VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ŠÁRKA SPÁČILOVÁ

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“)

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Bleskové povodně způsobilo především předchozí dlouhodobé sucho

Příbramsko - Od čtvrtečního odpoledne a přes noc na 25. května způsobily vytrvalé silné deště velké problémy. V mnoha obcích hasiči řešili zatopené sklepy, potoky a řeky vylévající se z břehů, vymleté a poškozené silnice s nánosy větví a nanesenými kameny a přetékající rybníky. Na několika místech musel být vyhlášen druhý a třetí stupeň povodňové aktivity, například v Čenkově, v Trhových Dušníkách nebo v Bohutíně.

Deště způsobily problémy, v Zaječově až dramatické, nyní se situace zklidnila

/FOTOGALERIE/ Ve čtvrtek odpoledne a v noci na 25. května vytrvalé deště způsobily problémy v mnoha obcích. Prakticky všude hasiči řešili zatopené sklepy, potoky vylévající se z břehů a přetékající rybníky. Pršet stále nepřestává a vyschlá půda není schopná tak vysoké srážky absorbovat, tak rychle zase odtékají a způsobují lokální povodně. V pátek se již situace zklidnila a hladiny pomalu klesají, stav hladin je však nadále bedlivě monitorovaný.

Taktické cvičení IZS simulovalo únik čpavku

Dobříš – Simulace úniku čpavku ze zimního stadionu V lipkách se stala předmětem taktického cvičení složek IZS ve čtvrtek 24. května dopoledne.

Běžecký závod v Brdech pomůže obnovit les

HKO Brdy – Běhej lesy je seriál závodů v přírodě, který se odehrává na 8 lokalitách v ČR. Účastníci se s Běhej lesy již 2. června podívají do unikátních oblastí CHKO Brdy. Kratší trasa má kolem 10 kilometrů a delší varianta měří zhruba 21 kilometrů.

Svatohorský Downtown rozvíří vzduch

Příbram – Ulice Příbrami se v sobotu 2. června stanou dějištěm 2. ročníku závodu Svatohorský Downtown, který je letos nově součástí seriálu městských sjezdů pod názvem Czech Downtown Series. Bude to opravdu kvalitní podívaná, kde diváci po celý den budou mít nové adrenalinové zážitky. Na start se totiž postaví hned 130 neohrožených jezdců, kteří budou muset zdolat 20 zákeřných překážek.

Orienťáci oslavili svůj den jak jinak než během

Dobříš /FOTOGALERIE/ - 23. května 2018 se po celém světě uskutečnila stovky akcí v orientačním běhu s cílem představit tento sport veřejnosti a překonat poslední světový rekord z roku 2017, kdy v jeden den absolvovalo orienťák 288 000 lidí. V nabídce míst nechyběla ani Dobříš.

Brdští mloci s námi zatím zůstávají dál

CHKO Brdy - Mloky lze s velkým štěstím najít v listnatém či smíšeném lese s dostatkem kamenů a tlejících padlých kmenů, pořádný déšť či mokro, a černožlutý robustní obojživelník o délce kolem 20 centimetrů vylézá ze svých skrýší pod kmeny stromů či kameny.

Parní vlak zajel na Májové slavnosti do Dobříše

Dobříš - V sobotu 19. května vypravily České dráhy parní vlak z Prahy do Dobříše, kde se konaly tradiční májové slavnosti. Vlak vezla parní lokomotiva „Ušatá“ a vyjížděl v 10:25 z nádraží Praha-Braník. Při zastávce v Měchenicích vyplnil dobu potřebnou pro doplnění vody do parní lokomotivy svým hudebním programem skupina The Buffoon´s Steam Engines (Kašparovy parní stroje).

OBRAZEM: Divadlo patří dětem

Příbram - V neděli 20. května příbramské divadlo doopravdy patřilo dětem. Program byl neobyčejně bohatý, přes ukázky vojenské a hasičské techniky po malování na obličej, divadelní pohádky až po rytířské kolbiště a exhibici jízdy na motorkách. K vidění byly také ukázky práce záchranářských psů včetně slaňování a zájemci si mohli vyzkoušet, co vědí o první pomoci. K dispozici byla také překážková dráha a nejrůznější soutěže, které startovaly po celý den.

OBRAZEM: Policejní pochod přilákal téměř tisíc lidí

Příbram - Policejní pochod Brdy provedl účastníky těmi krásnými částmi CHKO Brdy. Pochod organizoval už podruhé Policejní klub Příbram a výtěžek z něj poputuje pro Nadaci policistů a hasičů.

Příbramsko trápí nedostatek lékařů

Příbramsko - Nedostatek lékařů trápí celou Českou republiku, často způsobuje omezení nebo zrušení ordinací. Za lékařskou péčí jsou pacientu často nuceni jezdit i desítky kilometrů, zejména do specializovaných ordinací.

V Sedlčanech ušetří za teplo, nová jednotka začne fungovat v druhé polovině roku

Sedlčany - Platby za teplo jsou významnou položkou nákladů každé domácnosti. V Sedlčanech si obyvatelé s největší pravděpodobností už letos přilepší. Jak bude do budoucnosti vypadat centrální vytápění v Sedlčanech, museli zástupci města rozhodnout již v předešlých letech. Stávající vytápěcí jednotky byly již nevyhovující a jejich provoz zbytečně náročný a drahý. Novým řešením je technologie, kdy jednotka vyrábí elektřinu a zároveň produkuje teplo, které bude vytápět domovy obyvatel.

OBRAZEM: Závody na kolech a odrážedlech děti bavily

Příbram - Na kolech a ti nejmenší i na odrážedlech si zazávodily děti ve čtvrtek 10. května na Novém rybníku. Zájem mělo mnoho malých závodníků, a tak se od 16.30 jezdilo o sto šest. Děti to bavilo a soutěžily mezi sebou ze všech sil. I počasí vyšlo, spadlo pouze pár kapek a jinak svítilo slunce.

Sucho bude pokračovat, pitná voda zatím nechybí

Příbramsko – Spíše teplá a suchá zima a neobvykle teplé a slunné počasí letošního jara začíná znepokojovat všechny, kteří se dostanou do přírody. Při procházkách se ukazují suché louky, prašné cesty, vyschlé tůňky a potoky, také u vodních ploch jsou hladiny už na první pohled znepokojivě nízko.

Ruští učitelé u nás hledali zkušenosti a rady

Příbramsko - Ve Středočeském kraji deset dnů pobývá skupina jedenácti učitelů z Voroněže. Voroněž je město na jihozápadě evropské části Ruska. Leží nedaleko hranic s Ukrajinou na pravém břehu řeky Voroněž a má přibližně milion obyvatel.

ZUŠ Open na Příbramsku

Příbramsko – Celorepubliková akce ZUŠ Open odstartuje ve čtvrtek 24. května ve 330 městech po celé republice. Jedná se o jednu z nejvýznamnějšícu událostí, na počet účastníků nemá v ČR konkurenci.

AKTUALIZOVÁNO

Na zimáku unikl čpavek, zasahovaly složky Integrovaného záchranného systému

Příbram /FOTOGALERIE/ - Na zimním stadionu musely zasahovat složky Integrovaného záchranného systému. Ve strojovně stadionu došlo ve středu 9. května kolem osmé hodiny ranní k poruše na ventilu jednoho z čerpadel a tím i úniku nebezpečného čpavku.

Rekonstrukce bitvy na Březových Horách přilákala diváky

Příbram - Na náměstí na Březových Horách v Příbrami se střetla vojska německé, československé a sovětské armády. V ukázkách bylo předvedeno, že do bojů se tu zapojilo také civilní obyvatelstvo.

Jarní den s permoníky

Příbram – Hornické muzeum Příbram připravilo pohádkovou prohlídku pro děti, která je přenese do dávných dob, kdy ve zdejších dolech havíři dobývali stříbrnou a olověnou rudu. Při jejich těžké práci se údajně setkávali se skřítky permoníky, kteří jim pomáhali, ale občas způsobili také nějakou rošťárnu. Návštěvníky příběhem z doby před 150 lety provedou členové rodiny, která se na Příbramsko přistěhovala ze zemědělské oblasti. Otec rodiny by se rád stal dobrým havířem, ale zatím se mu práce v podzemí nedaří. Podaří se mu s permoníky spřátelit? Najde stříbrnou žílu?

Rybí festival začne v Dobříši

Dobříš – V Dobříši se již počtvrté uskuteční celodenní Rybí festival. V prostorách colloredo-mannsfeldských sádek se 12. května od 10 do 17 hodin představí kuchaři s tipy na přípravu ryb, ale také someliéři, výčepní či odborníci na stolování. Návštěvníci ochutnají rybí speciality a mohou se zapojit do hodnocení o nejlepší degustační menu z ryb. Letos poprvé bude součástí festivalu i doprovodný program pro děti se zábavnou stezkou.

Příbramsko žije téměř celé jaro oslavami konce války

Příbram – Příbramský region je oslavami konce II. Světové války známý. Obce se navzájem téměř předhánějí, která realističtěji a slavnostněji výročí konce války oslaví. Také je tu u Příbrami jedno velmi významné místo, o které se svedla poslední bitva II. světové války.

OBRAZEM: Při komentované vycházce děti zachránily tisíce žabích životů

CHKO Brdy - V sobotu 5. května uspořádalo Hornické muzeum Příbram ve spolupráci se Správou CHKO Brdy dvě komentované procházky do CHKO Brdy. 

Mladík zemřel po úderu, trestní stíhání viníka začalo

Příbram - Okolnosti události, ke které došlo v noci z pondělí 30. dubna na úterý 1. května v Příbrami, vyšetřují středočeští kriminalisté z krajského ředitelství policie. Podle zjištěných skutečností k úmrtí osoby mělo dojít při vzájemné potyčce mezi dvěma muži, kteří se vzájemně znali. Po úderu rukou jednadvacetiletý muž upadl a bezprostředně na místě zemřel.

Připomínka 73. výročí ukončení II. světové války

Voznice/Kytín – V Nové Vsi pod Pleší, Voznicích a Kytíně se uskuteční sraz vojenské historické techniky s hasičskými vozidly, položí se věnce k památníku padlých v Nové Vsi pod Pleší a poté s kolonou historických vozidel a techniky bude přesun do Voznic a Kytína, kde se také položí květiny k památníku. Následovat bude bohatý zábavný program.

MS v hokeji startuje. Lidé budou fandit především v barech a doma

Kodaň - Dnes začíná v Dánsku už dvaaosmdesáté mistrovství světa v ledním hokeji, které potrvá až do 20. května. Všichni, kdo mají rádi sdílení sportovních zážitků, se mohou dosyta vyřádit. Do hokejového mistrovství světa odehrávající se v Dánsku, které startuje v pátek, Češi nastoupí v sobotu ve 20:15 zápasem se svým nejbližším sousedem, Slovenskem. Možnosti týmu se projeví hned v úvodním utkání. Čeští hokejisté v něm mohou získat sebevědomí do dalších duelů, protože poté je čeká výborně připravené Švédsko. Fanoušci se mají opravdu na co těšit.

Mladí kuřáci působí problémy u jiných škol

Příbramsko – Zná to každý: hloučky mladých lidí, kteří o přestávkách postávají nedaleko budov školy, povídají si a kouří.

Na Svaté Hoře oslavili 100. výročí návratu uprchlíků

Příbram /FOTOGALERIE/ - Město Příbram uspořádalo ve spolupráci se Spolkem přátel Ledra pod názvem Boemia mia 1918 – 2018 v pondělí 30. dubna oslavy výročí 100 let od návratu uprchlíků z Valle di Ledro do vlasti. Na Svaté Hoře se sešli významní představitelé města Příbrami, Svaté Hory, partnerského města Valle di Ledro a dalších hostů u příležitosti 100. výročí návratu válečných vysídlenců z Valle di Ledro do vlasti.

OBRAZEM: Pálení čarodějnic se odložilo, hasiči měli výjezd

Stará Huť - Tradiční stavění májky a pálení čarodějnic ve Staré Huti přilákalo velké množství diváků. Hasiči stavěli májku za pomocí jeřábu, potom mělo začít zapálení hranice. Vzhledem k silnému větru byla u hranice nutná přítomnost dobrovolných hasičů. Těsně před zapálením však museli odjet k požáru chaty ve Voznici, naštěstí byl dostatek občerstvení a možnost opékání vuřtů, tak se čekání ani nezdálo příliš dlouhé. Po návratu hasičů byla k velké radosti přítomných hranice úspěšně podpálena.

Začalo vyšetřování smrtelné dopravní nehody

Příbramsko - Příbramští kriminalisté zahájili trestní stíhání sedmačtyřicetiletého muže obviněného z usmrcení a ublížení na zdraví z nedbalosti. Za to je stanoven jeden rok až šest let odnětí svobody. Dotyčný způsobil v loňském roce dopravní nehodu, při které jeden člověk zemřel, a druhá osoba utrpěla zranění. Příčinou nehody podle znaleckého posudku bylo nedodržení jízdy při pravém okraji vozovky a nepřizpůsobení rychlosti jízdy schopnostem řidiče a stavu komunikace.

AKTUALIZOVÁNO

Složky záchranného systému až na dno sil prověřil SOS Extreme 2018

Příbramsko /FOTOGALERIE/ - První a hned noční etapa letošního ročníku SOS Extreme 2018, třídenního edukativního závodu, cvičení spolupráce a koordinace složek IZS a podle organizátorů také jednoho z nejnáročnějších cvičení za posledních deset let, byla ve znamení hromadné havárie automobilů a autobusů v tunelu.

OBRAZEM: Čáry máry na Novém rybníce

Příbram - V areálu Nového rybníka v Příbrami se pálení čarodejnic odehrálo už ve čtvrtek 26. dubna. Pro malé i velké návštěvníky bylo přichystané opékání vuřtů, soutěže, zábavný program a upálení čarodejnice na velké hranici a ohnivá show.

OBRAZEM: Vernisáž odstartovala výstavu klientů Farní charity k 25. výročí

Nový Knín - Vernisáž výstavy klientů Farní charity Starý Knín začala v pátek v 17 hodin v budově Muzea zlata, pobočky Hornického muzea Příbram a nabídla prohlídku zajímavých uměleckých děl a výrobků jejích klientů a pracovníků.

Studenti mají nejvyšší čas hledat letní brigádu

Příbramsko /ANKETA/ - Studenti se začínají ohlížet po letních brigádách, hledat mohou ve svém okolí nebo v nabídkách zaměstnavatelů přes internet. Za vydělané peníze si chtějí koupit nový mobilní telefon, značkové oblečení, počítač nebo další věci, které jim rodiče nechtějí ze svého rodinného rozpočtu zakoupit, nebo na ně jen z části přispět. Podle vyjádření učitele z příbramského gymnázia někdy studenti z touhy získat peníze navíc docházejí na brigády tak horlivě, že zanedbávají výuku.

OBRAZEM: Příbramský skatepark se otevřel pro veřejnost

Příbram - V pátek 27. dubna se konalo dlouho očekávané otevření nového skateparku pro veřejnost, město Příbram a místní Toadstool Club společně v areálu Nového rybníka odemkli bránu tohoto špičkového a moderního parku a vpustili tam první návštěvníky.

Oslavy 100. výročí návratu uprchlíků z Valle di Ledro

Příbram – Město Příbram pořádá ve spolupráci se Spolkem přátel Ledrapod názvem Boemia mia 1918 – 2018 v pondělí 30. dubna oslavy výročí 100 let od návratu uprchlíků z Valle di Ledro do vlasti. Dojde také k setkání s potomky uprchlických rodin z Valle di Ledro.

Výstava kaktusů v Březnici

Březnice – Prohlédnout si křehkou krásu rozkvetlých kaktusů a sukulentů a případně se poradit o jejich pořízení a pěstování mohou návštěvníci v rámci jejich výstavy vždy ve čtvrtek od 13 do 17 hodin a v jiné dny po domluvě s Vladimírem Ježkem na telefonu 723 044 489 ve sklenících u náměstí v Březnici.

Dvě výstavy začnou v Galerii Františka Drtikola

Příbram – Vernisáž výstavy sbírky knih Nejhezčí z babiček začíná v 17 hodin v 1. patře Galerie Františka Drtikola. Vystaveno je 250 vydání Babičky Boženy Němcové, nejvydávanější české knihy. V 18 hodin bude ve 2. patře galerie zahájena výstava Anna Vančátová Obrazy. V hudebním programu vystoupí Vladimír Matějka a Josef Krček.

V příbramské nemocnici zazní gospelový koncert

Příbram – Příbramská Oblastní nemocnice opět připravuje tradiční jarní gospelový koncert. Do Příbrami ve středu 16. května od 17 hodin přijede pražský sbor Maranatha Gospel Choir. Patří mezi největší a neuznávanější české smíšené pěvecké sbory, v jehož repertoáru je především současný gospel, ale i RnB, soul nebo tzv. populární hudbu. Sbor čítá více než 50 zpěváků (do Příbrami jich přijede kolem 40) a na pódiu jej doprovází živá kapela.

Sedlčany plánují v první polovině roku rekonstrukcí hned několik

Sedlčany – Město Sedlčany má v letošním roce rozpočet přes 189 milionu korun. Chystá se v roce 2018 investovat především do staveb a komunikací. Jednu z největších položek rozpočtu tvoří výdaje na investice a opravy do městského majetku, rekonstrukce a údržba komunikací parkovišť a výstavba inženýrských sítí. Do výstavby plánuje investovat přes 37 milionu korun a do opravy a údržby komunikací kolem osmi milionu korun, tedy přibližně stejně, jako v loňském roce.

Lékaři bez hranic představují prostředí svých misí

Příbram – Lékaře bez hranic asi znají téměř všichni. Tato organizace má dvě poslání. Jedním je poskytování zdravotní péče tam, kde je nedostupná a tím druhým je přinášet o tom svědectví. Názorně tím přibližují práci organizace a krizové situace či podmínky, v nichž žijí miliony lidí. Pomáhá jim v tom interaktivní výstava Lékaři bez hranic zblízka.

Na letošní pochod na Petráškovu horu vyšlo krásné počasí

Hvožďany – Obec a sdružení Čechy nad zlato ve spolupráci s Brdy nad zlato uspořádali 21. dubna 6. Jarní výstup na Petráčkovu horu, kterým vyjadřují nesouhlas proti možné těžbě zlata. Pochod je symbolickým bojem proti průzkumu a těžbě zlata, který trvá nejenom na Hvožďansku roky.

Handicapovaní vystavují své obrazy v příbramské nemocnici

Příbram - Prezentace klientských prací v prostorách Oblastní nemocnici Příbram je závěrečným vyvrcholením putovní výstavy děl klientů denního stacionáře Stéblo z Borotic. Ti vystavovali své obrazy vůbec poprvé v únoru minulého roku v Kulturním domě Dobříš. 

Jazzový trumpetista Laco Deczi míří do Příbrami

Příbram - Koncert v příbramském divadle, který se koná 1. května v 19 hodin, představí slovenského jazzového trumpetistu Laco Decziho. Nahrál několik sólových alb, mezi ty nejznámější patří „Sentimental Trumpet“ za doprovodu smyčcového orchestru. 

FOTO: Vojáci při cvičení zapálili dopadovku, shořely desítky hektarů

Jince - Ve středu 18. dubna při střelbách shořelo na dopadové ploše Brda několik desítek hektarů za bezvětrného počasí (v téměř ideální dobu z pohledu živočichů) a za asistence pouze hasičů Armády ČR.

OBRAZEM: Do lesa s lesníkem v Brdech

Jince - Do lesa v CHKO Brdy se 19. dubna v rámci již čtvrtého ročníku akce Do lesa s lesníkem podívalo 117 dětí ze 4. a 5. tříd z hořovické základní školy.

Město Rožmitál v letošním roce plánuje investovat téměř 30 milionu korun

Rožmitál pod Třemšínem – Město Rožmitál pod Třemšínem se letos chystá na nově stavět nebo rekonstruovat několik objektů. Pro letošní rok má schválenou příjmovou část rozpočtu 98 269 tisíc korun. Oproti tomu jsou výdaje plánovány ve výši 113 230 tisíc korun, z toho je za první čtvrtletí roku již vyčerpáno přes 18 milionu korun. Na oblast bydlení, komunální služby a územní rozvoj město plánuje utratit přes 29 milionů korun.

Festival Jakuba Jana Ryby chystají v Rožmitále

Rožmitál pod Třemšínem – Chystá se první ročník Festivalu Jakuba Jana Ryby. Slavnostní zahajovací koncert festivalu se koná 27. dubna od 19 hodin v Podbrdském muzeu, dále bude 4. května následovat v rámci festivalu od 18 hodin v kostele sv. Jana Nepomuckého na náměstí v Rožmitále Mše svatá obětovaná za Jakuba Jana Rybu a ve stejný den začne v 19.30 ve farním kostele Povýšení sv. Kříže ve Starém Rožmitále Komorní koncert.

Příbramské děti mají na výběr několik hřišť a sportovišť

Příbram – Přichází teplejší počasí, slunce a málokomu se chce vysedávat doma. Pěkné počasí láká ven, trochu se projít a protáhnout. I děti si chtějí pohrát a vydovádět se, nejednoho dospělého také napadne, že by nebylo špatné začít s cvičením. Jaké jsou v Příbrami možnosti?

Děti uklízely odpadky společně s rybáři

Dobříš - Děti z druhého stupně ze ZŠ Lidická letos znovu spolu s rybáři uklízely odpadky z okolí rybníka Papeže. Nasbíraly celkově plnou dodávku odpadků, například sedačky do automobilu nebo matraci z postele. Po úklidu na ně čekalo na sádkách občerstvení.

Rychlík najel do automobilu, řidič auta nepřežil

Lochovice - Mezi Lochovicemi a Libomyšlí se střet rychlík jedoucí z Prahy do Českých Budějovic s osobním automobilem. nehda se stala v úterý 17. dubna ve 12.33 hodin na železničním přejezdu zabezpečeném světelnou výstražnou signalizací bez závor, která dle šetření Drážní inspekce na místě místě mimořádné události byla v době nehody v činnosti. Při nehodě zemřel řidič osobního automobilu. Celkově byly škody odhadnuty na 350 tisíckorun, z toho jsou 50 tisíc škody na automobilu a 300 tisíc na vlaku. Provoz na trati byl přerušen do 15.36 hodin.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT