VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ŠÁRKA SPÁČILOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

OBRAZEM: Volby na běžeckém závodě na Příbramsku

Cholín /FOTOGALERIE/ - Účastníci závodu EPO Trailmaniacs Slapy nemuseli v letošním roce volit, zda poběží tento extrémní vytrvalostní terénní závod,nebo půjdou k volbám do Parlamentu ČR.

Na Příbramsku je o volby rekordní zájem

Příbramsko /FOTOGALERIE/ - S úderem čtrnácté hodiny se včera na Příbramsku otevřely dveře všech 228 volebních okrsků. Voliči dnes a zítra budou vybírat nové složení Parlamentu ČR z rekordních 31 politických uskupení.  

OBRAZEM: Na Příbramsku začaly parlamentní volby

Příbramsko – S úderem 14 hodiny se dnes na Příbramsku otevřely dveře všech 228 volebních okrsků. Voliči dnes a zítra budou vybírat nové složení Parlamentu ČR z rekordních 31 politických uskupení. Volit mohli lidé včera až do 22 hodiny. 

Papežem vyznamenaný skautský vedoucí navštívil Dobříš

Dobříš /FOTOGALERIE/ - Ve středu 11. října uspořádalo místní skautské středisko v Pastoračním centru sv. Tomáše v Dobříši kulturní podvečer. Na programu bylo promítání dokumentárního filmu o historii českého skautingu Skauti bez lilie.

Volby na Příbramsku: volit jde i při závodu

Příbvramsko /INFOGRAFIKA/ - Desetitisíce voličů během několika hodin zamíří do volebních místností. Volby odstartují ve 14 hodin ve 228 volebních okr-scích v celém příbramském okrese a své kandidáty do Parlamentu ČR v nich bude volit přes 90 000 voličů.

Řidiči čekají na výměnu pneu několik dní

Příbramsko – V pneuservisech na Příbramsku je už několik týdnů velmi rušno. Řidičům zbývá na přezutí letních pneumatik za zimní už jen čtrnáct dnů. A mnozí z nich nechtějí čekat na konec října. 

Kamýk nad Vltavou opět zvítězil v soutěži Úřad roku Půl na půl 2017

Kamýk nad Vltavou - Soutěž vyhlašuje Ministerstvo vnitra a hodnotilo úřady prostřednictvím dotazníkového šetření, ve kterém sledovalo do jaké míry vedení obcí a měst dbá o rovnost mužů a žen, jaké aktivity v této oblasti vyvíjí, či zda pro své zaměstnance nabízí částečné úvazky a jiné alternativní formy zaměstnání tak, aby docházelo k slaďování pracovního, osobního a rodinného života. 

Jídelna Základní školy Komenského se otevře za měsíc

Dobříš - Od začátku školního roku nefunguje jídelna dobříšské Základní školy Komenského. Od června tu totiž přestavují varnu, šatny a učebny.  

Na jineckém Havelském Trhování se konala i soutěž Jedlík roku 2017

Jince – Šestý ročník Havelského posvícenské Trhování v Jincích kromě zboží, výrobků a občerstvení nabídl také podzimní zahrádkářskou výstavu. Celou akci pořádal Český zahrádkářský svaz Jince a k programu hrála kapela Cirkus Huláta. Od jedenácti hodin probíhala soutěž Jedlík roku 2017, kdy účastníci jedli párky, plněné švestkové knedlíky nebo v druhém kole suchý rohlík a zapili ho pivem. Titul Jedlík roku získal Miroslav Domanský.

Automobil zůstal viset na hrázi rybníka

Dobříšsko /FOTOGALERIE/ – Při dopravní nehodě v Rosovicích zůstal osobní automobil viset zaklíněný na svodidlech přímo na hrázi Sychrovského rybníka. Důvod nehody zatím není známý. Kromě řidiče, který utrpěl lehké zranění hlavy, nebyl nikdo další zraněn. U nehody museli zasahovat hasiči a automobil zajistit lany, následně vyprostit jeřábem. Komunikace byla po dobu odstraňování následků havárie zcela zablokovaná.

OBRAZEM: V dobříšském parku se bavily děti i zvířata

Dobříš – V anglickém parku dobříšského zámku soutěžily děti na dobrodružné stezce. Plnily na ní nejrůznější úkoly a testovaly své znalosti o zvířatech. Akci pořádala Ochrana Fauny ČR z Hrachova u Sedlčan. Seznámit se při akci mohly také s pejsky k adopci z dobříšského útulku a z útulku Srdečních záležitostí.

Hasiči testovali průjezdnost komunikací

Příbram – Pátek třináctého a zároveň Den požární bezpečnosti byl u Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje zaměřen na průjezdnost komunikací. Do akce Parkujte ohleduplně, aneb Když jde o život, přeparkovat nestihnete se zapojili i hasiči z Příbrami, Sedlčan a Dobříše. 

Sezóna výlovů je tady, na Dobříšsku lovili Huťský rybník

Dobříš /FOTOGALERIE/ - Dvoudenní výlov Huťského rybníka se konal 11. a 12. října a zatím není známo přesné množství vylovených ryb. Předpoklad je kolem 450 metráků ryb.

Údržbě bezlesí v Brdech pomáhají tanky i požáry

Jince /FOTOGALERIE/ - Bez lidské činnosti by krajina Brd zarostla lesem a následně by zmizelo mnoho druhů vzácných druhů rostlin a živočichů. Způsobů, jak brdskou krajinu udržet pestrou bez souvislého porostu stromů a keřů, je celá řada.

Omezení provozu na dobříšském Mírovém náměstí potrvají až do prosince

Dobříš /FOTOGALERIE/ – Na Mírovém náměstí v Dobříši je aktuálně omezení provozu, pracuje se tam na obnově vodovodního a kanalizačního řádu. Výkopové práce se budou postupně posouvat směrem ke světelné křižovatce, u níž skončí v prosinci. 

Dobříšský sběrný dvůr je zavřený, město se černých skládek nebojí

Dobříš /FOTOGALERIE/ – Sběrný dvůr Dokas v Dobříši je tento týden uzavřen, probíhá v něm rekonstrukce. Občané města musí v termínu od devátého do 15. října s odvozem odpadu vyčkat, protože neexistuje možnost náhradního řešení pro jeho odevzdání.

Kiwanis klub předal kočárek předčasně narozené Emě

Dobříš /FOTOGALERIE/ – Tradiční akce „Putování po Brdech“, pořádaná Klubem českých turistů ve spolupráci s příbramskou pobočkou Kiwanis klubu, uvítala při letošním ročníku guvernéra Kiwanis internacional České a Slovenské republiky Ladislava Hrivka s manželkou. Ten se v pátek a v sobotu sešel s prezidentem Kiwanis klubu Příbram Miroslavem Hrabákem a místostarostkou města Dobříš Petrou Neubergerovou.

OBRAZEM: Dobříš rozhýbali běžci i známé osobnosti

Dobříš - Přes nepřízeň počasí vzbudil sobotní běh mezi obyvateli zájem a na desetikilometrovou trať se dostavilo mnoho běžců. Čtyřčlenné štafety se zúčastnil i Leoš Mareš se synem na koloběžce a psem na vodítku. 

FOTO, ANKETA: Hlasujte o miminko týdne

Příbram - V lidském životě je řada krásných chvil. Tou nejkrásnější a nejšťastnější je jistě narození zdravého miminka. A stojí za to zaznamenat.

Revizi komínů by lidé neměli podceňovat

Příbramsko /ROZHOVOR/ – Nejen obavy o dostatečné zásobení se palivy dělají vrásky na čele mnoha lidem na začátku letošní topné sezony. Vlastníky nemovitostí trápí před zimou, která má být podle meteorologů nejmrazivější za poslední roky, také povinná údržba komínů a kotlů.

Jinecká knihovnice získala ocenění Středočeský Kramerius

Jince - Ve Středočeské vědecké knihovně v Kladně se konal již 6. ročník slavnostního ocenění Středočeský Kramerius. Tento titul si třetího října převzalo pět dobrovolných knihovnic z pěti regionů Středočeského kraje.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení