VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Černá kronika

5.2.2018

Špatně odbočil a tak se vracel v protisměru

Dubenec – Koncem ledna obvinili příbramští kriminalisté z přečinu obecné ohrožení z nedbalosti osmašedesátiletého muže. Loni na podzim totiž vjel do protisměru na dálnici D4 a takto jel zhruba čtyři kilometry. Za uvedený čin stanovuje trestní zákoník šest měsíců až pět let odnětí svobody.

1.2.2018

Letos v lednu méně nehod než loni

Příbramsko - V lednu řešili dopravní policisté na Příbramsku 110 dopravních nehod. To je o osm méně než v loňském roce. Nikdo na příbramských silnicích naštěstí nezemřel, dvě osoby utrpěly těžké zranění a 19 lidí poranění lehčího charakteru.

30.1.2018

Jednal pod vlivem, ale soudu se vyhýbá

Příbramsko - Příbramští kriminalisté pátrají od 28. prosince loňského roku Jiřím Vošáhlíkovi, narozeném 14. července 1980, s trvalým bydlištěm ve Vrančicicích – Životicích 13.

26.1.2018

Policie hledá muže, ten se před ní skrývá

Příbramsko - Příbramští kriminalisté pátrají již od 11. července loňského roku Petrovi Fouskovi, narozeném 10. dubna 1971, s trvalým bydlištěm Na Červeném Hrádku 758 v Sedlčanech.

25.1.2018

Úterní bilance: vlak se srazil s tranzitem a řidič narazil do autobusu

Příbramsko - Hned dvě nehody za účasti hromadných dopravních prostředků se staly v úterý 24. ledna.

24.1.2018

Tři nehody v jeden den, počasí dalo řidičům zabrat

Březnicko - Pondělní uklouzané počasí si na Březnicku vybralo svou daň. Silnice hladké jako zrcadlo nebo naopak s udusaným hladkým sněhem a ledem řidičům opravdu nepřály.Tedy hlavně pokud se k tomu přidaly nevyhovující pneumatiky nebo posilnění v podobě drog.

23.1.2018

Po nehodě mohly uniknout nebezpečné látky

Příbram - Kvůli dopravní nehodě a možnosti úniku nebezpečným látkám byli evakuováni tři obyvatelé Pňovic a příbramští kriminalisté dále prověřují, zda při této páteční dopravní nehodě nedošlo ke obecnému ohrožení z nedbalosti.

23.1.2018

Smrtící silnice: Víc lidí zabijí řidiči osobáků než kamioňáci

/INTERAKTIVNÍ INFOGRAFIKA/ Deník zanalyzoval všechny smrtelné nehody, při nichž loni zemřelo 502 lidí. Nejčastější příčina? Řidiči jeli příliš rychle, nevěnovali se řízení či vjeli do protisměru.

21.1.2018

Na hlavním tahu z jihu na Prahu havarovala cisterna s mlékem

Střední Čechy – Bez zranění, ale nikoli bez dopravních komplikací se hodinu před nedělním polednem obešla nehoda kamionu s mlékem nedaleko dálnice D4 na Příbramsku.

20.1.2018

U nehody auta s chemikáliemi zasahovali hasiči devět hodin

Rožmitál pod Třemšínem /FOTOGALERIE/ – Od rána do večera – a to vlastně doslova. Tak museli hasiči na Příbramsku máknout na místě havárie nákladního auta převážejícího nebezpečné látky, k níž došlo v pátek dopoledne nedaleko Rožmitálu pod Třemšínem. Těsně před devátou hodinou opustilo vozovku pokrytou sněhovou břečkou v osadě Pňovice. A už první informace byly varující: bourající vůz, který skončil ve škarpě, měl na korbě nebezpečný náklad!

18.1.2018

Dealer k prodeji drog nutil vydíráním

Příbramsko - Rok 2018 teprve začal a policisté již zaznamenali úspěchy v boji proti obchodu s drogami. Podařilo se jim zadržet nebezpečného čtyřiadvacetiletého dealera, který nutil dalšího člověka pomáhat mu v distribuci drog vydíráním. Nyní mu hrozí až deset let pobytu za mřížemi.

18.1.2018

Při požáru domu v Krupé zemřela žena

Krupá – Požár domu v Krupé u Rakovníka skončil tragédii. Po uhašení našli hasiči v sutinách domu lidské tělo, pravděpodobně majitelku domu. Deníku to potvrdila mluvčí rakovnické policie Michaela Richterová.

16.1.2018

Policie hledá muže, který se vyhýbá trestnímu stíhání

Příbram - S žádostí o pomoc při pátrání se obrátili příbramští kriminalisté, kteří od od 11. ledna hledají Miroslava Kvasničku, narozeného dne 24. ledna 1981, trvale bytem Kňovice 6.

15.1.2018

Auto se převrátilo na střechu

Příbramsko - O víkendu se trochu ochladilo a silnice začaly klouzat. S ochlazením přišly také dopravní nehody, i když nebyly pokaždé způsobeny jen počasím.

13.1.2018

Krimimix: Toužila po sladkostech, nevěnovala se řízení, skončila na střeše

Příbramsko - Přinášíme vám krátké krimi zprávy z regionu.

10.1.2018

Nešikovnému zloději se opravdu nedařilo

Příbram - Že se zločin nevyplácí, se na vlastní kůži přesvědčil dvaadvacetiletý mladík z Příbrami. V pátek 5. ledna ve večerních hodinách dostal neodolatelnou chuť na cigaretu, protože u sebe právě žádnou neměl, rozhodl se nějaké cigarety ukrást. Vnikl do jedné příbramské prodejny, v té se ale nic nenacházelo, protože je uzavřená a vyklizená. Při vylézání ven rozbil skleněné dveře a způsobil tím škodu ve 60 tisíc korun.

10.1.2018

Zloděj se napakoval poté, co si otevřel nalezeným klíčem

Střední Čechy – K jakémukoli násilí se nemusel uchylovat zatím neznámý pachatel, který v noci na pondělí vnikl do rodinného domu v Sadové ulici v obci Horoměřice na Praze-západ a způsobil škodu vyčíslenou na 49 tisíc korun.

10.1.2018

Loni se v kraji bouralo méně tragicky: ubylo mrtvých i těžce zraněných

Střední Čechy – Příznivě vyznívají první informace středočeské policie o dopravní nehodovosti na území kraje v loňském roce. Během roku 2017 na středočeských silnicích zemřelo nejméně lidí za poslední půlstoletí. Statistiky nehodovosti vedou policisté od roku 1967 – a optimističtější údaje týkající se usmrcených osob v nich ještě nebyly. Ani tak to však nejsou čísla příjemná: i když vyhaslo o 43 životů méně než v roce 2016, smutný fakt zůstává faktem: při haváriích zemřelo 63 lidí.

5.1.2018

Sklepy lákají zloděje, policie radí, jak je zabezpečit

Příbram - Na sklepy upírají zloději svou pozornost celoročně, ne jako na chaty, na které se specializují především v zimním období, kdy jsou opuštěné. Pachatelé dobře vědí, že lidé mají ve sklepích potraviny, nářadí, kola, lyžařské vybavení nebo náhradní pneumatiky. Zkrátka věci, které se hodí, nebo dají dobře prodat.

3.1.2018

Průjezd kruhovým objezdem se nevydařil a řidičku vyděsilo protijedoucí auto

Příbramsko - Přestože zatím trvá pouze několik dní, rok 2018 už přinesl na Příbramsku několik dopravních nehod a dokonce došlo ke třem nehodám se zraněním.

1.1.2018

Noc oslav na přelomu roku přinesla desítky drobných požárů

Střední Čechy – Kanonáda pyrotechniky, která se v rámci silvestrovských oslav ozývala už od odpoledne, dávala středočeským hasičům tušit, že je čeká mimořádně náročná noc. To ostatně potvrzují i letité zkušenosti: služba na přelomu roku patří k nejnáročnějším; společně s takzvaným pálením čarodějnic.

1.1.2018

Novoroční požár domu napáchal škody za miliony

Příbram – Technickou závadu elektrické dečky označil vyšetřovatel za viníka rozsáhlého požáru rodinného domu se škodou předběžně odhadovanou na dva miliony korun, kvůli jehož likvidaci zůstala na Nový rok déle než po celé dopoledne uzavřena frekventovaná Rožmitálská ulice v Příbrami. Okolnosti vzniku požáru nicméně zatím stále zůstávají v šetření. Uchráněné hodnoty byly vyčísleny na půl milionu korun.

29.12.2017

Nenechavec vykradl fotbalové šatny v Jincích

Jince - Dosud neznámý pachatel vypáčil mezi Štědrým dnem v době od 10 hodin do 8:15 hodin dalšího dne neznámým předmětem visací zámek na mřížích, který poté odcizil.

27.12.2017

Bouralo se i o Vánocích

Příbramsko - Dopravní nehody se nevyhnuly ani vánočním svátkům. 

27.12.2017

Policisté řešili trestné činy i o Vánocích, kradl se i bramborový salát

Příbramsko - I o Vánocích měli policisté napilno, řešili případ posprejování domu a dvou aut a také vykradení vozidla. 

26.12.2017

Během Vánoc nehořely jen stromečky. Často také kontejnery

Střední Čechy – Požáry v domácnostech, které zapříčinila neuhlídaná ohnivá výzdoba vánočních stromečků, zdaleka nebyla jedinými případy, kdy hasiči ve středních Čechách museli bojovat s ohněm.

26.12.2017

Ani letos se požáry Štědrému dnu nevyhnuly

Příbramsko - Ani letos o Vánocích hasiči nelenošili pod vánočním stromkem, ale téměř se nezastavili. Na Štědrý den středočeští hasiči na území kraje zasahovali u 27 případů, což je ve srovnání s loňským rokem přesně o třetinu více. Vyjet museli k osmi požárům, pěti dopravním nehodám a 14 dalším událostem.

25.12.2017

První vánoční požáry přinášely hlavně prskavky

Střední Čechy – Zapálené prskavky a svíčky pokazily v mnohých domácnostech vánoční pohodu hned na Štědrý den – přičemž hlavní město a jeho okolí byly regiony, kde hasiči zažívali největší šrumec z celé republiky. Ve středních Čechách hasili největší požár spojený s oslavami 24. prosince v Kladně. Ohnivý malér v tamější ulici Vojtěcha Lanny měla sedm minut před šestou večer na svědomí prskavka zapálená na vánočním stromečku, připomněla v pondělí Nicole Zaoralová z generálního ředitelství profesionálních hasičů.

21.12.2017

Automobil skončil na střeše v potoce

Višňová - V úterý 19. prosince došlo v dopoledních hodinách ve Višňové k dopravní nehodě.

19.12.2017

Požár rodinného domu v Neveklově způsobil škodu za dva miliony korun

Kelce - Dvacet minut po půlnoci byl ohlášen na tísňovou linku Hasičského záchranného sboru (HZS) Středočeského kraje požár rodinného domu. Hasit ho vyjely jednotky hasičů z Benešova a Sedlčan a sbory dobrovolných hasičů z Křečovic, Netvořic, Neveklova, Nového Knína a Osečan.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT