Středočeští policisté minulý týden obvinili dva muže z rok starého loupežného přepadení rodinného domu v Rymáni u Prahy. Pistolí ozbrojení lupiči jeho obyvatele v noci přepadli a přinutili vydat peníze, šperky a obrazy v hodnotě šest milionů korun. Podezřelí jsou z Příbrami, oba dva jsou již ve vazbě, sdělila mluvčí středočeské policie Soňa Budská. Za loupež a porušování domovní svobody spáchané ve spolupachatelství hrozí mužům až 15 let vězení.
Loupež se stala ráno 14. srpna 2006. Muži vyrazili dveře do rodinného domu v Rymáni a na jedenačtyřicetiletého majitele a jeho šestatřicetiletou družku namířili pistoli. Násilím je donutili odemknout trezor. Z něho odcizili peníze a zlaté šperky. Jejich kořistí se stalo i osm originálů obrazů autorů 20. století.
Na základě zjištěných stop a odborné expertizy Kriminalistického ústavu Praha policie z loupežného přepadení obvinila sedmatřicetiletého občana Slovenské republiky trvale žijícího v Příbrami a jeho o sedm let mladšího komplice. Ten je rovněž z Příbrami a ve vazbě čelí obvinění i z další majetkové a násilné trestné činnosti.