Příbramsko

Karaoke love night

Kdy: pátek 12. května od 20.00
Kde: Příbram, Junior klub
Za kolik: 100 korun

Večírek s karaoke, projekcemi a muzikou DJ

Španělský večer

Kdy: pátek 12. května od 17.00
Kde: Rožmitál pod Třemšínem, Podbrdské muzeum
Za kolik: vstupné dobrovolné

Pestrý hudební a divadelní program základní umělecké školy, představí se kytarový soubor učitelky Kláry Skopečkové, pěvecké oddělení a literárně dramatický obor.

Robin Zoot v Pojistce

Kdy: pátek 12. května od 22.00
Kde: Příbram, klub Pojistka
Za kolik: 250 korun, 650 korun/welcome drink, setkání a focení s účinkujícím

Ústecká legenda, český raper Robin Zoot.

Kavárna U Nulté hodiny

Kdy: pátek 12. května
Kde: Příbram, divadlo D-klub
Za kolik: 260 korun

Další Kavárna U Nulté hodiny, tentokrát bude hostem Petra Bednáře herečka Dana Batulková.

Ve Špejcharu Hvožďany budou otevírat nové expozice

Kdy: v sobotu 13. května od 10.30
Kde: Hvožďany Špejchar

Od 10.30 hodin bude zahájena vernisáž expozice seker a expozice Hvožďanska. Následně začne řemeslý a farmářský trh. Nebude chybět degustace vína, komentovaná prohlídka Špejcharu, dílničky pro děti, dobové soutěže a skákací hrad. Od 13 hodin zahraje Rožmitálská venkovanka. 

Burza minerálů

Kdy: sobota 13. května
Kde: Příbram, divadlo, estrádní sál
Za kolik: neuvedeno

Prodejní výstava minerálů, fosilií, šperků a přírodnin. Pokračuje do 14.00 hodin.

Full gas – drift show a tunning

Kdy: sobota 13. května od 8.00
Kde: Příbram, letiště
Za kolik: 250 korun, děti do 120 cm zdarma

Bohatý program - výstava veteránů, tuningových vozidel a drift show, soutěže o hodnotné ceny, rozhovory, DJ a spousta dalšího. Parkování k dispozici zdarma.

Po stopách prvorepublikových hospod

Kdy: sobota 13. května od 14.00
Kde: Rožmitál pod Třemšínem, Podbrdské muzeum, sraz na nádvoří
Za kolik: neuvedeno

Procházka městem, zastávky na 13 místech, kde bývaly či stále jsou rožmitálské hospody, po cestě bude účastníky doprovázet harmonika a pojízdné pivní občerstvení. Trasa zhruba 2,5 kilometru, zakončení poblíž náměstí.

Pouliční umění - festival

Kdy: sobota 13. května od 10.00
Kde: Příbram, Pražská ulice
Za kolik: neuvedeno

Vystoupí Jirka Hejnic, V rámci možností, David Šitavanc, Guláž, Eileen Power, Půlnov, Dexempo, Ondra Vácha a dramatická kroužek školáků z Březových Hor.

Zamilovaný Novák

Kdy: sobota 13. května od 10.00
Kde: Příbram, Nový rybník
Za kolik: 50 korun, k degustaci 250 korun za vratný festivalový pohár

Festival vín s degustací do originálních festivalových pohárků doplněný o bohatý doprovodný program, spousta dobrot, debaty s vinaři, barmanská show, barmanská škola, pěvecký sbor HasArt, Big“O“Band.

| Video: Youtube

Batosnění pro nejmenší

Kdy: neděle 14. května od 10.00
Kde: Příbram, foyer divadla
Za kolik: 110 korun

Pohádková ukolébavka inspirovaná knihou Petry Kubáčkové O andělovi, noční můře, statečném medvídkovi, hodném slonovi, opici a divoké huse a nespícím Toníčkem. Představení pro děti od 10 měsíců do tří je interaktivní, respektuje potřeby nejmenších diváků a citlivě je uvádí do světa zvuků, hlasů, pohybů, dotyků, loutek.

Pohádka Honza Hejhulák

Kdy: neděle 14. května od 15.00
Kde: Sedlčany, kulturní dům Josefa Suka
Za kolik: 120 korun

Pražské Divadlo Pohádka s pohádkovým představením na motivy pohádky J. Š. Kubína. Malovaná scéna, výpravné kostýmy a písničky.

Berounsko

Jarní hrnčířské trhy

Kdy: sobota 13. a neděle 14. května od 8.00
Kde: Beroun, Husovo náměstí
Za kolik: neuvedeno

Tradiční jarní hrnčířské a řemeslné trhy se opět konají ve dvou termínech, o druhém květnovém víkendu, poté 10. a 11. června. Nabídka bude pokaždé jiná, opět bude převládat keramika a porcelán, ale oba víkendy budou ve znamení stejného řemesla – dřevořezby. Představí se i další řemeslníci, kterých bude na místě dvě stě. Doprovodný program, kde vystoupí například Třehusk, Špalíček nebo Napořád.

| Video: Youtube

Berounský koláčKdy: sobota 13. května od 9.00
Kde: Beroun, náměstí Joachima Barranda
Za kolik:neuvedeno

Přehlídka folklórních souborů z různých koutů Česka a soutěž o nejlepší koláč, vítězka získá uzenou kýtu od řeznického mistra Kamila Alferyho. Vyhodnocení koláčového klání ve 14.00 hodin.

Kladensko

Den pro duši

Kdy: sobota 13. května od 13.00
Kde: Kladno, zahrada zámku
Za kolik: vstup zdarma, lekce jógy 200 korun

Relaxační odpoledne a dobročinná lekci jógy se studiem Mandala, výtěžek podpoří domácí Hospic svaté Hedviky. Doprovodný program pro děti i dospělé – hra na tibetské mísy a šamanské bubny, malování na obličej, společná tvorba přírodní mandaly, konverzační karetní hra Řekni mi na téma posledních přání.

Soutěžní taneční přehlídka Orient dance

Kdy: sobota 13. května
Kde: Slaný, Grand
Za kolik: vstupné 50 korun, startovné 90 korun

Pátý ročník soutěžní taneční přehlídky orientálních tanců, letošní novinkou je rozšíření o kategorie mažoretek a twirlingu.

Mělnicko

Chřestové a křenové slavnosti

Kdy: sobota 13. a neděle 14. května od 9.00
Kde: Hostín u Vojkovic
Za kolik: neuvedeno

Český chřest a mělnický křen, prodej i dalšího farmářského sortimentu nebo chřestového piva, přednášky, kuchařské show, ukázky pěstování, živá hudba, dětský program a miniškolička vaření, v sobotu soutěž Chřestožrout roku, v neděli Křenostrouhač roku.

Veterány na zámku

Kdy: sobota 13. května od 8.00
Kde: Nelahozeves, zámek
Za kolik: neuvedeno

Setkání historických automobilů, motocyklů, bicyklů, na místě bude i vojenská a hasičská technika. Živá hudba, dobová řemesla, malování na keramiku a swingová muzika. Od 11.00 hodin dvouhodinové závody šlapacích autíček pro nejmladší návštěvníky, finále od 14.15 hodin, od 12.00 komentovaná přehlídka dobových kočárků a kostýmů, mezi patnáctou a šestnáctou hodinou komentovaný odjezd účastníků startovací branou.

Rakovnicko

Parní víkend v železničním muzeu

Kdy: sobota 13. a neděle 14. května od 9.30
Kde: Lužná, železniční muzeum
Za kolik: jízdenka Praha-Lužná 250 korun/plné, 200 korun snížené

Parní lokomotivy v plné kráse se návštěvníkům představí na točně vždy v 11.15 a ve 14.15 hodin. Na muzejní úzkorozchodné dráze pojedou motorové vlaky. Po oba dny pojede z Prahy hlavního nádraží do Lužné parní vlak v čele s lokomotivou 475.111.

Zlatá srnčí trofej

Kdy: sobota 13, května od 9.00
Kde: Čistá, areál bývalé cihelny
Za kolik: neuvedeno

Okresní kolo soutěže pro děti, 46, ročník. Myslivecká stezka, test a soutěž ve střelbě ze vzduchovky, pouťová střelnice o drobné ceny, psí spřežení, představení plemene sibiřský husky, vyprávění o mushingu, docení a mazlení se psy, vábení zvěře, myslivecké troubení, výstava trofejí zvěře. Účastnit se mohou nejen členové mysliveckých kroužků, ale všechny děti se zájmem o přírodu. Táborák s opékáním špekáčků, které děti dostanou na místě.

Benešovsko

Benešovské trhy

Kdy: sobota 13. května od 9.00
Kde: Benešov, Masarykovo náměstí
Za kolik: zdarma

Tradiční Benešovský trh se uskuteční na centrálním Masarykově náměstí. Další trhy budou pokračovat jednou měsíčně tamtéž až do 3. prosince. 

Pohádka o Gulliverovi

Kdy: neděle 14. května od 15.00
Kde: Bystřice, Dům U Jelena, Ješutovo náměstí
Za kolik: 70 korun

Pohádka o Gulliverovi v podání Loutkového souboru Bystřice. Známý příběh cestovatele a lodního lékaře odehrají místní loutkoherci s klasickými marionetami v domě U Jelena na Ješutově náměstí, kde si můžete prohlédnout také výstavu loutek na dlouhých nitích.

Boleslavsko

Tři sestry Letní open air tour

Kdy: sobota 13. května od 19.30
Kde: Mnichovo Hradiště, Vostrov - Open Air Club
Za kolik: 590 - 650 korun

Tři sestry si připravily tradiční tour tour pod širým nebem a na místech, kde to mají rády a 13. května se představí posluchačům na open air koncertu v Mnichově Hradišti. Tři sestry jsou česká hudební skupina hrající původně punk. Později inklinovala k různým stylům hudby přes rock, punk rock, občas i metal až po hardcore. Textařem, hlavním zpěvákem a nejznámější osobností kapely je Lou Fanánek Hagen.

| Video: Youtube

Mladoboleslavská veteránská jízda


Kdy: sobota 13. května 10. - 16.00
Kde: Dobrovice, Palackého náměstí, parkoviště Dobrovických muzeí
Za kolik: zdarma

V sobotu 13. května proběhnou na nádvoří Dobrovických muzeí hned dvě akce naráz – II. Mladoboleslavská veteránská jízda a sraz vozů Mini s názvem "Mini cukrovinky". Mladoboleslavská veteránská jízda je 2. ročník setkání Klubu historických vozidel, kde posádky poměří své síly v automobilové orientačně dovednostní soutěži. Všechny posádky se budou pohybovat na nádvoří Dobrovických muzeí mezi 10. a 12. hodinou. Vozy Mini budou k vidění po celý den od 10. do 16. hodiny.

Kolínsko

Historická bitva v Kolíně

Kdy: sobota 13. května od 11.00
Kde: Kolín, areál jízdárny za nemocnicí, Karlovo náměstí
Za kolik:150 korn/dospělí, 80 korun/děti do 15 let, děti do 6 let a ZTP zdarma

Skupina historického šermu a dobové hudby Páni z Kolína vás srdečně zve na 27. ročník historické bitvy, která se odehraje 13. května 2023 na kolínské jízdárně. Scénář bitvy se drží tradičního konceptu několika bitevních ukázek. Rekonstrukce připomene bitvu u Grunwaldu roku 1410. Akce se koná v areálu jízdárny za kolínskou nemocnicí. V 11 hodin se otevře dobové tržiště a vyrazí průvod všech účinkujících na Karlovo náměstí, kde proběhne ukázka šermířského umění. Rekonstrukce bitvy začne tradičně v 15 hodin.

| Video: Youtube

Sraz Mustang riders

Kdy: sobota 13. května od 12.00
Kde: Kolín, Karlovo náměstí
Za kolik: zdarma

3. ročník výstavy Mustangů členů Mustang Riders Clubu. Vjezd pouze pro členy Mustang Riders Club. Podívat se může přijít každý, všichni jsou vítáni. Od 14.00 do 16.00 bude znít z showtrucku rock'n'roll v podání kapely George and Boogie Allstars, akci moderuje Standa Rubáš z Rádia Beat. Pro zpestření akce dorazí na náměstí i několik desítek motorkářů se stroji Harley-Davidson.

Kutnohorsko

Noc v chotkovské knihovně zámku Kačina

Kdy: sobota 13. května 18.00 - 20.00
Kde: zámek Kačina, Svatý Mikuláš u Kutné Hory, Muzeum českého venkova, 
Za kolik: 150 Kkorun

Pilotní ročník Noci v chotkovské knihovně na zámku Kačina přiblíží nejhonosnější část zámku formou rozšířené prohlídky obohacené o hudební vystoupení a především o umělecký přednes vybraných úryvků z deníku hraběnky Marie Sidonie Chotkové v podání herečky Lucie Trmíkové. Návštěvníci budou moci nahlédnout i do běžně nepřístupných prostor, například bytu knihovníka. Ve studovně bude k vidění výstavka vzácných knih, program doplní hudební intermezza. Více informací na webu nzm.cz.

Strongman - úvodní závod České profesionální strongman ligy

Kdy: sobota 13. května od 10.00
Kde: Čáslav, náměstí Jana Žižky
Za kolik: zdarma

Na čáslavském náměstí Jana Žižky vás čeká spektakulární podívaná, zápolení siláků v úvodním závodu České profesionální strongman ligy. Na programu budou následující disciplíny: Pneu 450 - 3+3 otočení, tři klády - 120, 140 a 160 kg, nesení kufrů o váze 135 kg na maximální vzdálenost, přehazování atlasu 140 nebo 170 kg, zdvíhání pivních sudů na plošinu a cardeadlift. Něco takového určitě stojí za výlet.

Nymbursko

Zahájení 115. lázeňské sezóny

Kdy: 13. května od 13.00 a 14. května od 11.15
Kde: Poděbrady, lázeňská kolonáda
Za kolik: zdarma

Slavnostní zahájení lázeňské sezóny v Poděbradech spojené se slavnostním průvodem s trubači a kolonádními koncerty. Součástí akce bude i stánkový prodej, a to už od 10.00. V neděli po mši svaté v 11.15 proběhne slavnostní žehnání pramenům u Eliščina pramene na Kolonádě. Zažijte nejen relax při procedurách, ale také program na lázeňské kolonádě v Poděbradech. 

Street Food Festival Nymburk

Kdy: sobota 13. května od 10.00
Kde: Nymburk, Nymburská špička
Za kolik: zdarma

Přijďte ochutnat moderní i nemoderní gastronomii a zažít, co je to street food. Těšit se můžete na mix chutí světových kuchyní ale i té české, dorazí i tolik oblíbené food trucky. K dobrému jídlu patří samozřejmě i skvělé víno či pivo z malých pivovarů. K sladkému zase jen ta nejlepší výběrová káva. Na to všechno se můžete těšit v sobotu na Nymburské Špičce. Zahraje a zazpívá Yannick Tevi ze skupiny Vanua.