidem a jeho kapelou Kvatro zazpívali celou řadu jeho nesmrtelných hitů.

Modernizace autobusového nádraží v Sedlčanech je stále u ledu

Sedlčany – Přestavba sedlčanského autobusového nádraží měla být touto dobou už v plném proudu. Padesátimilionová investice, se kterou na projekt město počítá, je ale v ohrožení. V současné době totiž celou věc už podruhé řeší Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚHOS).

Z hlasování veřejnosti vzešly tři návrhy

Příbram – Letos poprvé mohla příbramská veřejnost rozhodnout, na jaké veřejně prospěšné projekty se rozdělí rovný milión korun z městské pokladny. O přízeň hlasujících se ucházelo 40 projektů, ze který byly hlasováním vybrané tři k realizaci.

Rvačka skončila vážným zraněním

Příbram – Na začátku týdne obvinili příbramští kriminalisté jednadvacetiletého mladíka ze zločinu ublížení na zdraví v souběhu s přečinem výtržnictví, za což mu hrozí dva roky až osm let pobytu za mřížemi.

Kadeřábkův den se letos věnoval kontroverzím současné medicíny

Příbram – Devátý Kadeřábkův den řešil mimo jiné i otázky etiky, práva a ekonomiky v medicíně. Akce se koná tradičně v Oblastní nemocnici v Příbrami na počest prvního primáře interního oddělení Františka Kadeřábka.

Policie hledá mladého muže

Příbram – Příbramští kriminalisté pátrají od 27. června po Martinovi Žaludovi, narozeném 5. 8. 1981 a trvale bytem na městském úřadě v Tyršově 108.

Rodiče i odborníci se shodují, že trestat dítě za špatné známky je nesmysl

Příbram – Dnes se v tomto školním roce vydali žáci a studenti naposledy do svých tříd. Také v nich pobudou nejkratší dobu, protože si jsou jen vyzvednout vysvědčení, na kterém bude hodnocení jejich celoročního úsilí. Pak už je čekají dva měsíce prázdnin.

Lidé ze Zdaboře si obnovili studánku

Příbram – Obyvatelé městské části Zdaboř ve středu 27. června odpoledne slavnostně znovu otevřeli místní studánku. V podstatě se jedná o vodu, která vyvěrá z Florentinské štoly. Studánku vyčistili a opravili místní obyvatelé a její okolí upravili k posezení a odpočinku.

Oslavy vzniku státu na Příbramsku jsou především ve znamení Masaryka

Příbramsko – Letos slavíme sto let samostatného státu. Ovšem každá obec a město tyto oslavy naplánovaly na různá data. Důvody jsou různé jako například, že nechtějí konkurovat větším oslavám v okolí nebo je v rámci finančních úspor radnice spojily třeba s městskými oslavami. Připomínku stoleté existence českého státu někde chystají i některé spolky a organizace.

Hokejové dresy se lidem na Příbramsku příliš nelíbí

PŘÍBRAM – Není to tak dávno, co veřejnou debatu rozvířil návrh Českého olympijského výboru na úpravy státní hymny. Jak už to u podobných návrhů bývá, rozdělil odbornou i laickou veřejnost na dvě skupiny. Jedněm se líbí a druhým naopak.

Věřím v mladé lidi, říká herec Martin Dejdar

Lešetice /ROZHOVOR/ – V areálu bývalého pracovního tábora pro politické vězně Vojna žáci a studenti základních a středních škol z Příbramska koncem minulého týdne prezentovali své školní projekty na téma Oběti totalitních režimů. Součástí akce byl také přednes dvou dopisů politických vězňů, které přítomným přečetl herec Martin Dejdar.

Město vyhlásilo druhé kolo žádostí půjček z nového fondu

Příbram – Od začátku letošního roku má město nový fond, ze kterého si veřejnost může od města půjčit peníze. Zastupitelé totiž na březnovém zasedání zrušili Fond oprav a modernizace bytového fondu na území města Příbram (FOM) a založili nový Fond zápůjček města Příbram (FOZ). Hlavním důvodem byla možnost, aby veřejnost mohla finanční půjčku od města využít na širší škálu projektů než jen na opravu bytu nebo domu. Nyní město vyhlásilo už druhé kolo pro podání žádostí.

Jince vrátí historické huti zašlou slávu

Jince – Po dlouhých jednáních se městysu podařilo koupit bývalou dřevouhelnou huť Barbora, která je jediná plně zachovaná technická památka tohoto druhu ve střední Evropě. S historickou budovou má obec velké plány.

Zasportovali si a ještě pomohli nemocné holčičce

Příbram - Program nabitý dynamickými a statickými ukázkami přilákal tisíce návštěvníků. Dne 15. června proběhl v areálu Nového rybníku již třetí ročník Dne bezpečné Příbrami a společně s ním nově i sportovně charitativní akce s názvem „Přes bariéry s policií“. Děti i dospělí měli možnost seznámit se s činností a technikou policie, hasičů, záchranné služby, armády, městských strážníků, vězeňské služby, celní správy a vojenské policie.

O magická svatební data je zájem, ale na kouzelné účinky lidé příliš nevěří

Příbramsko – Svatba je pro některé lidi doslova životním milníkem, jiní ji berou jen jako nutnost, nebo způsob jak si usnadnit své soužití především v kontaktu s úřady. Nicméně doby, kdy se někdo „musel“ ženit, jsou už snad nenávratně pryč.

Školní projekty vzdaly hold obětem totalitních režimů

Lešetice – V areálu bývalého lágru pro politické vězně Vojna v Lešeticích u Příbrami se to ve čtvrtek 21. června hemžilo žáky a studenty základních a středních škol z Příbramska. Přijeli představit své projekty, na téma „Oběti totalitních režimů“.

Pára v příbramském bazénu má nový generátor

Příbram – Parní kabina příbramského bazénu se dočkala nového generátoru páry. Během týdenního zkušebního provozu se neobjevil žádný problém, pára je v provozu každý den dle provozní doby.

Motorkáři se společně s policií seznámili s bezpečnostní na silnicích

Dlouhá Lhota – Za loňský rok zemřelo na českých silnicích 60 motocyklistů. Policie ve spolupráci právě s motorkáři se proto rozhodla uspořádat akci, která by toto číslo chtěla snížit pod známým heslem motorkářů „kolama dolů“.

Nenechte si vzít dvouměsíční prázdniny, jinak se zblázníte, radí učitelům Svěrák

Příbram – Zahradní slavnost ZŠ Jiráskovy sady navštívil společně s dětmi, rodiči a současnými i bývalými pedagogy a žáky také vzácný host herec, scénárista, textař, držitel Oscara za film Kolja a také vystudovaný učitel Zdeněk Svěrák.

Zastupitelstvo rozšířilo zákaz pití alkoholu na další lokality

Příbram – Jedním z prvních bodů pondělního zasedání příbramských zastupitelů byla změna počtu lokalit, ve kterých se nesmí pít alkohol. Byl to také bod, u kterého se rozvinula diskuze na téma, které další části města by měly nebo naopak neměly být součástí této vyhlášky.

ZŠ Jiráskovy sady slavila výročí společně se Zdeňkem Svěrákem

Příbram – Základní škola v Jiráskových sadech si připomněla Zahradní slavností 110 let svojí existence. Pro návštěvníky byl na školním dvoře připravený jarmark, gastrofest, nejrůznější taneční a hudební vystoupení a také koncert školního pěveckého souboru Jiráskáček, se kterým si několik písní zazpíval i vzácný host, Zdeněk Svěrák, který přijel na přání jedné z členek souboru Anny Urbanové.

