VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Černá kronika

15.12.2016

Řidič nadýchal téměř čtyři promile

Příbramsko – O řidičský průkaz na místě přišel devětadvacetiletý řidič. Toho v pondělí po osmé hodině večer zastavila policejní hlídka v ulici 28. října v Sedlčanech.

13.12.2016

Porazil na přechodu ženu a ujel

Příbram - V úterý 6. prosince v 8:45 hodin mělo dojít v ulici Čs. Armády v Příbrami k dopravní nehodě. Po přechodu před prodejnou Canis šla směrem na autobusové nádraží chodkyně.

11.12.2016

Sprejer pomaloval most u Obořiště

Dobříš /KRIMIMIX/ – Policisté z obvodního oddělení Dobříš spatřili v noci u rychlostní komunikaci I/4 v katastru obce Obořiště sprejera, který něco maloval na nosný pilíř mostu.

7.12.2016

Policisté dopadli zloděje, který vykradl sklepy

Rožmitál - Policisté z obvodního oddělení vykonávali pondělí dopoledne v Rožmitále pod Třemšínem obchůzkovou činnosti a přitom potkali 54letého muže, známého recidivistu, který vedl horské kolo.

6.12.2016

Zloději vykradli během víkendu tři rekreační objekty

Příbram – Škodu za 125 tisíc korun způsobil neznámý zloděj, který vnikl z 2. na 3. prosince do rodinného domu v Příbrami. Odcizil televizor, dva nafukovací čluny, trezor s finanční hotovostí a se stříbrnými mincemi. Za poslední dny řešili policisté v regionu také několik vloupání do chat.  

6.12.2016

Pozor na kapsáře při vánočním nakupování

Příbram - Nezadržitelně se blíží vánoční svátky, tomu všemu však předchází shon a nakupování, ale ani v tomto svátečním období zloději „nespí". Nastává jejich čas. V obchodech se vytváří fronty, nakupující u sebe mají větší obnosy peněz. Kapesní krádeže se v tomto období množí.

5.12.2016

Maskovaný lupič přepadl benzínku, pátral po něm i vrtulník

Milín - Maskovaný lupič přišel v pátek chvíli před devátou hodinou večerní na benzinovou čerpací stanici v Milíně. Na obličeji měl kuklu a v ruce držel předmět odpovídající paralyzéru. Po obsluze požadoval vydání peněz. Vzal si 11 tisíc korun a z prodejny zmizel.

3.12.2016

Do listopadu řešili policisté třináct stovek nehod

Příbram - Za jedenáct měsíců letošního roku řešili dopravní policisté na Příbramsku 1310 dopravních nehod, což je o 101 více než za stejné obdobní předchozího roku. Z toho se v měsíci listopadu stalo 120 nehod, jeden motorista při nich utrpěl těžké zranění a 22 osob zranění lehčího charakteru.

29.11.2016

Vadný komín byl příčinou požáru rodinného domu ve Zvíroticích

Zvírotice - Krátce před půl osmou ráno byl v úterý oznámen na tísňovou linku středočeských hasičů požár v rodinném domě v obci Zvírotice na Příbramsku.

28.11.2016

Muže utíkajícího policistům zabilo auto na dálnici

Mníšek pod Brdy – Smrtelná zranění utrpěl v pondělí dopoledne muž, kterého na kilometru 16,5 dálnice D4 srazilo osobní auto, když se snažil přeběhnout přes všechny dálniční pruhy. Zemřel na místě; záchranáři už mu nemohli pomoci. Nešlo ovšem o případ neopatrného chodce, potvrdil Deníku Zdeněk Chalupa z územního odboru středočeské policie pro Prahu-venkov: Jih. Dálnici se dotyčný snažil přeběhnout, aby si zachránil kůži. Měl totiž v patách policisty, kteří po něm pátrali od nedělního večera.

23.11.2016

Policie hledá svědky nehody u Vrančic

Příbram - V úterý 22. listopadu v 12:25 hodin došlo na silnici I/4 v katastru obce Vrančice k dopravní nehodě. Neznámý motorista jel ve směru od Prahy na Strakonice a začal zde předjíždět před ním jedoucí auta. Při přejetí do levého jízdního pruhu ale ohrozil protijedoucí automobil značky Hyundai.

23.11.2016

Policisté kontrolovali chodce, zda nosí reflexní prvky

Příbram - V pondělí  proběhla na Příbramsku další akce zaměřená především na chodce. Šlo zejména o kontrolu dodržování nové povinnosti, která začala platit v únoru letošního roku. Chodci musí být označeni reflexním prvkem, pokud se pohybují za snížené viditelnosti mimo obec, kde není chodník a veřejné osvětlení. Prvek by měl být umístěn směrem do silnice a měl by být viditelný zepředu i zezadu pro ostatní účastníky silničního provozu.

21.11.2016

Důvěřivý muž kvůli zabíjačce přišel o úspory, ženy prodávaly drogy

Příbram /KRIMIMIX/  – O celoživotní úspory přišel devětaosmdesátiletý muž z Příbrami. V pátek 18. listopadu dopoledne se potkal v Jiráskových sadech s mužem, který se k němu hlásil a tvářil se jako jeho známý.

17.11.2016

Řidič přehlédl chodkyni

Příbram – V úterý po 17. hodině se stala nehoda v Žežické ulici v Příbrami. „Sedmapadesátiletý motorista při odbočování přehlédl pětatřicetiletou ženu, která šla po vyznačeném přechodu. Žena při pádu utrpěla lehké zranění a po ošetření v nemocnici byla propuštěna do domácího léčení," uvedla policejní mluvčí Monika Schindlová.

16.11.2016

Nezodpovědní chodci dostali pokutu

Příbram – Policie se na Příbramsku zaměřila při dopravní akci na chodce. Jsou to nejzranitelnější účastníci silničního provozu, a proto by měli mít při pohybu na komunikacích zodpovědný přístup.

14.11.2016

Přes dvě stovky řidičů byly pod vlivem drog

Příbram – Při jedné z posledních policejních akcí zjistili policisté u tří řidičů, že usedli za volant pod vlivem drog. Například sedmadvacetiletá žena z Dobříšska měla pozitivní test na marihuanu a pervitin a navíc měla již zadržený řidičský průkaz. Jeden čtyřiadvacetiletý mladík v Příbrami měl pozitivní test na amfetamin a druhý řidič jedoucí přes Dobříšsko byl pod vlivem kokainu.

13.11.2016

Zloděj vykradl rodinný dům

Příbramsko – Rodinný dům v Dobříši vykradl zatím neznámý zloděj. Z objektu odcizil peníze v české a cizí státní měně. Dále ukradl i zlaté šperky. Událost se stala někdy mezi 2. a 7. listopadem.

12.11.2016

Řidič podcenil jízdu na sněhu a s autem narazil do stromu

Příbramsko – Podzimní počasí se pomalu přehouplo do zimy a řidiči tomu musí přizpůsobit jízdu. Na začátku zimy stoupne počet nehod.

7.11.2016

Muž, který vybíral z účtu seniora, se sám přihlásil

Region – K objasnění případu velkou měrou přispěly informace médií, v nichž se minulou středu a čtvrtek objevily podrobnosti k šokujícímu okradení seniora. S tím že policisté v metropoli hledají muže z kamerového záznamu, který je podezřelý, že z účtu 92letého muže „vysál" téměř 150 tisíc korun. Už nehledají, připomněla v pondělí Iveta Martínková z ředitelství pražské policie. Hned v pátek se dotyčný přišel sám přihlásit na policejní služebnu. „Ke svému jednání se doznal," konstatovala Martínková.

7.11.2016

Útočník pořezal muže nožem na koberce, skončil ve vězení

Příbram - Devětadvacetiletý muž byl obviněn z těžkého ublížení na zdraví. Za to mu hrozí tři roky až deset let vězení. Podle policie bezdůvodně zaútočil na jednadvacetiletého muže, se kterým ten den poprvé pracoval v jednom příbramském domě.

1.11.2016

Neodkládejte si v obchodech tašky, chmatáci mohou být hned vedle vás

Příbram – Návštěvníci obchodů by měli být pořádně opatrní, zvlášť v těch, kde bývá hlava na hlavě. Své o tom ví policie a lidé, kterým v tlačenici zmizela hotovost nebo bezhotovostní platební karta.

1.11.2016

Policie pátrá po lupičích, kteří v létě okradli v Dobříši muže o mobil a telefon

Příbramsko /PÁTRÁNÍ/ - Příbramští kriminalisté prověřují zločin loupeže, ke kterému došlo dne 14. srpna mezi půlnocí a jednou hodinou ranní na Mírovém náměstí v Dobříši. 

21.10.2016

Muž je podezřelý z podvodu, hledá ho policie

Příbram - Příbramští kriminalisté pátrají po Petrovi Řezníčkovi z Petrovic. Na muže vydal Obvodní soud pro Prahu 7 příkaz k dodání do výkonu trestu, hledaný je podezřelý ze spáchání trestného činu podvodu.

20.10.2016

Vandalové poškodili osm aut, pomozte policii

Příbram – V okresním městě bylo za uplynulý víkend zaznamenáno větší množství poškozených zaparkovaných aut.

AKTUALIZOVÁNO
20.10.2016

To už snad není náhoda: za dva měsíce šestý požár

Obecnice - Šestý požár v Obecnici od srpna. Zatím někdo zapaloval „jen" bioodpad a klestí, ale tentokrát už šlo o lidský život. Dvacet metrů vysoké plameny, několik hasičských aut, strach a šok, si vyžádal požár zahradního domku v Obecnici, který hasiči likvidovali krátce před půlnocí z úterý na středu.

20.10.2016

V Obecnici v noci hořel domek, škoda půl milionu korun

Obecnice /AKTUALIZACE/ - V Obecnici v noci na středu hořel zahradní domek, škoda činí půl milionu korun. Záchranáři převezli starší ženu do nemocnice kvůli stresové reakci. Příčinu požáru zjišťují vyšetřovatelé. ČTK to řekli mluvčí středočeských hasičů a záchranné služby Petr Svoboda a Petra Effenbergerová.

20.10.2016

Do vězení chtěl někdo v balíčcích propašovat drogy

Příbram /KRIMKY/ – Během jednoho týdne našli zaměstnanci věznice na Bytízu tři podezřelé zásilky, které byly určeny pro odsouzené.

19.10.2016

Muž odjel do Prahy a od té doby je nezvěstný

Příbram - Policie vyhlásila pátrání po dvou mužích. 

17.10.2016

Muže těžce zranil vlak u Junior klubu

Příbram - Policisté prošetřují případ srážky vlaku s dvaadvacetiletým mladíkem. „Neštěstí se stalo v neděli krátce po páté hodině ranní nedaleko Junior klubu v Příbrami. Muž zde ležel v kolejišti. S velmi vážným zraněním byl následně poškozený přepraven do pražské nemocnice," informovala policejní mluvčí Monika Schindlová. Bližší okolnosti případu jsou nyní předmětem šetření.

13.10.2016

Dvě nehody autobusů se naštěstí obešly bez zranění

Příbram – Během dvou dnů se staly na Příbramsku dvě nehody autobusů. V pondělí se střetlo osobní vozidlo s autobusem v Sedlčanech na náměstí T. G. Masaryka.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT