VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Černá kronika

1.2.2017

V lednu vyjížděli policisté k více než stovce nehod

Příbram - V lednu řešili dopravní policisté na Příbramsku 115 dopravních nehod, což je o pět více než v loňském roce. Jeden člověk při nich utrpěl těžké zranění a 26 osob poranění lehčího charakteru.

1.2.2017

Namrzlé a zasněžené silnice daly zabrat řidičům

Příbram - Zimní počasí dává zabrat řidičům a složkám integrovaného záchranného systému i v regionu. 

31.1.2017

Pozor na podvodníka: falešný plynař okradl seniorku

Sedlčany - V pondělí krátce po desáté hodině dopoledne zazvonil u jednoho bytu v ulici U Kulturního domu v Sedlčanech neznámý muž. „Představil se jako pracovník plynařské společnosti s tím, že jde zkontrolovat plynoměr a chtěl po seniorce její občanský průkaz. Sám se nijak neprokázal," informovala policie.

31.1.2017

Policie hledá svědky nehody, při níž auto porazilo chodce, řidič ujel

Příbram - Policie žádá náhodné svědky, kteří by mohli objasnit okolnosti nehody, která se stala v neděli 29. ledna v 9:25 hodin v Žežické ulici v Příbrami. "Nezjištěný řidič vozidla Škoda Superb, který jel ve směru od OBI, se při jízdě plně nevěnoval řízení, držel v ruce telefon a zřejmě přehlédl chodce, který šel po vyznačeném přechodu směrem ke vstupu do areálu nemocnice," upozornila policejní mluvčí Monika Schindlová.

30.1.2017

Nechtěl čekat v zimě na autobus, tak ukradl auto

Příbramsko /Z POLICEJNÍCH SVODEK/ - Nepozornost se vymstila dívce, která nechala v noci svůj mobilní telefon položený na stole jednoho příbramského baru. Zatím neznámý pachatel jí ho odcizil a škoda je odhadnuta na 10 tisíc korun.

27.1.2017

Policie hledá muže, je podezřelý ze zanedbání povinné výživy

Příbram /POLICEJNÍ PÁTRÁNÍ/ - Příbramští kriminalisté pátrají Leoši Zajícovi, na kterého vydalo Okresní státní zastupitelství v Příbrami 18. listopadu souhlas se zadržením, protože je podezřelý z přečinu zanedbání povinné výživy.

26.1.2017

Zloděj ukradl z bytu i boty

Příbramsko - Na obuv se zaměřili zloději, kteří kradli v Dobříši. Mezi 20. a 22. lednem se zde kdosi neznámý vloupal do bytu a z jeho vnitřních prostor odcizil obuv, ošacení, elektroniku a elektrické nářadí. Celkem byla vzniklá škoda vyčíslena na 125 tisíc korun. Z 22. na 23. ledna vnikl pachatel do vozidla, které bylo zaparkované u panelového domu. Ukradl z něj pánskou sportovní obuv a doklady. Škoda byla v tomto případě ve výši čtyř tisíc korun.

25.1.2017

Policie hledá dva muže, jsou podezřelí ze zpronevěry a podvodu

Příbram /POLICEJNÍ PÁTRÁNÍ/ - Příbramští kriminalisté pátrají po Bertholdu Brechličukovi narozeném v roce 1976.

24.1.2017

Policejní hlídky rozdávaly reflexní vesty

Příbram - Šest policejních hlídek z Příbramska se zapojilo do krajské dopravní akce zaměřené zejména na viditelnost osádky vozidla. U zastavených aut policisté kontrolovali především technický stav a povinnou výbavu, do které patří výstražný trojúhelník, reflexní vesta, náhradní elektrické pojistky, náhradní žárovky, zvedák, klíč na matice kol, náhradní kolo nebo sada na opravu pneumatik a autolékárnička odpovídající zákonným normám.

21.1.2017

Ukradl kabelku i s penězi a platební kartou

Příbramsko - Neznámý pachatel ukradl kabelku z neuzamčeného vozidla, které stálo dne 18. ledna dopoledne v obci Chramiště. Poškozená v ní měla peněženku, dvě stě korun, doklady a platební kartu. Věc šetří dobříšští policisté pro přečin neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za což stanovuje trestní zákoník až dva roky pobytu ve vězení.

20.1.2017

Osmnáctiletý mladík týral babičku, pobodal svého otce, když ji chránil

Příbramsko – Až deset let vězení hrozí mladíkovi z Příbramska. Policie ho obvinila z trestného činu týrání osoby žijící ve společném obydlí, těžké ublížení na zdraví ve stádiu pokusu a nebezpečné vyhrožování.

20.1.2017

Trojice zlodějů kradla v obchodech, policie je už obvinila

Příbram - Začátkem tohoto týdne sdělili kriminalisté dvěma 23letým mužům a jedné 26leté ženě obvinění z krádeže. Povedená trojice podle polcie kradla opakovaně v příbramských obchodech.

17.1.2017

V loňském roce zastavili policisté přes 800 řidičů pod vlivem alkoholu nebo drog

Příbramsko - O víkendu policisté „nachytali" při kontrolách pět řidičů pod vlivem alkoholu. „Tři opilí muži jeli přes Sedlčany. Přes Březnici projížděl v sobotu ve čtyři hodiny odpoledne 63letý muž. V jeho dechu přístroj vykázal hodnotu 0,56 promile.

17.1.2017

Kradený vůz zastavili po padesátikilometrové honičce až zastavovací pásy

Bytíz - Až zastavovací pásy ukočily v pondělí večer pronásledování Volkswagenu Passat na rozestavěném úseku dálnice D4 na Příbramsku. Policie vůz sledovala z Prahy, kde policisté podle registrační značky zjistili, že vůz byl před časem ukraden. ČTK to dnes řekla policejní mluvčí Jana Dětská.

13.1.2017

Mladík boural, neměl řidičák a byl zfetovaný

Příbram - Dvacetiletý muž měl smolný den. Ve středu krátce před polednem havaroval v obci Ohrazenice. Podle policie pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost na ujeté vrstvě sněhu. Protože mu hrozil náraz do stojícího vozidla, na poslední chvíli uvedl vůz do smyku a jízdu zakončil v silničním příkopu. Mladík měl ale opravdu smůlu. Ten zaparkovaný vůz, kterému se vyhnul, byl v barvách policie.

12.1.2017

Zloděj se pokusil ukrást šperky z prodejny zlatnictví

Příbram - Šestatřicetiletého muže obvinili policisté z krádeže ve stádiu pokusu a z poškození cizí věci.

10.1.2017

Mladík ukradl vločku ze stromu, jiný sebral z domu stříbrné příbory

Příbramsko /Z POLICEJNÍCH SVODEK/ - Koncem roku přijali policisté oznámení o krádeži ozdob na vánočním stromku, který stál na náměstí v Sedlčanech. Jak se ukázalo, svítící ozdobu s motivem vločky v hodnotě téměř 5000 korun utrhl ze stromu osmnáctiletý mladík 23. prosince v ranních hodinách, když šel kolem se svými kamarády. Podle jeho vyjádření byl opilý, k činu se doznal a svého jednání litoval. Nyní ho čeká náhrada vzniklé škody.

9.1.2017

V roce 2016 zemřeli při nehodách v regionu čtyři lidé

Příbram - V roce 2016 řešili dopravní policisté na Příbramsku celkem 1433 dopravních nehod, což je o 101 více než v roce 2015. Snížily se však jejich následky. Loni zemřeli na příbramských silnicích čtyři lidé, předchozí rok sedm osob.

5.1.2017

Dopravní policie při sněhové kalamitě musela vyjet k devíti nehodám

Příbramsko - Policisté z příbramského dopravního inspektorátu řešili v polovině týdne kvůli přívalu sněhu devět dopravních nehod, došlo při nich ke čtyřem lehkým zraněním a vzniklá škoda dosahovala téměř půl milionu korun. Například?

3.1.2017

K Věšínu musel pro zraněnou ženu letět vrtulník

Rožmitálsko - V odpoledních pondělních hodinách se stala u Věšína vážná dopravní nehoda. Šestapadesátiletý řidič v zatáčce najel do rozbředlé vrstvy sněhu, jeho Peugeot pak dostal smyk a vyjel do protisměru, kde bokem narazil do projíždějícího nákladního vozidla.

30.12.2016

Z policejních svodek: dvě nehody a krádež hodin z chaty

Příbramsko - Co přinesly další dny na Příbramsku z pohledu policie?

27.12.2016

Vánoční svátky hasičům nejvíce narušil žhář na Kolínsku

Střední Čechy - V průběhu letošních tří svátečních dnů se statistiky HZS Středočeského kraje rozrostly o 56 nových událostí – 18 na Štědrý den, 19 v neděli na Boží hod a 19 v pondělí na Štěpána.

23.12.2016

Ledovka komplikuje dopravu, záchranáři ošetřují lidi po pádech

Příbram - Ledovka komplikuje od rána dopravi na Příbramsku. Silničáři jsou v terénu a ošetřují vozovky, které namrzají po mrholení nebo mlze. Středočeští záchranáři zaznamenali značný nárůst výjezdů k osobám, které si pádem na ledovce způsobily nějaký úraz, a to hlavně v oblastech na východ od Prahy. Jsou to hlavně zlomeniny končetin a úrazy hlavy.

22.12.2016

Policisté kontrolovali povinné vybavení a rozdávali reflexní vesty

Příbram - V týdnu se uskutečnila na Příbramsku dopravní akce zaměřená na zvyšování viditelnosti motoristů. Předmětem silničních kontrol bylo informování řidičů o povinnosti používat reflexní vestu, která je navíc ze zákona povinnou výbavou ve vozidle.

21.12.2016

Zdrogovanou řidičku s kradeným autem zastavil až zátaras vytvořený náklaďákem

Příbram – Krušné chvíle prožívali řidiči, kteří se potkávali se zdrogovanou ženou za volantem, která se bezohledně řítila silnicemi a ujížděla s kradeným autem policejním hlídkám. Celé drama začalo u Sedlčan, kdy žena zastavila řidičku s tím, že potřebuje nutně pomoct, protože jí zemřely děti. Pachatelka ji pak vystrčila z vozu ven, usedla za volant, uvnitř se uzamkla a odjela.

19.12.2016

Nedělní ledovka zkomplikovala jízdu

Příbram - V neděli vyjížděli policisté z příbramského dopravního inspektorátu k osmi dopravním nehodám, při kterých vznikla škoda ve výši 850 tisíc korun. Tři havárie byly kvůli ledovce na vozovce, další kvůli nevěnování se řízení či zvěři.

15.12.2016

Policie rozprášila osmičlenný gang distributorů pervitinu

Příbram – Policisté obvinili osm lidí z distribuce drog. Ve středu si kriminalisté došlápli na gang prodejců pervitinu a mezi osmi lidmi byly i tři ženy. Drogu prodávali zejména v Příbrami, ale i v Dobříši, po dobu asi dvou let. Dvěma mužům hrozí vězení od dvou do deseti let, protože jeden z nich distribuoval metamfetamin ve značném rozsahu a druhý byl za podobný čin již v minulosti souzen. Na ostatní se vztahuje trest od jednoho roku až do pěti let vězení.

15.12.2016

Řidič nadýchal téměř čtyři promile

Příbramsko – O řidičský průkaz na místě přišel devětadvacetiletý řidič. Toho v pondělí po osmé hodině večer zastavila policejní hlídka v ulici 28. října v Sedlčanech.

13.12.2016

Porazil na přechodu ženu a ujel

Příbram - V úterý 6. prosince v 8:45 hodin mělo dojít v ulici Čs. Armády v Příbrami k dopravní nehodě. Po přechodu před prodejnou Canis šla směrem na autobusové nádraží chodkyně.

11.12.2016

Sprejer pomaloval most u Obořiště

Dobříš /KRIMIMIX/ – Policisté z obvodního oddělení Dobříš spatřili v noci u rychlostní komunikaci I/4 v katastru obce Obořiště sprejera, který něco maloval na nosný pilíř mostu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení