Několik svědků přihlíželo vraždě osmnáctiletého Jana Kučery, kterého pobodal dvacetiletý pachatel v pátek v noci v ulici A. Jiráska v Příbrami. Jejich svědectví se v některých detailech liší. Nám se podařilo získat záběry z bezpečnostních kamer objektu, které odkrývají okolnosti incidentu.

Dvacetiletý pachatel byl obviněný z vraždy. Je ve vazbě. Jana Kučeru pobodal do stehna a do zad. Ten v neděli podlehl následkům zranění a policie překvalifikovala obvinění z trestného činu pokusu vraždy na vraždu.

Policie podrobnosti ohledně incidentu tají. „Motivem krutého činu byly osobní spory, kriminalisté neuvolnili další informace,“ řekla středočeská mluvčí policie Soňa Budská. V případu figuruje více lidí.

Incident začal v restauraci Na Chmelnici. Hoch, který se stal obětí vraždy, tam předtím seděl se svými kamarády. V místnosti byla další skupina - někteří prý i hajlovali. Ostrá výměna názorů a potyčka, kde při které nechyběly zbraně, pokračovala venku a skončila v prvním patře budovy mezi restaurací Na Chmelnici a bowlingem.

„Dvakrát ho bodl bajonetem. Někteří prý měli u sebe i střelné zbraně. Koukal jsem se do hlavně pistole. Tohle se tady děje delší dobu,“ uvedl jeden ze svědků. Známí přivolali zraněnému Janovi záchranku. Na místo dorazila policie, která zadržela několik lidí ze skupinky, v níž figuroval obviněný. „Znám ho, dělá asi deset let musado,“ tvrdí svědek.

Rodiče zavražděného osmnáctiletého Jana Kučery jsou ztragédie zdrceni. „Celé je to špatně. Kluka nám už nic nevrátí, ale chyba je vsystému,“ řekl otec.

Honza se prý vpátek domluvil skamarády, že si půjdou sednout do příbramské restaurace Koliba. „Dcera nás poprosila, jestli bychom ji pustili sním, že se tam sejde skamarádkami. Později večer nám volala, že má Honza nějaké problémy svýhrůžkami od nějaké skupiny lidí, kteří ho vyzývali, aby se přesunul do restaurace Na Chmelnici,“ vzpomněl.

„Věděli jsme, že náš syn je skin. Vždycky jsme sním tyhle věci probírali. Víme od něj, že skini nejsou agresivní. Jsou to lidé, kteří potřebují někam patřit a za něčím si stát. On ani jeho kamarádi nenosili nikdy žádné zbraně. Honza měl za poslední dva roky dvakrát vážné zranění na hlavě. Pokaždé jsme museli na šití do nemocnice. Smanželem jsme se shodli, že to byl pokaždé tenhle současný vrah,“ řekla nám včera matka oběti.

„Do té restaurace Na Chmelnici jsem ten páteční večer jel, abych zjistil, jestli je vpořádku. Přijel jsem tam vjedenáct hodin, kluci seděli vsedačce u bowlingu a Honza mě ujistil, že je všechno vpohodě a že přijde do půlnoci domů, jak jsme se domluvili. Odjel jsem domů. Během pěti minut se to muselo odehrát. Protože pět minut po jedenácté už byl záznam na záchrance,“ dodal otec.

Jan Kučera se učil druhým rokem na středním a odborném učilišti v Dubně. „Je to tragédie, právě jsem mluvil s jeho spolužáky, kteří jsou z toho zdrceni,“ řekl Deníku ředitel školy Milan Lehocký.Pohřeb Jana Kučery se podle našich informací koná v pátek.

První letošní vražda se stala 17. ledna v Rožmitále pod Třemšínem. Policisté našli v chodbě panelového domu mrtvého šestačtyřicetiletého muže. Z vraždy je obviněn padesátiletý pachatel, který se podle našich informací sám udal. Oba se znali a vraždě údajně předcházela rvačka.

Související články:

Policie monitoruje situaci kolem pohřbu zavražděného mladíka

 

Vraždě osmnáctiletého mladíka v Příbrami předcházelo i hajlování

Dvacetiletý muž, který při hádce zabil mladíka, je ve vazbě