VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ŠÁRKA SPÁČILOVÁ

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

OBRAZEM: V neděli se běhalo pro republiku

Lešetice - Udělat něco prospěšného pro tělo i duši přišli běžci i neběžci v neděli 21. října k Památníku Vojna na Běh pro republiku. Ten byl pořádán v rámci oslav 100 let vzniku ČSR s cílem připomenout si osud lidí uvězněných v táboře Vojna a v dalších komunistických vězeních. Mnozí z vězněných se někdy ocitli na útěku a museli tedy běžet.

Milovníci komiksů, sci-fi a fantazy se sejdou v dobříšské knihovně

Dobříš - Kdo by neznal americký Comic Con. Podívat se na něj je sen mnoha milovníků komiksů, sci-fi a fantazy. Naštěstí se podobná a možná i o kousek lepší akce koná v dobříšské knihovně. Tam na návštěvníky BOok!conu čeká od pátku 2. do neděle 4. listopadu exkluzivní výběr přednášek, diskuzí, turnajů a her.

Hornická Příbram poodhalí svá tajemství v nové knize

Příbram – Spisovatel Josef Fryš připravil další knihu z minisérie V proměnách času, tentokrát s názvem Hornická Příbram. Veřejnosti ji představí 23. října od 16 hodin v prvním patře OC Skalka. Je to celkově jeho již desátá vydaná kniha.

Víkendové kontroly na příbramských silnicích a hledání svědků nehody

Příbramsko - Příbramští policisté měli o druhém říjnovém víkendu na Příbramsku napilno. Měli totiž zvýšený dohled nad silničním provozem. U 105 motoristů zjistili překročení rychlosti, z toho 63 řidičů zastavili a řešili příkazem na místě nebo věc oznámili příslušnému správnímu orgánu.

OBRAZEM: Už i v Brdech se podařilo vypěstovat melouny

Láz - Další známka toho, že letošní léto bylo mimořádné teplé, je tady. Letos se podařilo paní J. H. z Lázu u Příbrami ve výšce 649 metrů nad mořem vypěstovat melouny odrůdy Sugar Baby. Na fotografiích zachytila postup růstu až ke sladké a štavnaté dužině.

V Sedlčanech v zástavbě shořela stodola, nikdo nebyl zraněn

Sedlčany /FOTOGALERIE/ - V neděli 14. října po 19. hodině přijali hasiči hlášení o požáru stodoly na zahradě domu v Sedlčanech. Oheň plně zasáhl stodolu ve velikosti 30 x 10 metrů. Stavba se nachází na Komenského náměstí, naproti kostelu sv. Martina.

OBRAZEM: V pátek odstartovala 39. Rally Příbram

Příbram - V rámci předstartovní show 39. Rally Příbram se představily některé posádky se svými vozy a od 15:30 hodin, i když s malým zpožděním, se na náměstí TGM v Příbrami konalo odpoledne plné adrenalinu, hudby, tance, kulturních a sportovních zážitků.

Pokud má dítě rybařinu v srdíčku, provází ho životem, říká Aleš Haluska

Rožmitál pod Třemšínem /ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ - O rybářství, vzrůstajícím zájmu dětí a o tom, jak se daří přivádět nejmladší generaci k tomuto krásnému historickému řemeslu, odpovídal vedoucí rybářského kroužku Rožmitál pod Třemšínem a člen odboru mládeže Středočeského územního svazu Aleš Haluska.

Koná se rally, v Příbrami o víkendu budou uzavírky

Příbram - Ve dnech 12. října od 8 do 20 hodin a 14. října od 12 do 18 hodin bude v Příbrami uzavřen průjezd okolo náměstí T. G. Masaryka mezi ulicemi Milínská a Hailova včetně parkovacích ploch v celém prostoru náměstí. Stane se tak v souvislosti s konáním 39. SVK Rally Příbram.

AKTUALIZOVÁNO

U Tochovic si sebevrah lehl na koleje

Ostrov u Tochovic - Tomu se říká štěstí v neštěstí. Ve večerních hodinách v úterý 9. října na trati u Ostrova vlak musel náhle zastavit před ležícím člověkem. Jak upřesnila mluvčí Policie ČR Středočeského kraje Monika Schindlová, šlo o pokus sebevraždy.

Hledají se zakladatelé záchranky v Příbrami

Příbram - V pátek 19. října oslaví záchranáři 25. výročí od vzniku příbramské záchranné služby. Ta vznikla v době, kdy většina zdravotnických záchranných služeb v České republice fungovala ještě jako součást nemocnic většinou pod odděleními ARO.

OBRAZEM: I s dětmi v šátku zažily maminky v Příbrami legraci

Příbram - V rámci Mezinárodního týdne nošení dětí se v sobotu 6. října se Pražská ulice v Příbrami rozhýbala vystoupením nosících maminek. I s miminkem v šátku nebo v nosítku se dá zažít spousta legrace. Nošení je pohodlné pro obě strany.

Chystají se velké změny? Hnutí Pro Dobříš ovládlo volby

Dobříš - V Dobříši zřejmě dojde na změny ve vedení města. S 30,07 procenty zde totiž zvítězilo sdružení Pro Dobříš.

OBRAZEM: Komunální volby na Příbramsku

Kamýk nad Vltavou - Ve volební místnosti v Obecním úřadu očekávali 733 voličů. K sobotní jedenácté hodině volební komise zaznamenala 55% účast. Nejstarším voličem okrsku je muž narozený v roce 1924, ke kterému dojeli členové komise s přenosnou volební schránkou. Celkem takto objeli devět voličů.

OBRAZEM: Komunální volby na Příbramsku

Příbramsko - Volební místnosti se otevřely v pátek 5. října úderem 14. hodiny. Voliči vyrazili do volebních místností napříč okresem, aby rozhodli o novém obsazení městských a obecních zastupitelstev a někde i třetiny Senátu ČR. Příbramský deník monitoruje dění napříč regionem a zajímavosti vám budeme postupně přinášet ve fotoreportáži.

Do tajuplného podzemí za svatým Prokopem a svatou Barborou

Příbram /FOTOGALERIE/ - Na sobotu 13. října připravilo Hornické muzeum Příbram zajímavý kulturní program, v němž si přijdou na své děti i dospělí. Od 9 do 17 hodin bude na dole Anna pořad s názvem Hornické pohádky se svatým Prokopem a svatou Barborou.

Na Bednění 2018 zazněl beatbox

Příbram - Ve čtvrtek 20. září se v příbramském Křižáku již posedmé uskutečnilo zábavné odpoledne s názvem Bednění 2018.

Zprávu o případném odstoupení starosty ANO odmítá

Příbram – Odstoupí, nebo ne? Informace, že by současný starosta města Jindřich Vařeka měl v případě svého znovuzvolení funkci vykonávat jen nějaký čas a poté ji předat dalšímu z kandidátů hnutí ANO, se šíří na veřejnosti i v příbramských politických kuloárech rychlým tempem. Zmínili jsme ji také jako součást jiného širšího textu v pondělním vydání Příbramského deníku.

Kapela Vous Band Revival 60´,70´ po delší době vystoupí v Příbrami

Příbram /ROZHOVOR/ - Ve středu 3. října od 19 hodin v Clubu Barovka v suterénu Kulturního domu Příbram zahraje Vous Band Revival 60´,70´. Kapela pro veřejnost hraje jen několikrát v roce. 

OBRAZEM: Letošní Voříškiáda v Čapkárně vyšla na jedničku

Stará Huť - Letošní již 5. ročník Voříškiády Srdečních záležitostí, konající se v neděli 30. září v Památníku Karla Čapka ve Staré Huti, se mimořádně dobře vyvedl. Oproti minulému roku vyšlo naprosto ukázkové počasí a jak místo, tak akce lákala množství návštěvníků.

OBRAZEM: Na pivní slavnosti v Mníšku lákali návštěvníky mimo piva i Wohnouti

Mníšek pod Brdy - Již sedmý ročník Mníšeckých pivních slavností se uskutečnil v podhradí zámku v sobotu 29. září. Na akci se sešlo 15 malých lokálních pivovarů, které se předháněly v nabídkách nejrůznějších druhů piv a speciálů, od tmavých, ovocných až po klasické. 

OBRAZEM: V Brdech byla otevřena unikátní naučná stezka

Obecnice - Nová naučná stezka Klobouček v Chráněné krajinné oblasti Brdy byla otevřena pro veřejnost v pátek 28. září. Stezka na dvanácti zastaveních představuje příběhy o Brdech, vypráví o jejich historii, přírodě a hlavně o lesnictví.

OBRAZEM: Jarmark v Rožmitále pod Třemšínem nabídl i výstavu traktorů

Rožmitál pod Třemšínem - Začátek podzimu přivítal v sobotu 22. září i oblíbený Podbrdský jarmark, který se jako obvykle odehrál na nádvoří v Podbrdském muzeu v Rožmitále pod Třemšínem. Návštěvníci jarmarku mohli obdivovat a zakoupit zeleninu, med, burčák a také uzeniny, nebo i řemeslné výrobky, včetně proutěných košíků.

Týden hokeje měl u dětí úspěch

Příbram - HC Příbram na Zimním stadionu Příbram pořádal Týden hokeje. Všechny děti bez rozdílu dovednosti bruslení měly jedinečnou možnost vyzkoušet si zdarma, jaké to je být hokejistou. Kromě zážitku z bruslení si každé dítě navíc domů odneslo zajímavý hokejový dárek.

Nový domov budou na Karlštejně hledat desítky psů i koček

Karlštejn - Podzimní umísťovací výstava koček a psů se bude konat v sobotu 22. září od 10 do 17 hodin v krásném areálu Muzea betlémů na Karlštejně.

Hořel les u Dolejšího padrťského rybníku v CHKO Brdy

Brdy /FOTOGALERIE/ - Ve čtvrtek 20. září odpoledne museli zasahovat v Brdech opět hasiči.

Dobříšsko může připojit vodovod z Vltavy

Dobříšsko – Letošní jaro a léto jasně ukázalo slabá místa v zásobování měst a obcí pitnou vodou. Že je třeba se připravit na případné další suché roky, zjistilo mnoho obcí v regionu a jejich zástupci začali řešit zajištění dodávek pitné vody pro případ, že by došlo k opakování suchého a horkého období.

Přes Tochovice pojede legendární Stříbrný šíp

Tochovice - Ve čtvrtek 20. září pojede po trati Praha hl. n. - Příbram - České Budějovice legendární lokomotiva Stříbrný šíp. Přes Tochovice by měl tedy projíždět v cca. 15:14 hodin.

Výstava ukáže, jak vypadaly Sedlčany před sto lety

Sedlčany - Vernisáž výstavy Sedlčany za První republiky se uskuteční ve čtvrtek 20. září od 18 hodin. Ukáže, jak před sto lety, v době vzniku československého státu, vypadaly Sedlčany. Koho mohli turisté tehdy potkat na ulici a kdo ovlivňoval veřejné dění.

Pořádní chlapi s pilami a sekerami řádili na Nováku

Příbram - Jak vypadají závody sportovních dřevorubců mohli v sobotu 15. záři vidět všichni návštěvníci areálu koupaliště na Novém rybníku. Závodní klání ukázalo, kdo je s pilou nebo sekerou ten nejzručnější a závodníci předvedli divákům pořádnou show. Připraven byl i program pro děti, ty si například mohly vybarvit uříznutý kotouč ze dřeva.

Mistrovství republiky v policejní kynologii už zná své vítěze

Solenice – Náročný týden mají za sebou policejní psovodi. Od 3. do 7. září se v zařízení Ministerstva vnitra v Solenicích a v jeho okolí konalo již 15. Mistrovství Policie České republiky psovodů se služebními psy. V celorepublikovém klání se utkali týmy ze všech 14 krajských ředitelství a také zástupce z ochranné služby. Celkem 29 psovodů mezi sebou měřilo um svůj a svých čtyřnohých parťáků. Mezi účastníky nechyběly ani policistky, jejichž výkony rozhodně nebyly přehlédnutelné, zdatně a úspěšně konkurovaly svým kolegům.

OBRAZEM: O víkendu indiáni ovládli hrad Točník

Žebrák - Brány Točníku se v sobotu 15. září a neděli 16. září otevřely především dětem. Připraven pro ně byl program v režii indiánů.

Běh Kovohutěmi nebyl pouze o běhání

Lhota u Příbramě – Společnost Kovohutě Příbram a její Atletický oddíl uspořádali již 48. ročník Běhu Kovohutěmi. V sobotu 8. září se zde uskutečnil tento tradiční závod, který má start a cíl na fotbalovém stadionu TJ Kovohutě.

Letošní Běh na Kokšín opět prověřil běžce

CHKO Brdy - V neděli 9. září odstartoval již třetí ročník trailového závodu Běh na Kokšín. Ve 13 hodin vyběhli běžci na trasy 10, 15 a 21 kilometrů. Trasa vedla terénem a po zpevněných a nezpvevněných cestách na vrch Kokších (684m). Závodníci si běh užili a v cíli na ně kromě odpočinku čekalo také občerstvení a veganské i masožravecké jídlo.

Den pivovaru lákal na exkurze a Wohnouty

Vysoký Chlumec - Ve 14 hodin se všem návštěvníkům otevřely brány pivovaru ve Vysokém Chlumci. Tento pivovar patří k nejstarším pivovarům v České republice, je pátý největší a i letos připravil pivovarské Slavnosti. Ty se odehraly sobotu 8.9. a vystoupila na nich mimo jiné kapela Wohnout, Seventh Passion nebo zpěvák Janek Ledecký.

Nový projekt Děti bez mobilu chce vrátit děti ven

Dobříš - Jakub Jánský je čtyřnásobný otec a předseda nadačního fondu Děti bez mobilu. Přeje si, aby jeho děti byly úspěšné a dobře připravené na život.  

Kurzy první pomoci nejsou jen o teorii

Jetřichovice – V životě se mohou přihodit náročné situace, kdy je dobré vědět si rady. Pokud dojde ke zranění nebo nehodě, mnoho lidí neví, co si počít, jak začít s první pomocí a co mají se zraněným dělat. Ještě náročnější je to v mateřských a základních školách, protože první pomoc u dětí má svá specifika. Jak se zachovat v situaci, kdy najdete zraněného nebo bezvědomého člověka, připravovali účastníky na kurzu praktické první pomoci zkušení záchranáři a zdravotníci z IPRK – První pomoc prakticky. Ve čtvrtek 30. září se na kurzu první pomoci pořádaném týmem IPRK na Monínci poblíž Sedlcec-Prčice školilo téměř 50 učitelů a zaměstnanců Základní školy, Matice školské České Budějovice.

Masaryka bude v Sedlčanech připomínat pamětní deska

Sedlčany - Odhalení pamětní desky prezidenta Tomáše Garrigua Masarykau příležitosti 100. výročí založení ČSR se odehrálo v pondělí 3. září v 17 hodin na budově Městského muzea Sedlčany.

Volejbalový turnaj o pohár SZM

Příbram - Začátkem září se ve Sportovní hale Příbram odehrál volejbalový turnaj s mezinárodní účastí. Fanoušci tam mohli podpořit příbramské volejbalisty. Vítěžek z akce putoval do psího útulku v Lazci.

Cvičení dělostřelců ovlivnilo sucho, měnil se program

Jince – Jinečtí dělostřelci z 13. dělostřeleckého pluku vyměnili vřesoviště Brd za jiné působiště. Zúčastnili se mezinárodního cvičení 132. dělostřeleckého oddílu pod názvem Joint Fires II 2018 na střelnici Mětikalov ve vojenském újezdu Hradiště v Doupovských horách. Cvičili celý poslední srpnový týden a ve středu 29. srpna dělostřelci trénovali přímou střelbu z houfnic.

Na muzeu bude připomínka návštěvy prezidenta Masaryka

Sedlčany – Městské muzeum Sedlčany zve na slavnostní odhalení pamětní desky prvního prezidenta ČSR Tomáše Garrigua Masaryka na budově muzea, které se koná v pondělí 3. září v 17 hodin.

OBRAZEM: Na březnickém zámku řinčely zbraně

Březnice - Březnický zámek v sobotu 25. srpna ožil běžně nevídaným ruchem, pro návštěvníky tam byly připraveny programy v rámci tradičního projektu Hradozámecká noc.

OBRAZEM: Rockové odpoledne, to byly kromě muziky i Zářící ženy

Příbram - Rockové odpoledne v Příbrami velmi příjemným způsobem uzavřelo letošní prázdniny. V neděli 26. srpna od 15 hodin na Náměstí T. G. M. odstartoval pro všechny návštěvníky poslední koncert Příbramského kulturního léta 2018. Vystoupily zde kapely Rocksana, Gentiana, Tarantule a pop-rocková hudební skupina UDG. Nadšeně přijatým překvapením bylo také vystoupení tanečnic ze skupiny Zářící ženy.

Myslivci na Příbramsku se kvůli suchu zimy nebojí

Příbramsko – Suché počasí se podepisuje negativně na mnoha odvětvích a to především v zemědělství a oborech s ním spojených. Zemědělci i chovatelé koní řeší zvyšující se ceny sena, kterého bude v příštích měsících kvůli suchu a absenci druhého sečení trávy nedostatek. Naproti tomu myslivci, kteří rovněž musí řešit otázku krmení zvěře, jsou na tom o poznání lépe.

48. ročník Běhu Kovohutěmi

Lhota u Příbramě – Společnost Kovohutě Příbram a její Atletický oddíl zvou opět po roce všechny příznivce atletiky, veškerého sportu a dobré zábavy. V sobotu 8. září se zde uskuteční již 48. ročník Běhu Kovohutěmi, který má tradičně start a cíl na fotbalovém stadionu TJ Kovohutě.

Vernisáž v březnické synagoze zahájil izraelský velvyslanec

Březnice /FOTOGALERIE/ - Novou výstavu s názvem Masaryk a Svatá země zahájil jako vzácný host izraelský velvyslanec Daniel Meron.

Cirkus Hulata oslaví 15. výročí

Žežice – Příbramský hudební soubor Cirkus Hulata oslaví v pátek 31. srpna na K – farmě od 16:30 patnáctileté výročí od vzniku kapely. Návštěvníci se mohou těšit na bohatý program.

Kontakt řidičů s úřady se usnadnil, říká vedoucí dopravního úřadu Jan Novák

Příbramsko /ROZHOVOR/ - O tom, jak se za poslední dobu změnily podmínky na Dopravním úřadě v Příbrami, zda je náročnější získat řidičský průkaz, než v dobách našich rodičů, či co by úředníkům usnadnilo jejich práci a řidičům život, odpovídal vedoucí dopravního úřadu Jan Novák.

Jaký byl 21. srpen na Příbramsku? Plný zmatků a protestů

Příbramsko – Na dnešní den připadá smutné výročí padesáti let od okupace Československé socialistické republiky vojsky Varšavské smlouvy. Sovětská vojska přijela s tanky, aby rozehnala údajnou kontrarevoluci a Příbramsku se jejich kolony těžkých vojenských vozů a tanků nevyhnuly.

OBRAZEM: Pohádkový les v Libčicích skrýval i loupežníky

Libčice - Pohádkový les v Libčicích nabídl dětem zábavu v sobotu 18. srpna. Pro děti tam bylo připraveno 12 soutěžních stanovišť a na každém na ně čekaly pohádkové postavy a plnění úkolů.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT