VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ŠÁRKA SPÁČILOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

KRÁTCE: Nejen hasiči si zatančí ve Vysokém Chlumci

Příbramsko - Co se chystá na Příbramsku?

KRÁTCE: Srdíčkové dny začaly

Příbramsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

OBRAZEM: Děti si užily karneval se soutěžemi na Březových Horách

Příbram - Sezona karnevalů a maškarních pro děti stále trvá. Dětský karneval na Březových Horách se konal ve Středověkém hostinci U Pletánků. V programu byly především soutěže, ve kterých například děti podlézaly pod švihadlem, tancovaly s balonkem opřeným o čelo a také skákaly s balonkem mezi nohami. Ale i pro malé účastníky bylo dostatek tancování a podle výrazů se jim akce líbila.

Zima ještě nekončí, ale silničáři už sčítají škody

Příbramsko – I když v předchozím týdnu bylo výrazně teplejší počasí a ve vzduchu vonělo jaro, zima stále neřekla své poslední slovo.

OBRAZEM: Maškarní ples na zámku Radíč uvítal i mušketýry

Radíč - V krásném prostředí zámku Radíč v sobotu ve 20 hodin začal Maškarní ples. Kvůli nepřízni počasí a vysokému počtu nemocí v regionu tam sice nebyl příliš vysoký počet návštěvníků, ale ti, kteří přijeli, měli masky opravdu propracované. Živou hudbu kapely Fanda Tomášek a přátelé si účastníci užili, někteří si i zatančili.

OBRAZEM: Pyžamový ples v Rožmitále přilákal hlavně mladé návštěvníky

Rožmitál pod Třemšínem - Již čtrnáctý ročník tradičního Pyžamového plesu se letos konal v sobotu 17. března od 19 hodin v rožmitálském Společenském centru. Pro návštěvníky byla připravena tombola. Na akci hrála kapela Bosáci, na jejíž písničky téměř všichni s nadšením tancovali. Většina účastníků byla oblečena v pyžamech nebo nočních košilích a dobře se bavili. Společenské centrum téměř praskalo ve švech, místa byla plně obsazena a taneční sál byl plný především mladých lidí.

Sněhové přeháňky spolu s mrazem působily řidičům problémy

Příbram - Mezi Příbramí a nájezdem na dálnici D4 ve směru na Příbram skončilo v noci na neděli 18. března auto v hlubokém příkopu mimo vozovku. Vozidlo tam zůstalo i po nehodě bez pasažérů, ale potěšující je vysoký počet řidičů okolo projíždějících aut, kteří i ve dvě hodiny v noci neváhali zastavit a zkontrolovat, že ve vozidle není někdo zraněný.

Velikonoce v příbramském Hornickém muzeu

Příbram – V Hornickém muzeu Příbram si od 19. března do 1. dubna návštěvníci mohou prohlédnout, jak březohorští havíři oslavovali nejvýznamnější křesťanské svátky, Velikonoce, na přelomu 19. a 20. století. Hornickým domkem, prodchnutým vůní jidášů, se rozezní lidové písně, za jejichž doprovodu si budou malí i velcí návštěvníci moci vyzkoušet například pletení pomlázek, zdobení vajec, velikonočních perníčků a svatých obrázků či výrobu korálkových ozdob. Ve všedních dnech je program určen především pro školní exkurze, široké veřejnosti doporučujeme návštěvu o víkendech, kdy bude program probíhat od 10 do 17 hodin.

KČT a Správa CHKO Brdy se shodli na opravách nepřesností ve značení

CHKO Brdy - Nejmladší česká Chráněná krajinná oblast Brdy vznikla zrušením Vojenského újezdu Brdy 1. ledna 2016. Od té doby se Brdy otevřely turistům a díky práci pyrotechniků se turisté postupně dostávali i do oblastí, které byly desítky let uzavřené, bez vyznačených turistických tras a další infrastruktury. Pro místní obyvatele sice většinou orientace v lesích problém nebyl, i když i ti nejotrlejší někdy u piva vyprávějí historky, jak na některé z podobných křižovatek, kterých jsou v Brdech desítky, špatně odbočili a potom bloudili lesy i hodiny.

Obce a organizace slaví Den Země úklidem přírody

Příbram - Každý rok se vždy 22. dubna koná Den Země. Tento svátek je ovlivněn původními dny Země, které se konaly při oslavách jarní rovnodennosti, 21. března a oslavovaly příchod jara.

KRÁTCE: hasičská zábava, schůze rybářů či farmářské trhy

Příbramsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

KRÁTCE: opilý řidič, zákaz návštěv trvá

Příbramsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

Policie hledá svědky dopravní nehody v Příbrami

Příbram - Svědky dopravní nehody, která se stala v pondělí 12. března v 9.30 hodin v Příbrami na křižovatce ulice Edvarda Beneše a třídy Osvobození, hledají policisté. Předními částmi se tu srazily automobil Suzuki Swift a vozidlo autoškoly.

Rekonstrukci náměstí ovlivní občané města, policie i památkáři

Nový Knín - Náměstí v Novém Kníně čeká na rekonstrukci již dlouho. Na podzim loňského roku město na webových stránkách a sociálních sítích zveřejnilo návrh řešení, který by měl náměstí alespoň trochu ulevit a zklidnit na něm dopravní situaci.

AKTUÁLNĚ: V Dobříši prasklo vodovodní potrubí

Dobříš - Havárie vodovodního potrubí zkomplikovala řidičům v pondělí 12. března cestu v Dobříši. Událost vznikla v části na Větrníku. Ulice Nad papežem byla z tohoto důvodu uzavřena a po dobu havárie až do večerních hodin je možné projíždět ulicí K vodárně, kde je po dobu oprav provoz povolen v obou směrech.

Policie hledá majitele psa, který způsobil nehodu

Dlouhá Lhota - Na dálnici D4 způsobil autonehodu pes. V neděli 11. března v 22.05 hodin v katastru Dlouhé Lhoty k dopravní nehodě. Na 37. kilometru ve směru na Prahu vběhl z levé strany, od středových svodidel, do jízdní dráhy vozidlu pes. Řidič již nestačil zareagovat a narazil do něj. Zvíře po střetu na místě zemřelo a na autě vznikla škoda.

OBRAZEM: Ples nejen pro seniory si užili všichni přítomní

Příbram - Centrum sociálních a zdravotních služeb města Příbram pořádalo již třetí ročník akce Ples „nejen“ pro seniory. Ples v pátek 9. března od 16 hodin v Estrádním sále Kulturního domu Příbram moderoval Marcel Forejt, nechyběla tombola a dobrá zábava. Od 16 hodin vystoupil dvojník Waldemara Matušky Vladimír Walda Nerušil s kapelou. V 17.15 a 18 hodin byl program zpestřen tanečním vystoupením MZ Dance Teamu Praha Štěpána Maška a Zuzany Hógerové, kteří předvedli ukázky standardních i latino amerických tanců. V 19.15 začalo taneční vystoupení skupiny RAK a v 19.30 zazpíval populární zpěvák Josef Laufer.

KRÁTCE: Stará Huť ožije amatérským divadlem

Příbramsko - Přečtěte si krátké zprávy z Příbramska.

Rekonstrukce dobříšského náměstí má letos začít

Dobříš - Jedním z měst na Příbramsku, která ještě nemají náměstí po rekonstrukci, je Dobříš. V dohledné době se tu ale na změně vzhledu centra začne pracovat. Stále ještě platí, že spánek cestujících, kteří projíždějí autobusem přes Dobříš, zpravidla přeruší jízda po vlnách na dobříšském náměstí. To se týká i povrchu komunikace kolem sokolovny, kde si lidé stěžují na vlnitý povrch.

OBRAZEM: Fronta na lístky na hokejové utkání

Příbram - První nápor prodeje vstupenek na hokej v Infocentru na Zámečku v Tyršově ulici. Lístky na dvojutkání Euro Hockey Challenge CZE:SUI, která se odehrají 4. a 5. dubna 2018 na zimním stadionu v Příbrami. Akci organizuje Český svaz ledního hokeje ve spolupráci s BPA sport marketing. Vzhledem k technické náročnosti prodejního systému se vstupenky nebudou prodávat na zimním stadionu.

Požár rodinného domu uvěznil v patře matku s třemi dětmi bez možnosti úniku

Nový Knín - Dramatickou situaci museli řešit hasiči v Novém Kníně. K požáru rodinného domu vyjely ve středu 7. března po osmé hodině tři jednotky profesionálních hasičů z Dobříše, Sedlčan, Řevnic a dobrovolní hasiči z Nového Knína a Buše.

V Sedlčanech se budou rekonstruovat sportoviště za miliony

Sedlčany /INFOGRAFIKA/ – Město Sedlčany provozuje přes Příspěvkovou organizaci sportovní areály Sedlčany několik sportovišť, které buď v loňském roce prošly částečnou rekonstrukcí, nebo se na ni v dalším období teprve chystají. V roce 2018 plánuje uskutečnit rekonstrukce sportovních zařízení za částku kolem 12 milionu korun.

V neděli byli zadrženi hned tři řidiči pod vlivem alkoholu nebo drog

Příbramsko - Hned tři řidiči vyjeli v neděli na silnice opilí nebo zfetovaní. Dopravní policisté prováděli v neděli 4. března ráno silniční kontrolu na Dobříšsku. V obci Rosovice zpozorovali v protisměru vozidlo, které řídil čtyřiatřicetiletý muž. Ten po spatření policejního auta okamžitě zrychlil. Hlídka se se služebním vozem otočila, zapnula maják a začala jej pronásledovat. Díky místní znalosti mu příslušníci policie nadjeli jinou ulicí. Muž zde zastavil u jednoho domu, od automobilu utekl a snažil se schovat za zdí u vjezdových vrat. Policisté ho přesto našli a zadrželi.

Jarní prázdniny nabízí dětem zajímavé zážitky

Příbram – Dětem z Příbramska včera začaly jarní prázdniny, a pokud se nevydaly s rodiči na hory nebo k moři, bylo třeba najít jim jinou náplň volného času.

KRÁTCE: V Příbrami zahraje Ondřej Havelka a jeho Melody Makers

Příbramsko - Přečtěte si krátké zprávy z Příbramska.

KRIMI MIX: Hořela stará skládka

Příbramsko - Přinášíme výběr krimi zpráv z Příbramska.

Policisté zkontrolovali devět automobilů, pět jich porušilo zákon

Příbramsko - První tři březnové dny se uskutečnila na Příbramsku dopravně bezpečností akce, která byla zaměřena na nákladní dopravu. 

Jak SOS tlačítko může zachránit život

Dobříš – V Dobříši spouštějí od 1. dubna pilotní projekt pro zajištění bezpečnosti seniorů a dalších ohrožených osob. Město ve spolupráci s Domovem s pečovatelskou službou zakoupilo šest SOS tlačítek. 

Stěhování výroby sýrů ze Sedlčan na Vysočinu postupuje

Sedlčany - Místostarosta Sedlčan Miroslav Hölzel uvedl, že podle jeho informací firma Savencia Fromage & Dairy Czech Republic v jednáních stále pokračuje.

Navýšení počtu míst ve školkách se asi prodraží

Dobříš – Některé obce a města stále bojují s nedostatkem míst v mateřských školách. S tímto problémem se nyní potýká i Dobříš. Situace by se brzy měla zlepšit, i když není vše úplně bez problémů. Nedaří se totiž stihnout termín dokončení stavby, na kterém je závislé poskytnutí dotace.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT