VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Černá kronika

11.10.2016

Za jeden den jedenáct nehod

Příbram /JAK POSTUPOVAT PŘI NEHODĚ/ – Namoklé silnice, mlhy a někdy i ranní mrazíky. To vše nás stále častěji bude čekat za volantem a mnozí z řidičů tato rizika podceňují. O tom ví své dopravní policisté, kteří jen v jednom dni museli vyjíždět k více kolizím, jako tomu bylo minulý týden ve čtvrtek 6. října.

10.10.2016

Příbramská policie dopadla dalšího oznamovatele bomby

Příbram – Začátkem září zavolal anonymně v nočních hodinách na linku 158 a nahlásil bombu v restauraci v Bohutíně. Hlídky z objektu musely evakuovat dvanáct lidí a na místo přijel psovod se speciálně vycvičeným psem na vyhledávání výbušnin. Prohlídka prostor byla nakonec negativní. To všechno zřejmě jen kvůli alkoholovému opojení. Policie už vypátrala, kdo za nahlášením bomby stojí.

5.10.2016

V Příbrami okradl zloděj lidi spící na lavičce

Příbram /KRIMKY/ - Během posledních dvou dnů řádil v Příbrami zatím nezjištěný zloděj, který kradl, co mu přišlo do cesty. V noci z neděle na pondělí byl okraden 37letý muž, který usnul na lavičce v ulici Pod Čertovým pahorkem.

3.10.2016

Od začátku roku do konce září řešili policisté přes tisícovku nehod

Příbramsko - Za devět měsíců letošního roku řešili dopravní policisté na Příbramsku 1055 dopravních nehod, což je o 123 více než za stejné obdobní předchozího roku. Z toho se v září stalo 121 nehod - pět osob při nich utrpělo těžké zranění, 30 osob zranění lehčího charakteru a jeden člověk zemřel.

27.9.2016

Vrtulník ráno zasahoval u nehody, odpoledne se srazilo auto s drezínou

Příbramsko – Vážné dopravní nehody zaměstnávají v úterý složky integrovaného záchranného systému. Odpoledne se na silnici 1734 mezi Březnicí a obcí Martinice srazil na železničním přejezdu osobní vůz s drezínou. Doprava byla řízena kyvadlově a na místě zasahovali hasiči, policie a záchranná služba.

27.9.2016

Motorkářka zůstala zaklíněna pod motorkou

Příbramsko /KRIMKY/  – O víkendu se staly na Příbramsku dvě vážné nehody. V sobotu odpoledne jel přes obec Vševily sedmdesátiletý řidič, který v křižovatce nerespektoval značku Dej přednost v jízdě a narazil do projíždějícího osobního auta, které bylo na hlavní komunikaci. Spolujezdec z tohoto vozu utrpěl vážné zranění. Škoda byla vyčíslena na 60 tisíc korun.

20.9.2016

Policie hledá svědky nehody, při níž byl vážně zraněn chlapec

Příbram - V pondělí 19. září se stala v 14:20 hodin dopravní nehoda v Milínské ulici v Příbrami. Sedmdesátiletý řidič jel ve voze značky Peugeot 306 v přímém směru na náměstí T. G. Masaryka a křižovatkou projížděl podle jeho vyjádření na světelný signál volno.

19.9.2016

Víkend na silnicích: patnáct řidičů pod vlivem alkoholu nebo drog

Příbramsko /KRIMKY/  – Od pátečního večera do nedělního odpoledne se podařilo příbramským policistům při silničních kontrolách odhalit 15 řidičů, kteří usedli za volant pod vlivem návykových látek. Z větší části šlo o motoristy, kteří odjížděli z rekreačního střediska u obce Věšín na Rožmitálsku, kde probíhala hudební produkce. Ve třech případech byli šoféři pod vlivem marihuany a nejvyšší naměřenou hodnotu alkoholu v dechu měl čtyřiatřicetiletý muž. Na displeji přístroje se objevila hodnota 2,35 promile. Nyní se bude zpovídat z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

16.9.2016

Zadržený muž vykrádal auta a sebral i pokladnu ze Svaté Hory

Příbram /KRIMKY/  – Policistům se podařilo v Příbrami zadržet dalšího pachatele, který vykrádal automobily. Pomohl k tomu všímavý svědek, který oznámil městským strážníkům, že někdo v noci chodí mezi zaparkovanými vozidly s malou svítilnou a nahlíží do nich.

12.9.2016

Po nehodě žena nadýchala téměř čtyři promile

Příbram /KRIMKY/ - V sobotu se staly na Příbramsku dvě nehody kvůli opilosti řidičů. Ve 14:20 havarovala ve Voznici třicetiletá žena, která narazila do oplocení domu. Škoda byla odhadnuta na 22 tisíc korun.

11.9.2016

Policie: Kriminalita na Příbramsku je stále nižší

Příbram – Podle policejní statistiky neustále na Příbramsku klesá kriminalita oproti předchozím rokům. Za prvních osm měsíců letošního roku došlo v okrese k poklesu kriminality o 164 případů, to je o 10,5 % méně než za stejné období roku 2015. Na Příbramsku bylo spácháno celkem 1394 trestných činů. Z toho bylo objasněno 608 případů, což je téměř 44 % a objasněnost se podařilo zvýšit o 7 %.

9.9.2016

Zatčený příbramský podnikatel je ve vazbě

Praha – Vydírání, nebezpečné vyhrožování, nebezpečné pronásledování – a k tomu ještě nedovolené ozbrojování. To jsou podle slov mluvčí příbramské policie Moniky Schindlové trestné činy, ze kterých kriminalisté obvinili známého podnikatele z Příbrami. Podle Českého rozhlasu se jedná o Roberta Hrabého. Podle reportéra Českého rozhlasu Janka Kroupy je Hrabý spojován s velkými zločiny v 90. letech a patří mezi lidi blízké Františku Mrázkovi a Tomáši Pitrovi.

AKTUALIZOVÁNO
9.9.2016

Zadržený muž byl obviněn nejen z vydírání a nedovoleného ozbrojování

Příbram – S velkou pozorností se nejen na Příbramsku setkal středeční zásah policie, při němž byl v jednom v příbramských sport barů v oblasti v okolí „Křižáku" zadržen tamější podnikatel Robert Hrabý. Jde o muže, o němž se proslýchá, že jeho aktivity jsou poměrně rozsáhlé a rozmanité, takže je těžké spekulovat, čeho se aktuálně řešené kauza může týkat.

8.9.2016

Český rozhlas: Při policejní razii byl zadržen podnikatel Hrabý

Příbram - Ve středu od rána se v Příbrami u jednho z barů v okolí "Křižáku" uskutečnily rozsáhlé policejní manévry. Policie se k razii, kde byli vidět policisté se zbraněmi nechtěla vyjádřit.

6.9.2016

Zloději vykradli dvě auta

Příbramsko /KRIMKY/ - Neznámí pachatelé vykradli v neděli odpoledne dvě vozidla. V prvním případě stálo auto asi čtvrt hodiny u vodní nádrže poblíž šachty č. 19 u Příbrami. Zloděj rozbil okno a z vozu sebral peněženku s hotovostí, platebními kartami a doklady. Majiteli vznikla škoda ve výši 7000 korun.  

6.9.2016

Autobus u Mokrska zachvátily plameny, cestující vyvázli bez zranění

Příbramsko - V pondělí po 10. hodině byl na tísňovou linku Středočeských hasičů náhlášen požár autobusu mezi obcemi Mokrsko a Čelina na Příbramsku. Pasažéři vyvázli bez zranění.

5.9.2016

Policejní pes hledal v restauraci anonymně nahlášenou bombu

Bohutín – Rušno bylo v sobotu večer v Bohutíně. Po desáté hodině večerní zavolal na tísňovou linku 158 anonym, který oznámil, že v restauraci v obci Bohutín se nachází bomba.

2.9.2016

Počet nehod na Příbramsku oproti loňskému roku narostl

Příbram – Za osm měsíců letošního roku řešili dopravní policisté na Příbramsku 934 dopravních nehod. To je o 121 více než za stejné obdobní předchozího roku. Z toho se v měsíci srpnu stalo 132 nehod.

2.9.2016

Poslední den prázdnin: pět nehod se zraněním

Příbram - Poslední prázdninový den se staly na Příbramsku tři nehody se zraněním. V ranních hodinách havarovala v katastru obce Obořiště 23letá řidička. Po projetí zatáčky vjela na nezpevněnou krajnici, poté sjela do příkopu a narazila do zděného oplocení hřbitova. Auto skončilo na střeše. Žena vyvázla při havárii s lehkým poraněním. Hmotná škoda je 50 tisíc korun.

1.9.2016

Opilé ženy se popraly

Sedlčany /KRIMKY/ – Minulou sobotu navečer se v Sedlčanech v ulici Na Severním sídlišti popraly dvě ženy ve věku 37 a 45 let. Celému incidentu podle policie předcházely osobní neshody a slovní rozepře. Na místě museli zasahovat policisté, aby ženy od sebe odtrhli. „Jedna z nich, která v napadání chtěla pokračovat, byla nakonec převezena na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění. V jejím dechu bylo naměřeno 2,47 promile alkoholu. Při dechové zkoušce u druhé ženy se na displeji přístroje objevila hodnota 1,78 promile," uvedla k případu policejní mluvčí Monika Schindlová s tím, že incident je řešen jako přestupek proti občanskému soužití.

30.8.2016

Zloději kradli, když majitelé spali

Příbramsko - Zatím neznámý pachatel řádil v noci v pátek na Trhovkách. Ve stanové předsíni u obytného přívěsu vzal z příruční tašky peněženku, kde měl majitel 4000 korun. Poté vstoupil pootevřenými dveřmi do přívěsu, kde spal majitel i s rodinou a ze skříňky ukradl notebook. Škoda je 12 tisíc korun.

29.8.2016

Při silničních kontrolách nejvíce alkoholu nadýchali cyklisté

Příbramsko - Od pátku do neděle zjistili příbramští policisté při silničních kontrolách u deseti řidičů, že před jízdou požili návykové látky. Z toho tři motoristé byli pod vlivem drog, především metamfetaminu. Dva šoféři měli navíc ještě zákaz řízení a jeden překročil rychlost.

26.8.2016

Auto se zřítilo ze srázu, pro řidiče letěl vrtulník

Příbramsko /KRIMIMIX/ - Mezi obcemi Vysoký Chlumec a Pořešice se stala ve čtvrtek v noci vážná dopravní nehoda. Osmnáctiletý řidič při projíždění táhlé zatáčky dostal s vozem značky Škoda Felicia smyk, vyjel vpravo mimo vozovku a postupně narazil do tří vzrostlých stromů. „Auto se poté několikrát přetočilo a zřítilo se ze šestimetrového srázu do lesa, kde zůstalo na střeše. Motorista byl letecky transportován do pražské nemocnice. Těžce zraněného spolujedoucího přepravila do nemocnice sanitka," informovala policejní mluvčí Monika Schindlová.

25.8.2016

Lump ukradl osobní věci ze stolku vedle spícího majitele karavanu

Sedlčany /KRIMIMIX/  - Obytný vůz zaparkovaný ve Zberazské ulici v Sedlčanech vykradl během noci z 18. na 19. srpna zatím neznámý pachatel. Ten měl takovou drzost, že mu vůbec nevadilo, že jeho majitelé spí přímo uvnitř karavanu. Zloděj jim sebral tablet, mobilní telefon a dokonce i peníze z peněženky, která ležela na nočním stolku vedle spící osoby. Škoda byla vyčíslena na na 41 tisíc korun.

23.8.2016

Opilý řidič kličkoval po silnici, nadýchal přes tři promile

Sedlčansko - Na policii v Sedlčanech se obrátil svědek, který potkal na silnici značně opilého řidiče. Ten jel ve směru od obce Vysoký Chlumec na Sedlčany. Jeho hazardní jízdu natočil i na video.

23.8.2016

Devět cisternových stříkaček bojovalo s požárem lesa

Kozárovice - V sobotu 20. srpna v 14:36 hodin vyjížděli příbramští profesionální hasiči spolu s dobrovolnými kolegy k požáru lesa severně od obce Holušice u Kozárovic.

22.8.2016

Maskovaný lupič vytáhl nůž a chtěl po prodavačce peníze

Rožmitál - Loupežné přepadení se odehrálo v sobotu v Rožmitále pod Třemšínem. Maskovaný muž krátce po 19. hodině vstoupil do prodejny potravin v Palackého ulici. Přistoupil k pultu, vytáhl z kapsy kalhot nůž a po obsluze požadoval vydání peněz. Žena však začala křičet, lupič se zalekl a utekl.

17.8.2016

Zloděj ukradl sto let starou Madonnu

Bohutín (KRIMKY/ - Zatím neznámý pachatel odcizil 100 let starou dřevěnou sošku Madonny, vysokou asi 40 cm.

16.8.2016

Policie hledá svědky tragické nehody na D1

Region - Policie hledá svědky dopravní nehody, ke které došlo v odpoledních hodinách v sobotu 6. srpna na dálnici D1 mezi 19 a 20 km ve směru na Brno.

11.8.2016

Krádeže květin z hrobů: Městská policie Příbram posiluje hlídky

Příbram - V poslední době se na příbramských hřbitovech množí stížnosti na krádeže květin. Zejména teď v letních měsících nejsou opakované krádeže květin ničím neobvyklým. Městská policie Příbram proto posílila v daných lokalitách hlídky a na vybraných místech dokonce umístila i fotopasti.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT