VYBRAT REGION
Zavřít mapu

RADEK CTIBOR

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Paní Marie oslavila v příbramské léčebně 104. narozeniny

Příbram - Paní Marie, která se narodila ještě před založením Československa, jehož 100. výročí si letos veřejnost připomíná, oslavila v minulém týdnu neuvěřitelných 104 let. Narozeniny trávila se svojí dcerou v příbramském léčebně dlouhodobě nemocných, kde je v současné době hospitalizována.

Policie obvinila dva muže z násilí na ženách

Příbram - Příbramští kriminalisté zahájili tento týden trestní stíhání dvou osob. Osmadvacetiletého muže obvinili z nebezpečného vyhrožování, výtržnictví, nebezpečného pronásledování a z pomluvy a jednačtyřicetiletého muže stíhají pro přečin vydírání a nebezpečné vyhrožování.

Areál Nového rybníku dostane nová světla

Příbram – V areálu koupaliště Nový rybník pokračují práce na druhé etapě jeho obnovy. V současné době došlo například k osázení zeleně, osvětlení areálu či zlepšení spojnice mezi parkovištěm a in-linovou dráhou.

Výrazně ubylo malých kulturních akcí, Junior klub citelně chybí

Příbram - Zlatý soudek, U Pelikánů, Junior klub, bary U Rytíře nebo U dvou vocasů, to jsou jen některé z příbramských podniků, které v posledních třech letech zanikly. Méně je i koncertů, ochotnických divadelních představení a dalších víkendových akcí, které se dříve ve městě odehrávaly. 

Nahlásil krádež, protože si chtěl 'ulít' peníze

Sedlčany - Na začátku týdne přijali sedlčanští policisté oznámení, že neznámý pachatel okradl v centru města čtyřicetiletého muže. O batoh, ve kterém se nacházelo deset tisíc korun, měl majitel přijít přímo na náměstí T.G. Masaryka kolem pondělní půlnoci. Policisté záhy odhalili, že je všechno jinak.

Starosta a místostarostové si rozdělili oblasti svých kompetencí

Příbram - Nové vedení města si částečně změnilo i kompetence starosty a obou místostarostů, takže došlo k několika drobným přesunům a některé oblasti budou spravovat částečně společně. Se změnou ve vedení města souvisí také změna organizačního řádu.

Nový rybník s wi-fi a pod dohledem kamer

Příbram /FOTOGALERIE/ - Areál přírodního koupaliště Nový rybník v Příbrami nyní nově nabízí možnost připojení k wi-fi. Její instalace byla provedena minulý týden. Při návštěvě areálu tak mohou návštěvníci zdarma surfovat po internetu. Nově se budou moci podívat z domova na online kamery.

Sedlčany mají po téměř třiceti letech nového starostu

Sedlčany - Město Sedlčany má nové zastupitelstvo i starostu. Po 28 letech nahradil ve vedení města Jiřího Buriana jeho dosavadní zástupce v roli místostarosty a kolega z ODS Miroslav Hölzel. Stalo se tak v pondělí odpoledne na ustavujícím zasedání zastupitelů.

Příbramská nemocnice obhájila akreditaci

Příbram - Tři dny, tři kontroloři a stovky hodnocených kritérií. Až tak podrobná byla akreditační kontrola, která probíhala v měsíci říjnu v Oblastní nemocnici v Příbrami. Od Společné akreditační komise získala nemocnice 9,76 bodu z maximálních 10.

Dívka nepřišla do školy, hledá jí policie

Solenice - Příbramští kriminalisté pátrají od pátku 9. listopadu po Markétě Pritokové, ročník narození 2005, která je v současné době svěřenkyní Dětského domova Solenice. Hledaná dívka nepřišla ten den do Základní školy v Kovářově, kam jezdí autobusem z Milešova.

Víceúčelová sportovní hala v Petrovicích se pomalu stává realitou

Petrovice /FOTOGALERIE/ - Začala stavba víceúčelové sportovní haly. Sloužit by měla především tenistům z Petrovic a okolí, využijí ji ale jistě i další sportovci. Nápad na stavbu haly vznikl už na začátku roku 2016. Téměř tříleté projednávání stavby se letos ale dostalo do zdárného konce. Stavební firma UNIKO Písek, která vyhrála výběrové řízení, zahájila stavbu haly.

OBRAZEM: Děti s rodiči přivítaly v Příbrami svatého Martina

Příbram - Opět po roce se ve městě konalo tradiční Putování se světýlky za sv. Martinem, které každoročně pořádá hornický spolek Prokop. Průvod vedený březohorskými světlonoši se vydal v 17 hodin z areálu dolu Marie na Březových Horách do centra města, aby na náměstí TGM přivítal sv. Martina na bílém koni.

In-line dráha má svého správce

Příbram - Rada města převedla postavenou in-line dráhu u areálu koupaliště Nového rybníka pod správu Sportovních zařízení města. Údržba a úklid dráhy je provádějí ve spolupráci s Technickými službami města Příbram.

Policie dopadla fantoma příbramských prodejen

Příbram - Příbramští kriminalisté dopadli a obvinili dalšího zloděje, který se specializoval na krádeže zboží v příbramských obchodech. V říjnu policisté začali trestně stíhat dva muže ve věku 30 a 33 let, kteří během pár měsíců měli na svědomí kolem dvaceti skutků. Opakovaně kradli jídlo a drogistické zboží, ale nepohrdli ani cigaretami nebo oblečením. Oba jsou nyní ve vazební věznici.

Na rakovinu zemře ročně na Příbramsku kolem tří stovek lidí

Příbramsko - Rakovina, nemoc, při jejímž diagnostikování nejspíš přejede mráz po zádech asi každému. Nemoc, se kterou se v mnohých případech zatím bojovat nedá a která v řadě případů končí smrtí. Nejčastějším typem rakoviny je u mužů rakovina prostaty a u žen rakovina prsu. V celostátním měřítku lékaři před dvěma lety zaznamenali u obou zmíněných forem více než 7 tisíc nových případů.

Svatého Martina na Příbramsku přivítají lampionové průvody

Příbramsko - Víkend bude v regionu patřit oslavám svátku sv. Martina. V obcích a městech se připravují lampionové průvody, restaurace už nyní lákají na svatomartinskou husu a vína a chybět nebudou ani taneční zábavy nebo soutěže o nejlepší tlačenku a mnoho dalšího.

Policie vyšetřuje kuriózní krádež pantoflí

Příbram - Škodu ve výši jedenáct tisíc korun způsobili zatím nezjištění pachatelé, kteří během tří minut odcizili před prodejnou obuvi v Příbrami celkem 41 párů pantoflí. Z kovových prodejních košů je nandali do připravených tašek a z místa utekli. Událost se stala v pondělí 5. listopadu krátce po jedné hodině odpolední.

Ustavující zastupitelstvo přerušila obžaloba kandidátky na místostarostku

Sedlčany - S nečekanými problémy se muselo potýkat zasedání zastupitelstva v Sedlčanech 31. října. Program schůze přerušilo zjištění, že kandidátka na druhou místostarostku Blanka Vilasová z hnutí STAN je jednou z obžalovaných v trestní kauze. Starostové a nezávislí (STAN) získali v Sedlčanech stejný počet mandátů jako vládnoucí ODS, obě strany mají sedm zastupitelů.

V bytě bývalé místostarostky Příbrami došlo k výbuchu. Tři osoby byly zraněny

Příbram /FOTOGALERIE/ - Výbuch, následovaný požárem bytu v příbramské ulici Bratří Čapků byl na tísňovou linku středočeských hasičů nahlášen v pondělí 5. listopadu před 18. hodinou. K události došlo v bytě bývalé místostarostky Aleny Ženíškové.

Vařeka obhájil pozici starosty města

Příbram – Zastupitelé v pondělí odpoledne složili slib a zároveň zvolili starostu, místostarosty a radní. Ustavující zasedání se konalo v sálu Úřadu práce na náměstí TGM. Vzhledem k síle mandátu zastupitelů za hnutí ANO (má 12 křesel) i k povolebním jednáním se nedalo očekávat žádné překvapení.

Do Příbrami se sjelo deset školních štábů z celé republiky

Příbram /FOTOGALERIE/ - Nové nápady a zkušenosti získávaly štáby školních televizí na příbramském gymnáziu. Dva dny se učily „Jak se dělá televize s ČT“. Na Gymnázium Příbram přijelo ve dnech 2. a 3. listopadu deset školních televizí ze základních a středních škol z celé republiky.

Letos zatím zemřelo na silnicích sedm lidí

Příbramsko - Za deset měsíců letošního roku evidují policisté na Územním odboru Příbram celkem 1334 dopravních nehod, což je oproti loňsku o 65 nehod více. Od začátku roku zemřelo na příbramských silnicích sedm lidí a dalších 39 osob skončilo v nemocnici s těžkým zraněním.

Bude mít Dobříš novou knihovnu?

Dobříš – O potřebách rozšíření a modernizace nových prostor pro městskou knihovnu se ve městě mluví už několik let. V dubnu loňského roku dobříšské zastupitelstvo rozhodlo, že na místě bývalého kina by se měla postavit budova nové knihovny, ve které by měly místní spolky k dispozici dostačující prostory.

Dobříš poprvé v historii povede žena, další města starosty budou teprve volit

Příbramsko - V těchto dnech se už definitivně rozhoduje o tom, kdo příští čtyři roky povede města a obce na Příbramsku. Někde již už za sebou mají zasedání ustavujících zastupitelstev, ale v mnohých jako třeba v Příbrami nebo Rožmitálu se noví zastupitelé sejdou až příští týden.

Víte, jak má správně probíhat silniční kontrola?

Příbramsko - Vzhledem k tomu, že o víkendu vyrazí řada lidí na hřbitovy, kvůli pátečním Dušičkám, vyrazí na silnice i policejní hlídky. Ty si posvítí nejen na takzvané sváteční řidiče, ale celkově na bezpečnost silničního provozu v regionu a tak se může stát, že se podrobíte silniční kontrole.

Superskokan Petr 'Benny' Beneš vzal útokem svatohorské schody

Příbram /FOTOGALERIE/ - Tohle nejznámější poutní místo v Čechách ještě nezažilo. Svatohorské schodiště v Příbrami si vybral populární šoumen na cirkusovsko-večerníčkovské jednokolce Petr „Benny“ Beneš z Blatné pro vytvoření nového sportovního rekordu. Sedmý rekord ulovil navzdory začínající viróze.

Řidič srazil chodkyni. Policie hledá svědky nehody

Příbram – Ve čtvrtek 1. listopadu deset minut po šesté hodině ranní došlo v Žežické ulici v Příbrami ke střetu chodce a osobního vozidla.

Na likvidaci hald už DIAMO testuje vzorky z jednotlivých odvalů

Příbram - Od loňského roku se v Příbrami a okolních obcích řeší otázka likvidace odvalů po těžbě uranu na Příbramsku. Cílem diskutovaného projektu je sanace a rekultivace celého území po odvalech, aby se zbavilo ekologické zátěže. Tou je mimo jiné kontaminace průsakových vod nebo výskyt radonu, což je nebezpečím především pro zástavbu, která se neustále k odvalům přibližuje.

Opuštěné chaty začínají lákat zloděje

Příbramsko - S příchodem chladnějšího počasí a souvisí menší návštěvnost chat a chalup. Někteří majitelé na zimu své rekreační objekty opouštějí nadobro, této skutečnosti ale právě využívají zloději.

S prací zahraničních lékařů jsou v příbramské nemocnici spokojeni

Příbram - Českým nemocnicím zoufale chybí doktoři, ministerstvo zdravotnictví proto otevřelo brány ukrajinským zdravotníkům. Některým z nich dokoNemocnicím zoufale chybí doktoři, ministerstvo zdravotnictví proto otevřelo brány ukrajinským zdravotníkům. Některým z nich dokonce umožnilo pracovat „na výjimku“, tedy bez aprobačních a jazykových zkoušek.

Policie připomíná povinné přezutí automobilů

Příbramsko - Počasí nám brzy začne ukazovat i svou horší stránku, půjde o značný pokles teplot, sníh a mráz. Ten se už ostatně v Brdech objevil. Pro mnohé řidiče není jednoduché zvládnout jízdu na zledovatělé a zasněžené vozovce.

V obecné škole zažili to, co jejich pra pra…

Příbram - Jeden den v obecné škole zažili žáci Základní školy Školní v Příbrami ve středu 24. října, měli totiž jedinečnou možnost vrátit se o sto let do minulosti a vyzkoušet na vlastní kůži způsob tehdejšího života.

Na Dušičky se připravují jak hřbitovy, tak policisté

Příbramsko /FOTOGALERIE, ANKETA/ - O víkendu vyrazí lidé na hřbitovy, aby si připomněli své blízké v souvislosti s Památkou zesnulých. V pozoru proto budou i policisté. Každoročně totiž v tomto období právě na pohřebištích a jejich okolí dochází také ke zvýšení trestné činnosti, především krádežím. Navíc i na silnicích nebude zcela bezpečnost. Vyjedou totiž i sváteční řidiči.

ZŠ Školní oslavila projektovým týdnem 100. výročí založení Československa

Příbram /FOTOGALERIE/ - Žáci a učitelé ze Základní školy Školní si v minulém týdnu připomínali letošní významné jubileum naší vlasti. Ve všech třídách se tak při vyučování měly děti možnost dozvědět důležitá fakta z české a československé historie a to vše zábavnou a hravou formou.

Zemědělci vyorali dělostřelecký granát

Rožmitál pod Třemšínem - Překvapení čekalo na zemědělce při pracích na poli u Rožmitálu pod Třemšínem. Při orbě našli totiž starou vojenskou munici. Nálezci vše okamžitě nahlásili na lince 158. Ohlásili nález podezřelého předmětu o délce 50 centimetrů, který vypadá jako protitanková mina a je značně zkorodovaný.

V Milíně vznikla petice na podporu zvolení starosty

Milín – Přestože od komunálních voleb uplynul už téměř měsíc, zasedání nových ustavujících zastupitelstev regionální politiky teprve čekají. Někde půjde jen o formalitu, protože v něm zasednou stejní lidé jako v minulém období, jinde se naopak vyjednává do poslední chvíle a někde se i zkouší nejrůznější novoty a případně se mlží.

Animovaný film připomíná vysídlení Italů do Čech

Rožmitál pod Třemšínem - Základní umělecká škola Jakuba Jana Ryby se v těchto dnech právem pyšní novým animovaným filmem s názvem Naši Italové, který vypráví o exodu italských obyvatel za první světové války do Čech, konkrétně na Příbramsko. Pracovaly na něm starší skupiny žáků výtvarného oboru a kolegové hudebníci z milínské pobočky a LDO.

Nemocnice posílila cévní tým a otevřela novou ambulanci a sonografii

Příbram - Oblastní nemocnice v Příbrami výrazně posílila svůj cévní tým. Díky tomu mohla být od začátku října otevřena nová cévní ambulance a také specializovaná cévní sonografie. Multidisciplární tým nabízí komplexní péči u pacientů s cévní problematikou, a to ve spolupráci s cévní chirurgií, angiologií a intervenční radiologií. Kvalita péče v tomto oboru je v Příbrami nyní srovnatelná s fakultními nemocnicemi.

O podzimních prázdninách do bazénu i na bruslení

Příbram – Děti čekají po víkendu dvoudenní podzimní prázdniny a Sportovní zařízení města Příbram nabízejí tipy, jak prázdniny s dětmi strávit. Bazén bude pro veřejnost otevřený od 6 do 22 hodin, pro příznivce bruslení se koná mimořádné Veřejné bruslení.

V příštích letech čeká Příbram stavba obchvatu i oprava bazénu

Příbram - Město má před sebou další čtyři roky, kdy ho budou spravovat především zvolení zástupci z hnutí ANO. Z končícího volebního období přechází do toho nového i několik projektů, které se nepodařilo uskutečnit nebo dokončit. Jak by tedy mohla situace vypadat na konci volebního období v roce 2022?

Hvožďany vysadily lípu republiky a slavily 100 let státu

Hvožďany /FOTOGALERIE/ - Sto let od vzniku samostatného státu si v obci připomenou dvakrát. První část oslav se uskutečnila v sobotu 20. října, druhá pak v podobě tradičního kladení věnců ještě Hvožďany čekají v neděli 28. října přímo na státní svátek.

Za nejlepší éru považují lidé první republiku, za nejhorší pak socialismus

Příbramsko - V neděli 28. října si připomeneme 100 let od vzniku samostatného státu Čechů a Slováků. Za tuto dobu se do jeho historie kladně či záporně zapsala celá řada osobností, byla období dobrá až vynikající, která se střídala s těmi, kdy obě národům nebylo dvakrát do zpěvu.

Policie potřebuje pomoci s objasněním dopravní nehody

Příbram - Policie hledá svědky dopravní nehody, ke které došlo v úterý 23. října v 18.20 hodin na osvětleném přechodu pro chodce v ulici Politických vězňů v Příbrami.

Letošní sucho stavy zvěře neovlivnilo

Příbramsko – S podzimem a nastupující zimou už tradičně nabývá na aktuálnosti problematika společných lovů, které k tomuto období neodmyslitelně patří.

V Příbrami koalice pokračovat nebude, Dobříš a Sedlčany stále jednají

Příbramsko - Od komunálních voleb uplynulo čtrnáct dní, přesto povolební jednání ještě nejsou v některých městech u konce. O podobě koalice se stále jedná v Dobříši i v Sedlčanech, přestože právě tam už mají i termín ustavujícího zastupitelstva.

Stavební firmy musí řešit delší dodací lhůty u některých materiálů

Příbramsko - České stavebnictví v současné době nebrzdí pouze chybějící pracovní síly. Kritický je i nedostatek základních stavebních surovin, jako jsou cihly, štěrk nebo izolační materiály. Na rok dopředu jsou někde vyprodána i užitková vozidla. Podobná situace panuje rovněž ve zbytku EU.

Město opět poskytne finance z Fondu zápůjček

Příbram - Město vyhlašuje v letošním roce již čtvrté výběrové řízení na zápůjčky z Fondu zápůjček města Příbram (FOZ). Lhůta pro podávání žádostí je stanovena do pátku 9. listopadu, výběrové řízení podaných žádostí proběhne v pondělí 12. listopadu. Z fondu si občané mohou žádat o zápůjčku na vnitřní i vnější úpravy staveb pro bydlení.

Menší fotbalové kluby mají problém s nedostatkem dorostu

Příbramsko /FOTOGALERIE/ - Některým vesnickým fotbalovým klubům se v posledních letech nedostává dětí pro zakládání vlastních mládežnických oddílů. Děti mají více možností a nadšence, kteří fotbal hrát chtějí, si stáhnou spádové celky z větších měst. Vesnické oddíly díky tomu přichází o dotace a v budoucnu lze očekávat výraznější pokles počtu hráčů v mužských kategoriích.

Podvodník sliboval nebankovní půjčky, ale nic nesehnal

Příbram - Příbramští kriminalisté se zabývají rozsáhlou trestnou činností v podobě podvodného jednání při sjednávání nebankovních půjček. Poškozených je už 21, a to na různých místech celé České republiky. Podezřelým je v tomto případě jednatřicetiletý muž.

Od začátku roku zemřelo na silnicích šest lidí, rizikový je přejezd v Jincích

Příbramsko - Za uplynulých devět měsíců letošního roku evidují policisté na Územním odboru Příbram celkem 1185 dopravních nehod, což je oproti loňsku o 76 nehod více. Od začátku roku zemřelo na příbramských silnicích šest lidí a dalších 36 osob skončilo v nemocnici s těžkým zraněním.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT