VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ZBYŠEK SEIFERT

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Na Buky Cupu budou jezdci skákat na autobus

Pročevily /FOTOGALERIE/ - Už v sobotu vypukne v Pročevilech další ročník Buky Cupu, na kterém se sejdou odvážní závodníci na kolech při nevšedních závodech. Už při pohledu na trať složenou z různých dřevěných můstků, skokánků, přejezdů, klopených zatáček a autobusu je jasné, že se bude na co dívat.

Příbramáci dostanou z unie další miliony na opravy domů

Příbram - Březohorské sídliště v současnosti vypadá jako poskládané z dílků různě starých stavebnic. Některé domy vynikají novou fasádou hned vedle staré šedi z dob komunismu, jiné zas mají vyměněnou střechu.

Colours of Křižák rozveselí šedivé sídliště

Příbram – Nízkoprahový klub Bedna, který si za půl roku svého působení v Příbrami stačil získat přízeň spousty dětí a mladých lidí, připravuje další zajímavou akci. Výsledkem bude tentokrát barevně vymalované sídliště Křižák.

StrainThrough: Co hrajeme nevíme, ale baví nás to

Příbram /FOTOGALERIE/ – V maličké zkušebně na okraji Příbrami se pravidelně schází čtveřice mladých muzikantů. Stěny obložené kobercem a platy od vajíček jsou zabarikádované věžemi aparátů, bubny, svazky kabelů a krabičkami kytarových efektů. A když kluci zapnou zesilovače a spustí svoje hromobití, mohlo by se zdát, že se zdi kolem nich sesypou na hromádku.

Příbram investuje do opravy chodníků tři miliony

Příbram - Do dvou týdnů by v ulicích Příbrami mělo dostat nový povrch přibližně sedm tisíc metrů čtverečních chodníků. Ve většině případů se jedná o opravy cest, na které upozornili sami obyvatelé.

V raketovém bunkru mají setkání drogově závislí lidé

Mníšek pod Brdy – V pátek začne v areálu bývalé raketové základny na Včelníku u Mníšku pod Brdy další ročník Kulturfestu. Jedná se o tradiční setkání klientů a pracovníků terapeutických komunit z České republiky a Slovenska.

Jiráskovi potomci odhalili památník Hanuše Jelínka

Příbram /FOTOGALERIE/ - Potomci rodiny spisovatele Aloise Jiráska se sešli na Sebastopolském náměstí, aby společně se zástupci města odhalili pamětní desku významného příbramského rodáka Hanuše Jelínka.

Lidé nechtějí být obtěžováni zločinci, ani policií

Příbram - Středočeské Palermo je přezdívka, kterou si před lety Příbram vysloužila především kvůli jedné z nejvyšších kriminalit mezi okresy ve Středočeském kraji.

V poradně už lidé řešili znásilnění i otcovství

Příbram - Už přes padesát lidí využilo služeb nové poradny pro oběti trestné činnosti a pro sociální poradenství.Poradna funguje několik měsíců v budově příbramského městského úřadu.

Kriminalita podle příbramské policie klesá

Příbram - V žebříčku krajského srovnání kriminality se kdysi Příbram umisťovala na předních místech. Postupně se však, alespoň podle policejních statistik, situace zlepšuje.

Meloun jsem zdobila čtrnáct hodin, říká Simona Šedivá

Příbram – Na mezinárodní výstavě Nože 2010, která o víkendu přilákala do příbramského kulturního domu tisíce návštěvníků, lidem představila své umění i Simona Šedivá z Příbrami, která se zabývá uměleckým vyřezáváním okrasných vzorů do ovoce.

Hasiči i policisté už mohou dávat elektrické šoky

Příbram – Zdravotníci se v mnoha případech mohou dostat na místo události až jako poslední ze složek Integrovaného záchranného systému. Kvůli tomu jsou nyní i příbramští policisté a dobrovolní hasiči vybaveni příručním defibrilátorem. I oni tak mohou začít s resuscitací člověka, kterého postihla náhlá srdeční zástava a zvýšit tak výrazně jeho šanci na přežití.

Pro zraněného cyklistu musel přiletět vrtulník

Příbram - Nešťastný pád z kola byl příčinou výjezdu příbramských záchranářů. Kvůli závažným poraněním letěl na místo i vrtulník pražské záchranky.

Záchranáři pomáhali s předčasným porodem

Příbram - V příbramském azylovém domě v sobotu navečer začaly devatenáctileté těhotné ženě bolesti a odtekla jí plodová voda. Budoucí maminka byla ale teprve ve 29. týdnu těhotenství. Přivolaní zdravotníci rychlé záchranné služby přijeli k už probíhajícímu porodu.

Školáci si vyzkoušeli jak řeší problémy nevidomí

Příbram – Děti ze Základní školy 28. října čekala zajímavá akce s názvem Neviditelný svět v pohybu. Jedná se o preventivní projekt policie ve spolupráci s Nadací Leontinka a Českou pojišťovnou, který měl za úkol přiblížit tmavý svět nevidomých lidí dětem na prvním stupni základní školy. Praktickými úkoly i debatou se děti dozvěděli o tom, jak nevidící vnímají svět, jaké mají pocity a zkušenosti a jak s nevidomými lépe komunikovat.

Příbramský huntík měl už třicáté pokračování

Žežice /FOTOGALERIE/ - Na K-farmě v Žežicích u Příbrami se konal už třicátý díl Příbramského huntíku, tradičního festivalu folkové, trampské, country, bluesové i jiné muziky. Tentokrát se akce po dlouhé době přesunula z lesního divadla Skalka.

V Dobříši se utkají víc než dvě stovky kandidátů

Dobříš - Nezadržitelně se blíží komunální volby, v rámci kterých budou obyvatelé obcí a měst volit své zástupce do zastupitelstev. V Dobříši budou lidé vybírat z kandidátních listin jedenácti politických stran či uskupení.

V Příbrami se utká ve volbách přes tři sta kandidátů

Příbram - Už téměř za měsíc vypuknou komunální volby, v nichž budou obyvatelé Příbrami rozhodovat, kdo zasedne do nového pětadvacetičlenného zastupitelstva. O přízeň se letos uchází celkem patnáct politických stran či uskupení a 339 kandidátů.

Policisté už mohou zachránit defibrilátorem život

Příbram - Díky malému přenosnému defibrilátoru mohli městští strážníci nedávno zachránit život muži v Příbrami, kterého zasáhla zástava srdce. Nyní budou stejný přístroj vozit s sebou i příbramští dobrovolní hasiči a policisté.

Tři miliony korun na varhany příbramští zastupitelé nedali

Příbram – Svatá Hora patří jednoznačně mezi nejvýznamnější kulturní památky Příbrami. Jako nedílná součást patří k vnitřním prostorám baziliky známého mariánského poutního místa velké chrámové varhany.

Waldorfská škola dokončila Oázu klidu a pohybu

Příbram /FOTOGALERIE/ – Na zahradě Waldorfské školy v Příbrami vzniklo nové dětské hřiště. Areál plný prolézaček a různých dalších atrakcí pro děti, s jehož výstavbou pomáhali i rodiče a žáci školy, včera všichni společně s dalšími hosty slavnostně otevřeli.

Příbram vybere miliony na zpoplatněných automatech

Příbram - Nedávno si čtenáři Příbramského deníku přečetli příběh Davida, gamblera, který na výherních automatech prosázel už dokonce několik milionů korun. Kvůli své chorobné hráčské závislosti přišel o rodinu i o majetek. Vidina výhry dokáže člověka zruinovat, a to i duševně. Hráčství má ale přeci jenom jednu malou „výhodu“.

Učitelům zaplatí další vzdělávání evropský fond

Příbram – Učitele základních škol a školek čeká až do roku 2012 množství kurzů a workshopů. Jejich cílem je zvýšit potažmo i kvalitu vzdělávání dětí.

Zloději se často zaměřují na okapy domů

Příbramsko – V době, kdy je na Příbramsku vysoká nezaměstnanost, si zřejmě řada lidí dokázala najít výhodný přivýdělek. Je jím prodej různých barevných kovů ve sběrných surovinách, bohužel spojený nejdříve s krádeží materiálu.

Příbram si podle výsledků auditu vede dobře

Příbram – Městu Příbram provádí každý rok specializovaná mezinárodní firma audit. Podle závěrů zjištění po provedených kontrolách pak udílí ratingové ohodnocení za příslušný rok. Pro rok 2009 Příbram obhájila příznivý rating stejně jako v roce předcházejícím, tedy Aa1.cz se stabilním výhledem. Slavnostní předání ratingové analýzy se uskuteční v pátek v Zámečku.

Škola v Jiráskových sadech je první bez bariér

Příbram /FOTO/ - V právě odstartovaném školním roce nedochází na Základní školu v Jiráskových sadech sice žádné postižené dítě, ale nedávno ale měla škola tři handicapované žáky.

V Březnické už nemusejí řidiči kvůli výmolům kličkovat

Příbram /FOTO/ - Dlouhá léta kritizovaná ulice Březnická, po které řidiči v obou směrech kličkovali, aby se vyhnuli výmolům, má konečně nový povrch. Rekonstrukce, která ve středu skončila, byla už nezbytně nutná, část břehu u Příbramského potoka se totiž začala propadat.

U Hořejší Obory nejen děti zahájily nový školní rok

Příbram /FOTOGALERIE/ - Děti i větší studenty ve středu nečekal jenom první den zpátky ve školních lavicích. Na Dvořákově nábřeží se konalo slavnostní zahájení nového školního roku.

Bedna nezůstala zavřená ani o letních prázdninách

Příbram – V březnu začala v Příbrami fungovat nízkoprahová Bedna a i přes obtíže se sháněním financí na provoz ji mohou děti navštěvovat i nyní. Ani o prázdninách nezůstaly dveře Bedny zavřené, navíc návštěvníky čekaly různé novinky v podobě v podobě zajímavých akcí.

Hasiči budou zdolávat víc než tři stovky schodů

Příbram – Celých 315 schodů, vzdálenost přes půl kilometru a osmdesátimetrové převýšení. To je charakter závodu, který čeká hasiče 18. září v Příbrami. Koná se totiž už třetí ročník Běhu hasičů do Svatohorských schodů.

Dětská výstava se přesune z knihovny k hasičům

Příbram – Celkem 540 výkresů poslaly děti ze dvaatřiceti mateřských a základních škol tří okresů do soutěže, kterou spolupořádali příbramští profesionální hasiči a Občanské sdružení Elrond.

Jesle jsou nyní pro děti barevnější než dřív

Příbram /FOTOGALERIE/ – Ne vždy mají rodiče především časové možnosti k tomu, aby se o své děti starali alespoň do doby, než půjdou do školky. Příbramské městské jesle a rehabilitační stacionář v současnosti navštěvuje asi padesátka dětí a klientů, přičemž v jeslích se pracovnice starají o dvacítku dětí. Ty ještě nedávno využívaly nepříliš příjemnou koupelnu a záchod. Nyní je prostředí sociálního zázemí po opravě pohodlnější a i barevnější.

V nemocniční lékárně lidé ušetří na poplatcích

Příbram - Až si přijdou zákazníci příbramské nemocniční lékárny vyzvednout své medikamenty, od začátku září nebudou muset opět platit regulační poplatek. Zaplatí je za ně Středočeský kraj prostřednictvím slevových karet.

Kapela Kryštof zahraje večer v letním kině

Příbram – Už dnes vystoupí ostravská skupina Kryštof pod širým nebem v letním kině v areálu Nového rybníku. Návštěvníky nažhaví jako předskokani příbramští Origami.

Dobrovolní hasiči odjeli pomáhat do Chrastavy

Příbram – Na sever Čech na pomoc lidem do nedávno zaplavených obcích vyráží další skupina dobrovolníků. Do Chrastavy odjeli ve středu dobrovolní hasiči z Příbrami, kteří se zapojí do prací na odstraňování škod a úklidu. Nedávno se z Chrastavy vrátili dobrovolní hasiči z Obecnice a Lazce. Podle jejich vyprávění jde o velice emotivní zážitek a fyzicky i psychicky náročnou práci. V několika severočeských obcích pomáhali i hasiči z Nového Knína a Libčic. Nasazeni byli hlavně na odčerpávání vody, prořezávání naplavených stromů a čištění koryt vodních toků.

Na děti bude v září čekat nové hřiště

Příbram – Na prostranství okolo budovy Waldorfské školy Příbram vznikl areál prolézaček a různých dalších atrakcí pro děti i k vyřádění i k posezení.

Technické služby začínaly se dvěma páry koní

Příbram /FOTOGALERIE/ – Začínaly s osmadvaceti lidmi a dvěma páry koní. Řeč je o Technických službách města Příbram, které letos slaví jubilejní výročí. Techniku sice dnes nemají podle nejmodernějších trendů, mají za sebou už padesát let existence.

Poslední letní koncert odehraje kapela Kryštof v Příbrami

Příbram – Letní kino v Příbrami bude hostit už podruhé populární kapelu Kryštof. Koncert se koná v pátek 27. srpna, začátek je v 19 hodin. Jako předskokani se představí příbramští Origami. Ti si už za krátkou dobu fungování stačili vybudovat také solidní fanouškovskou základnu, především kvůli originálnímu pojetí každého koncertu.

Přestavba náměstí v Příbrami zkomplikuje dopravu

Příbram – Ještě letos by měla začít přestavba hojně využívaného náměstí Tomáše Garrigue Masaryka v centru staré Příbrami. Pro motoristy to bude znamenat veliké omezení v podobě uzavírek a zároveň menšího počtu parkovacích míst.

Příbrami pomůžou granty ve financování projektů

Příbram – Středočeští radní měli na starosti rozhodování o udělení různých grantů městům. Patřila mezi ně i Příbram, která žádala o peníze na několik projektů.

FOTO: Hněvšín obsadila sedmá kavalerie generála Custera

Hněvšín /FOTOGALERIE/ - V sobotu se na Drtinově statku ve Hněvšíně konal už jubilejní desátý ročník Memoriálu generála Custera, který každoročně s přáteli pořádá herec a velký milovník koní a westernů Václav Vydra. Nesplnila se sice očekávání v podobě 210 zůčastněných jezdců, přesto návštěvníkům předvedlo jedinečnou a zajímavou podívanou přes 150 kavaleristů.

Příbram se dusí, obchvat potřebuje, říká starosta

Příbram – Prakticky každý den odpoledne se stává pro řidiče průjezd Příbramí zhmotnělou noční můrou. Vhodným řešením problematické situace je jihovýchodní obchvat, který je už řadu let v přípravě. Realizace se ale možná nedočká, stejně jako dostavba rychlostní silnice R4, kterou nedávno ministr dopravy společně s dalšími projekty zastavil.

Ve skanzenu byl letos Den řemesel už potřetí

Vysoký Chlumec /FOTOGALERIE/ - Ve Skanzenu Vysoký Chlumec se v sobotu sešly davy lidí, aby se už potřetí mohli podívat na představení různých lidových řemesel spojených s venkovním hospodářstvím a stavitelstvím.

Na Farmářských trzích se děti povozí na koních

Příbram – Organizátoři prvních příbramských Farmářských trhů Hořejší Obora se rozhodli uspořádat pokračování. Příští Farmářské trhy se uskuteční už tuto sobotu opět na Dvořákově nábřeží u rybníku Hořejší Obora od 8 do 12 hodin.

Příbram dostane miliony na zkrášlení objezdů

Příbram – Po půlmilionovém zkrášlení kruhového objezdu u Okresního archivu Příbram přijdou na řadu i ostatní objezdy, kter patří městu.

V Bratří Čapků přibyly desítky parkovacích míst

Příbram /FOTOGALERIE/ – Přesně po dvou měsících skončila přestavba ulice Bratří Čapků. Rekonstrukce vyšla na třináct milionů korun, tedy o sedm milionů korun levněji, než předpokládaly původní odhady. Ihned po slavnostním otevření ale někteří přítomní obyvatelé ulice začali kritizovat výsledek projektu.

Proti kriminalitě bojují fotbalisté, kickboxeři i Bedna

Příbram – Přestože dotace na městské projekty prevence kriminality ministerstvo vnitra poskytuje už více než deset let, Příbram začala státní podporu ve větší míře využívat až poměrně nedávno. Velice rychle se ale rozjela řada dlouhodobých projektů. Některé z nich jsou zaměřené hlavně na děti na základních a středních školách a budou pokračovat i v nadcházejícím školním roce.

Ve Zduchovicích bojovali mladí skokani o mistrovské tituly

Zduchovice /FOTOGALERIE/ - Jezdecký areál ve Zduchovicích se stal dějištěm Mistrovství České republiky dětí a juniorů v parkurovém skákání. Jedna z největších událostí v tomto sportu se na zduchovickém kolbišti konala už podruhé.

Herec Václav Vydra se stal čestným občanem Chotilska

Prostřední Lhota – V křižovnickém špýcharu v Prostřední Lhotě převzal populární herec Václav Vydra listinu o udělení čestného občanství Chotilska z rukou starosty Jiřího Šťástky.

V Kozárovicích se děti učily tančit jako Indiáni

Kozárovice /FOTOGALERIE/ – Ranč Tatanka Kozárovice ve spolupráci s občanským sdružením Nástrahy života a obecním úřadem Kozárovice uspořádal na fotbalovém hřišti Indiánské léto pro děti.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT