VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Černá kronika

14.12.2017

Zvěř způsobuje dopravní nehody i v prosinci

Příbramsko – Od začátku roku do konce listopadu evidují policisté na Příbramsku 338 srážek se zvěří. Jen za poslední dva dny došlo k devíti nehodám se zvířaty, kdy vzniklá škoda přesáhla 300 tisíc korun. 

11.12.2017

Sníh způsobil dopravní nehody

Příbramsko – Opravdová zima dorazila i do příbramského okresu a na silnice o víkendu napadl dlouho předpovídaný sníh. A řidičům okamžitě zkomplikoval život. V neděli 10. prosince se na Příbramsku staly tři nehody, při kterých utrpěli účastníci silničního provozu lehká zranění. 

8.12.2017

Policie prosí o pomoc při pátrání po pohřešovaném chlapci

Březnice – Příbramští kriminalisté pátrají po nezletilém Milanovi Kučerovi, narozeném 9. 5. 2005 a trvale bytem Náměstí 11, Březnice. 

8.12.2017

Ujel od nehody, hledá ho policie

Sedlčany – Policisté neustále pátrají po řidiči, který neposkytl pomoc zraněné ženě a ujel z místa nehody. K té došlo 25. listopadu v půl sedmé večer v Sedlecké ulici v Sedlčanech.   

5.12.2017

KRIMI MIX: Další prodejce pervitinu už má po výdělcích

Příbramsko - Rok ještě není u konce, ale za jedenáct měsíců letošního roku řešili dopravní policisté na Příbramsku 1403 dopravních nehod, což je o 91 více než za stejné období loňského roku.   

5.12.2017

Noční komplikace v dopravě přinášely led i oheň

Střední Čechy – Kluzký povrch vozovek – a na chodnících situace nachlup stejná. Tak to v úterý časně ráno vypadalo na leckterých místech ve středních Čechách. Naopak jinde už měli to nejhorší za sebou, protože nejen ustalo sněžení, ale také se se oteplilo; namrzající srážky tam byly problémem hlasně v noci. I pro další dny však musí jak motoristé, tak chodci počítat s rozmary zimního počasí se vším všudy.

3.12.2017

V Krásné Hoře hořel sklad se dřevem, vznikla škoda za čtyři miliony

Krásná Hora /FOTOGALERIE/ - Požár v truhlářské firmě v Krásné Hoře nad Vltavou na Příbramsku byl ohlášen v sobotu 2. prosince v půl šesté večer. Protože šlo o objekt dřevovýroby s uskladněným materiálem, barvami a ředidly, byl ihned vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu.

30.11.2017

Zběsilá honička začala v Německu, skončila až na berounské střeše

Střední Čechy – Do neobvyklé akce s přeshraničním dosahem se zapojili policisté z Berouna. Až tak daleko od státní hranice skončilo pronásledování mercedesu, který jako odcizený začali honit policisté v Německu. O vývoji nočních událostí informovala ve čtvrtek policistka Jana Dětská. „Podezřelého berounští policisté zadrželi,“ konstatovala, že šlo o honičku s úspěšným koncem.

29.11.2017

Chodci, kteří nezářili do tmy, platili pokuty

Střední Čechy – Za chybu se platí – a pokuta slouží pěším jako varování, že příště by na nerespektování pravidel mohli doplatit daleko hůř. Třeba i svým zdravím, ba dokonce i životem. Takový přístup při nástupu podzimního počasí uplatnili vůči chodcům středočeští policisté.

29.11.2017

Hrozbě mírnějšího trestu se řidič chtěl vyhnout za cenu přísnějšího

Střední Čechy – Stíhání pro jeden skutek se chtěl senior vyhnout pomocí úplatku – u policistů ale narazil: nejenže nepochodil, ale vykoledoval si i další stíhání. A to přitom nabízel pěkně kulaťoučkou sumičku! O souvislostech událostí, které se seběhly již 11. srpna, informoval ve středu policejní mluvčí Zdeněk Chalupa.

29.11.2017

Spor chtěl řešit požárem

Příbram - Hádky a vzájemné neshody vygradovaly o uplynulém víkendu mezi dvěma známými v Příbrami. V sobotu 25. listopadu navečer čtyřiapadesátiletý muž úmyslně zapálil vchodové dveře bytu, kde bydlí jeho známá. 

29.11.2017

Kolo před krádeží neochránily ani dva zámky

Střední Čechy – Stalo se to nejspíš někdy během listopadu. Taková je informace, s níž pracují policisté, kteří řeší krádež horského kola za deset tisíc korun uloženého ve sklepě domu v Brandýse nad Labem. „Dosud neznámý pachatel musel nejprve překonat jeden zámek dveří od společných prostor – a poté další uzamčení sklepní kóje,“ přiblížila ve středu okolnosti skutku policistka Eva Hašlová.

28.11.2017

Dopravní nehoda zablokovala průjezd Čenkovem

Čenkov /FOTOGALERIE/ - Nákladní automobil zablokoval v úterý odpoledne průjezd Čenkovem, v zatáčce u viaduktu se převrátil na bok, na místo dorazili záchranáři. Automobilová doprava na Beroun byla ještě kolem třetí hodiny odpoledne vedena objízdnou trasou. Při nehodě nikdo nebyl zraněn. 

27.11.2017

Neposkytl pomoc a ujel

Sedlčany – V sobotu v půl sedmé večer  se stala  v Sedlčanech další nehoda, při níž vozidlo  srazilo chodce. Zatím nezjištěný řidič, jedoucí z kruhového objezdu směrem do centra města, srazil na přechodu v Sedlecké ulici  pětapadesátiletou chodkyni, která šla z levé strany komunikace.   

27.11.2017

OBRAZEM: Řidička v Dobříši při couvání bourala

Dobříš - Při couvání se vyplatí dávat pozor. V pátek ráno se o tom přesvědčila devětatřicetiletá řidička, která couvala v Pražské ulici v Dobříši ve směru od drogerie na hlavní silnici, přitom narazila do levého boku projíždějícího auta značky Škoda Kodiaq. Nikdo nebyl zraněn, ale vzniklá škoda činila 330 tisíc korun.

24.11.2017

Řidič dodávky nadýchal skoro dvě promile

Střední Čechy – Naštěstí dřív, než stačil způsobit malér, dopadli policisté na Praze-západ řidiče dodávky, který usedl za volant ovlivněn alkoholem. Notně ovlivněn alkoholem.

23.11.2017

Policie hledá svědky dopravní nehody, jejíž viník ujel

Příbram – Příbramští policisté hledají svědky dopravní nehody, ke které došlo 22. listopadu krátce před půl dvanáctou dopoledne v Čechovské ulici v Příbrami VIII, poblíž tamního supermarketu.

21.11.2017

Neznámý vandal poničil památku v CHKO Brdy

CHKO Brdy - Přímo v srdci CHKO Brdy, na dopadové ploše Jordán, neznámý vandal posprejoval zeď technické památky pěchotního srubu CE neboli Benešáku. Stojí pod vrcholem Houpáku a je také jedním z nejznámějších a nejfotografovanějších míst v Brdech. Byl vybudován v roce 1936 za účelem testování různých materiálů a ostřelování různými typy zbraní. Jistě si jej i pamatujete z filmu Obecná škola.

21.11.2017

Policie hledá svědky dopravní nehody

Sedlčany – Policie hledá svědky dopravní nehody, ke které došlo v pátek 10. listopadu deset minut před čtvrtou hodinou odpoledne na silnici III. třídy v katastru obce Sedlčany. Řidič osobního auta jedoucí ve směru od obce Solopysky na Sedlčany dostal v zatáčce na mokrém povrchu vozovky smyk a vjel do protisměru, kde narazil do vzrostlého stromu.

21.11.2017

Cestu do Prahy zablokoval převrácený kamion

Střední Čechy – Vážné komplikace na příjezdu do hlavního města po dálnici D10 ve směru od Mladé Boleslavi přinesla v dopravní špičce úterního rána dopravní nehoda na sjezdu na Pražský okruh.

16.11.2017

Převržený přívěs náklaďáku zablokoval silnici

Zrůbek - Ve středu 15. listopadu v odpoledních hodinách se u osady Zrůbek převrátil přívěs nákladního automobilu a téměř zablokoval silnici. Jednašedesátiletý řidič vjel na krajnici, poté sjel do silničního příkopu a následně se přívěs převrhl na pravý bok. Motorista uvedl, že během jízdy došlo k defektu pravého předního kola. Vzniklá škoda byla vyčíslena na 44 tisíc korun.

14.11.2017

Cestu od Berouna do Prahy zatarasila hromadná nehoda

Střední Čechy – Kolaps na příjezdu do Prahy od Berouna po dálnici D5 – a kolaps i na objízdné trase po silnici II/605 přes Rudnou a Chrášťany. Taková situace spojená s velmi citelným zdržením se na Praze-západ vytvořila v úterní ranní dopravní špičce poté, co se na vjezdu z dálnice do metropole – na dálničním kilometru 0,3 – po sedmé hodině stala u sjezdu na Pražský okruh hromadná nehoda.

14.11.2017

Celníci odhalili velkou zásilku padělků pro kadeřnictví

Střední Čechy – Podloudníkům, kteří měli zájem vydělávat v předvánočním období prodejem padělků, přistřihli křídla středočeští celníci. Na pracovišti v Nupakách na Praze-východ kontrolovali kontejner z Číny zaplněný potřebami pro domácnost, který mimo jiné obsahoval čtrnáct tisíc krejčovských nůžek. Tedy: měl je obsahovat.

13.11.2017

Policie pátrá po pohřešované mladistvé dívce

Příbram - Příbramští kriminalisté pátrají od 12. listopadu po Nikole Gregorové narozené dne 2. 3. 2001, trvale bytem Tyršova 108, Příbram.

13.11.2017

Řidička v Sedlčanech nedala přednost sanitce

Sedlčany /FOTOGALERIE/ - V pátek 10. listopadu se v dopoledních hodinách stala v Sedlčanech v Sedlecké ulici dopravní nehoda. Šestasedmdesátiletá řidička v automobilu Škoda Fabia při vyjíždění z vedlejší ulice Na Potůčku nedala přednost v jízdě sanitce, která spěchala k pacientovi ve směru od náměstí a přitom měla zapnuté majáky.

10.11.2017

Hlídejte si své věci, zloději stále hledají příležitost

Dobříš - Ve středu 8. listopadu navečer zaparkoval řidič automobil v Dobříši ve Školní ulici. Uvnitř zanechal peněženku s doklady, platebními kartami a osmi tisíci korunami.

8.11.2017

Policie zatkla muže, který vykrádal chaty v Solenicích

Příbram – Příbramští kriminalisté obvinili v pondělí 6. listopadu 42letého muže z krádeže a porušování domovní svobody. Za vinu mu kladou čtyři vykradené chaty v Solenicích v období mezi koncem června do začátku září.   

6.11.2017

Příbramští policisté zachránili lidský život

Příbram – Lidský život zachránili minulý týden policisté z obvodního oddělení Příbram – venkov. Zabránili v pokusu spáchat sebevraždu muži, o jehož úmyslu je informovali jeho rodinní příslušníci.   

2.11.2017

V říjnu zemřel na příbramských silnicích jeden člověk

Příbramsko – Za prvních deset měsíců letošního roku řešili dopravní policisté na Příbramsku 1267 dopravních nehod. To je o 77 více než za stejné období loňského roku. V říjnu se stalo na příbramských silnicích 159 nehod, zemřel při nich jeden člověk, čtyři osoby utrpěly těžké zranění a 26 lidí poranění lehčího charakteru.

1.11.2017

Ozbrojená čtveřice lupičů přepadla na Sedlčansku muže v jeho bytě

Sedlčansko – Příbramským policistům se podařilo dopadnout ozbrojenou čtveřici lupičů, která letos v létě násilím vnikla do jednoho bytu na Sedlčansku. Koncem října je obvinili celkem ze tří trestných činů.   

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT