Dvacetiletý pachatel obviněný zvraždy osmnáctiletého hocha vPříbrami, je ve vazbě. Muž vpátek před půlnocí pobodalmladíka do stehna a do zad. Ten vneděli podlehl následkům zranění.

Policie podrobnosti ohledně incidentu tají. „Byly za tím osobní spory, kriminalisté neuvolnili další informace,“ řeklavčera středočeská mluvčí policie Soňa Budská. Deníku se však podařilo najít přímého svědka celé události. Vpřípadu figuruje více lidí. Incident začal vrestauraci Na Chmelnici. Hoch, který se stal obětí vraždy, předtím seděl vrestauraci se svými kamarády. Vmístnosti byla další skupina - někteří znich údajně i hajlovali. „Nespustili znás oči a pak asi volali pro posily,“ popsal svědek stím, že začal tušit problémy. Khádce a ostré výměně názorů mezi některými však došlo až venku. Obviněný muž měl říct mladíkovi, že ho zabije. „On se kněmu přiblížil a muž ho dvakrát bodl bajonetem. Někteří prý měli u sebe i střelné zbraně. „Koukal jsem se do hlavně pistole. Tohle se tady děje delší dobu,“ dodal účastník tragédie. Známí přivolali zraněnému záchranku, na místo dorazila policie, která zadržela několik lidí ze skupinky, vníž figuroval obviněný. „Znám ho, on je prostě zbraň, dělá asi deset let musado,“ tvrdí svědek. „Celá událost se stala v ulici A. Jiráska mezi restaurací Na Chmelnici a bowlingem. Bodnutí přímo nepředcházela žádná výhrůžka, ale muž s nožem se chtěl evidentně prát,“ uvedl další svědek incidentu.

Chlapec, který podlehl následkům zranění, se učil druhým rokem na středním a odborném učilišti v Dubně. „Je to tragédie, právě jsem mluvil sjeho spolužáky, kteří jsou ztoho zdrceni,“ řekl včera Deníku ředitel školy Milan Lehocký.

První letošní vražda se stala 17. ledna v Rožmitále pod Třemšínem. Policisté našli

v chodbě panelového domu mrtvého šestačtyřicetiletého muže. Z vraždy je obviněn padesátiletý pachatel, který se podle našich informací sám udal. Oba se znali a vraždě údajně předcházela rvačka.