Další mateřské a základní školy budou mít zabezpečený vstup

Příbram – Zabránit vstupu cizím lidem do školních zařízení má nové opatření, kdy vstup do mateřských škol bude možný pomoci otisku prstů a do základních škol pomocí čipů. Radnice chce postupně tento systém zavést ve všech školních zařízeních zřizovaných městem.

Sedlčany by se rozšíření počtu lůžek následné péče nebránily

Sedlčany – Město má od začátku letošního roku podepsanou novou smlouvu s firmou Medittera, která v Sedlčanech provozuje nemocnici. Mezi oběma stranami se totiž delší doku diskutovalo o zániku akutních lůžek, ke kterému došlo kvůli k nedostatku lékařů a v roce 2016 bylo uzavřeno oddělení interny.

Rekonstrukce Nového rybníku i Junioru budou mít mírné zpoždění

Příbram – Obnova přírodního koupaliště Nový rybník míří do finiše, dokonce už opět slouží prvním veřejným akcím. V pátek 15. června se na koupališti konal další ročník akce Den bezpečné Příbrami, následovat bude koncert kapel Špejbl’s Helprs a Rammstein revival či dlouho avizovaný Family Fest.

Snížení bodů začátečníkům podle odborníků nic neřeší

Příbramsko - Nováček za volantem? Jen šest bodů a konec řidičáku. Tak by podle plánů ministerstva dopravy mohli dopadnout řidiči s čerstvým řidičským průkazem. Resort opět zvažuje, že k začínajícím řidičům bude přísnější.

Řidiči nemotorového vozidla loni zavinili 21 dopravních nehod

Příbramsko – S příchodem léta se na silnicích objevují čím dál více cyklisté a to jak jednotlivci, tak skupiny. Milovníci jízdy na bicyklu ale patří k těm nejzranitelnějším účastníkům silničního provozu. Řidiči by proto měli především o víkendech a následně po celé prázdniny počítat s jejich zvýšeným výskytem.

Zlodějský gang skončil v policejní síti

Příbramsko – Do vazební věznice putoval koncem minulého týdne sedmatřicetiletý muž, kterého policie obvinila z deseti krádeží, při kterých napáchal škodu ve výši téměř půl milionu korun. V jeho trestné činnosti mu pomáhali další dva lidé, které se také podařilo dopadnout.

Hornické pohádky a koncert sborů v Hornickém muzeu

Příbram - Na sobotu 16. června připravilo Hornické muzeum Příbram zajímavý kulturní program, v němž si přijdou na své děti i dospělí.

Parkování na Drkolnově čekají změny

Příbram – Parkování na celém území města je čím dál větším problémem a dá se předpokládat, že jeho řešení bude jedním z hlavních témat podzimních komunálních voleb.

Zájem je buď o malé byty, nebo pozemky, obojí ale chybí

Příbram – Bydlet ve vlastním, nebo v pronájmu? Postavit nový dům či jen renovovat? To jsou otázky, které řeší spousta lidí i rodin s dětmi. V poslední době ceny nemovitostí rostou a byty neustále chybí. Města a obce se v mnoha případech svého bytového fondu zbavily a nové byty, kromě sociálních, nebo v domech s pečovatelskou službou, už nestaví.

Knihovna bude mít výtah do září, divadlo snad příští rok

Příbram – Příbramská knihovna dlouhodobě čelila připomínkám, že její prostory v hlavní budově na náměstí TGM nejsou bezbariérové. To se letos změní. Od dubna se totiž v těchto prostorách staví výtah, který celou budovu zpřístupní jak handicapovaným, tak starším lidem se sníženou pohyblivostí, ale třeba i maminkám s kočárky.

Sociální byty letos postaví hned několik obcí

Příbramsko – S trochu nadsázky se dá říci, že letošním investicím v regionu vládne stavba sociálních bytů. Jejich stavbu má v plánu hned několik obcí na Příbramsku.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT