Hudební festival pokračuje operetou na Svaté Hoře
KDY: 
5. června
KDE: Příbram, Svatá Hora
ZA KOLIK:

Hudební festival A. Dvořáka v Příbrami bude pokračovat v sobotu 5. června Operetou Gala na nádvoří Svaté Hory. Franz Lehár studoval housle a skladbu na pražské konzervatoři, kde mu Antonín Dvořák poradil, aby se věnoval komponování hudby – díky tomuto impulsu se stal jedním z předních světových operetních skladatelů. Program bude sestavený z předeher a árií z operet Veselá vdova, Země úsměvů, Paganini a Giuditta.

close Páteční Deník s TV magazínem. info Zdroj: Deník zoom_in Páteční Deník s TV magazínem.

Výstava představí skanzen ve Vysokém Chlumci
KDY:
Do 13. června
KDE: Sedlčany, Městské muzeum
ZA KOLIK: Zdarma

Výstava Městského muzea Sedlčany, na níž se vám představí vysokochlumecký skanzen, je otevřena! Přijďte se podívat, jaký kus práce jeho zaměstnanci odvedli za více než dvacet let jeho existence. K vidění je do neděle 13. června od úterý do neděle od deváté do šestnácté hodiny. Prohlídka je možná za dodržení platných hygienických opatření. Vstup na výstavu je zdarma.

Vysokochlumecká pouť začne promítáním filmu Princezna zakletá v čase
KDY: 
4. až 6. června
KDE: Vysoký Chlumec
ZA KOLIK: Zdarma

V letošním roce se o víkendu od 4. do 6. června uskuteční tradiční Vysokochlumecká pouť, která začne v pátek letním kinem ve Vysokém Chlumci – Princezna zakletá v čase, pokračovat bude v sobotu fotbalovým zápasem na hřišti a hudebním programem na zahradě Židovna Vysoký Chlumec.  Nedělní dopoledne bude ve znamení Slavnosti těla a krve Páně – Božího těla ve Skanzen Vysoký Chlumec, na které odpoledne naváže dobročinný koncert pro Domácí hospic Křídla v podání pěveckého souboru Molydury. Svou účast po celou dobu konání pouti samozřejmě přislíbil i Lunapark Lagron.

Zhlédněte záznam inscenace v podání dua Dubnička Lahoda
KDY: 
Možnost zhlédnout do konce srpna
KDE: GoOut.net
ZA KOLIK: 111-222 Kč

Dubnička & Lahoda za sebou zanechali pokladnici veselých písniček, komických scének a minimalistické poesie. Autoři Kabaretu se snaží navázat na bohatou, ale mizející tradici spojení vtipných písniček a scének vlastním originálním způsobem, aniž by se se zmíněnými ikonami chtěli srovnávat.

Pusťte si online projekci divadelní hry Carmen
KDY: 
5. června
KDE: GoOut.net
ZA KOLIK: 100-200 Kč

Bizetova Carmen patří k největším repertoárovým stálicím operních divadel. Libreto napsala zkušená dvojice H. Meilhac a L. Halévy podle novely Prospera Mériméa zpracovávající skutečný příběh. Bizet zemřel tři měsíce po neúspěšné premiéře Carmen a nedožil se tedy jejích pozdějších úspěchů. Carmen na své současníky působila zcela nově, neboť realisticky zpracovává příběh nešťastné lásky dona Josého k cikánce Carmen, která jej vyprovokuje k žárlivosti, když se zamiluje do toreadora Escamilla. José nepustí Carmen na corridu, při níž Escamillo úspěšně vítězí, a zabije ji. Bizetova strhující hudba je inspirována španělskými lidovými rytmy, zejména seguidillou a habanerou. Vedle známých árií a duet mohou diváky zaujmout též velkolepé sborové scény. Hudebního nastudování se v Divadle J. K. Tyla ujal dirigent Jiří Štrunc, režie ředitel Martin Otava.

Co by se stalo, kdyby prase mělo křídla?
KDY: 
5. června, 18:00
KDE: GoOut.net
ZA KOLIK: 100-300 Kč

Nejen ke Dni dětí připravilo Divadlo v Dlouhé speciální dárek – záznam koncertní verze inscenace Kdyby prase mělo křídla, který vznikl u příležitosti 70. narozenin Petra Skoumala v roce 2008. Diváci a posluchači se mohou těšit na deset dětských hitů z per Petra Skoumala, Emanuela Frynty, Pavla Šruta a Jana Vodňanského jako Kolik je na světě, Když tygr jede do Paříže, Když jde malý bobr spát, Kdyby prase mělo křídla a další v podání autorů a herců Divadla v Dlouhé.

Vydejte se do Guatemaly a Belize
KDY: 
6. června, 20:00
KDE: SMSticket.cz
ZA KOLIK: 99-177 Kč

Střední Amerika je nesmírně pestrým regionem, který má své jedinečné kouzlo. Právě zde se nacházejí dnes již dvě zcela odlišné země, které však sdílí určitou míru nebezpečí, stejně jako indiánské památky z dob, kdy této oblasti vládli Mayové. Guatemala si i v 21. století zachovává ráz tradiční země, ve které se setkáte s běžným nošení indiánské módy, praktikování rituálů s příměsí křesťanství či gastronomií, která se po staletí nezměnila. Belize je rádoby moderním státem, kterému nechybí překrásné pláže, skvělé potápěčské lokality, ale i hrubost nočního života či okrajových částí měst (To lze vnímat i ve větších městech Guatemaly, potažmo velké části amerického kontinentu). Anglicky mluvící země se vymyká toliko typické španělštině, jenž pohltila většinu Ameriky na jih od Spojených států. Přednáška Vladimíra Váchala Vám představí obě země z mnoha úhlů pohledu a na skok Vás zavede i do sousedního Hondurasu, kam se lze vydat za dalšími z řady indiánských měst své doby.