Start závodů je naplánován na 15. hodinu, přičemž finálová jízda se pojede asi od 16.30 hodin. Vyhlášení výsledků následuje od 18.15 hodin. Pro diváky jsou připraveny dvě hlavní stanoviště, odkud je možné cyklisty sledovat – Svatá hora a část Václavské náměstí.

close Páteční Deník s TV magazínem. info Zdroj: Deník zoom_in

Další víkendové pozvánky

Podzimní výstava U Pletánků představí různá morčata
KDY: 19. září, 7:30
KDE: hostinec U Pletánků, Příbram
ZA KOLIK: dobrovolné vstupné

Středověký hostinec U Pletánků, který se nachází ve Zdabořské ulici v Příbrami, se zaplní morčaty. Stane se tak v sobotu 19. září, a to díky druhé podzimní duo výstavě. Přejímka pro vystavovatele bude probíhat ráno od 7.30 hodin, pro veřejnost pak bude výstava přístupná od 10 hodin. Soutěžící morčata budou posuzovat Andrea Kroftová, Nikola Moser a Eva Benárová. Vstupné na podzimní výstavu je dobrovolné.

Na nádvoří muzea bude trh
KDY: 19. září, 10:00
KDE: Nádvoří Podbrdského muzea, Rožmitál pod Třemšínem
ZA KOLIK: volně přístupné

Podbrdský farmářský řemeslný trh ovládne v sobotu 19. září nádvoří muzea v Rožmitále. V rámci akce si zde veřejnost bude moci zakoupit produkty a výrobky farmářů a řemeslníků nejen z okolí. Prodávat se budou třeba šperky, květiny, domácí dobroty, škvarky, burčák a další zajímavé produkty. Chybět nebude občerstvení, ani posezení s hudbou. „v prostorách za Stodolou se mohou návštěvníci těšit na divadlo, hry, skákací hrad a další zábavu. V 11:30 bude na programu pohádka O Ztracené princezně, kterou uvede Kočovné divadlo poutníka Hrocha,“ uvedli pořadatelé.

Pokřtí knihu Kamil – malíř snů
KDY: 18. září, 17:00
KDE: Městská knihovna Sedlčany
ZA KOLIK: volně přístupné

Křest knihy Markéty Vítkové s názvem Kamil – malíř snů se koná v pátek 18. září. „Kniha vypráví příběh malého Vaška, kterého děda vezme na výstavu malíře Kamila Lhotáka v Obecním domě. A Vašek je nadšený. Zvláště z dopravních prostředků. Ta krásná letadla, lodě, ponorky, vlaky, kola a jiné! A to ještě děda tvrdí, že jsou obrazy kouzelné. Večer před usnutím děda svému vnoučkovi o malíři vypráví. Vaškovi se zavírají oči a pak se dějí věci! Šest nocí a šest snů plných dobrodružství v obrazech báječného malíře klučičího snění,“ popisují organizátoři. Knihu ilustroval Kamil Lhoták. Zajímavostí je, že jsou k ní podklady pro 3D tisk modelů některých objektů z knihy. Účast přislíbil i syn Kamila Lhotáka a předseda Spolku přátel Kamila Lhotáka Evžen Škňouřil.

Farmářské trhy budou v sobotu na Dvořákově nábřeží v Příbrami
KDY: 19. září, 8:00 až 12:00
KDE: Dvořákovo nábřeží, Příbram
ZA KOLIK: volně přístupné

Dvořákovo nábřeží v Příbrami v sobotu 20. června opět obsadí stánky lokálních trhovců. V době od 8 do 12 hodin se zde totiž konají další z regionálních trhů. Ti, kdo na nábřeží dorazí, si bude moci vybrat z mnoha různých produktů. Veřejnost si zde bude moci zakoupit například med, ovoce, zeleninu, brambory, kozí sýry, koření, květiny nebo uzeniny. Další trhy se na stejném místě budou konat ještě 3. a 17. října, 7. a 21. listopadu či 5. a 19. prosince. Trhy jsou veřejnosti volně přístupné.