PŘÍBRAMSKO

Jaroslav Svěcený a jeho hosté

Kdy: pátek 3. listopadu od 19 hodin
Kde: Drážkov u Sedlčan, divadlo HogoFogo
Za kolik: 360 korun

Zazní Mozart, Schubert, Dvořák, Chopin, Smetana… Houslista Jaroslav Svěcený spolu s herečkou Dejvického divadla Zdeňkou Žádníkovou představí vynikajícího sólového klavíristu Michala Maška. Spolu s krásným klavírem zazní unikátní italské a francouzské historické housle z 18. a 19. století a originálně laděné průvodní slovo.

Farmářské trhy

Kdy: sobota 4. listopadu od 8.00
Kde: Příbram, Dvořákovo nábřeží
Za kolik: neuvedeno

Chcete si koupit něco dobrého nebo se jen potkat se známými? V sobotu máte možnost. Město Příbram zve na farmářské trhy, které se konají od 8 do 12 hodin na Dvořákově nábřeží.

Koncert v dolu Vojtěch

Kdy: sobota 4. listopadu od 18.00
Kde: šachetní budova dolu Vojtěch
Za kolik: 60 korun

Koncert flétnového souboru a dvou pěveckých sborů. V nevšedním prostředí industriální památky vystoupí sbor Gambale, dále se připojí hudební hosté - ženský flétnový soubor Pifferaios a mužské pěvecké hlasy Toni dei signori.

Komentovaná prohlídka výstavy Zapáleni pro zápalky

Kdy: sobota 4. listopadu od 17.00
Kde: důl Vojtěch
Za kolik: 20 korun

Komentovaná prohlídka výstavy Zapáleni pro zápalky. Expozicí, která prezentuje nálepky na sirky z let 1950–1989 jako svědectví doby ze sbírky báňského inženýra Františka Krpaty, návštěvníky provede její autorka Lenka Blažková.

Minidisco v Junioru

Kdy: neděle 5. listopadu od 17.00
Kde: Příbram, Junior klub
Za kolik: 50 korun

Na úžasnou taneční mini párty plnou zábavy a tance mohou zájemci vyrazit v neděli odpoledne. Tentokrát bude minidisco „oranžové“. Oblečte převleky a přijďte si zatančit v barvách podzimu!

Obecně prospěšná strašidla

Kdy: neděle 5. listopadu od 17.00
Kde: Rožmitál pod Třemšínem, Společenské centrum
Za kolik: vstupné dobrovolné

Kamýcký divadelní spolek zve na představení hry Petra Tomšů Obecně prospěšná strašidla.

Honza málem králem

Kdy: neděle 5. listopadu od 15.00
Kde:Sedlčany, Kulturní dům Josefa Suka
Za kolik: 120 korun

Kulturní dům Josef Suka zve příznivce divadla pro děti na muzikálovou pohádku Honza málem králem. Délka představení je zhruba 60 minut bez přestávky.

BENEŠOVSKO

Svatohubertská mše na Konopišti

Kdy: sobota 4. listopadu od 17.00
Kde: Konopiště, zámek
Za kolik: zdarma

Slavnost svatého Huberta začne průvodem přes konopišťský zámecký park a bude pokračovat v zámecké kapli slavnostní bohoslužbou s hudebním doprovodem.

Po stopách Kingdom Come s historikem

Kdy: sobota 4. listopadu od 10.30, 13.30
Kde: Sázava, klášter
Za kolik: 180 korun/ dospělí, 140 korun/mládež 18 - 24 let, držitelé průkazů ZTP a ZTP/P a senioři 65+, 50 korun/děti 6 - 17 let

Nejen pro hráče české videohry studia Warhorse Kingdom Come: Deliverance, speciální prohlídka, kterou bude provázet herní historik Jan Kremer v místě, kde se odehrával příběh Jindřicha.

BEROUNSKO

Jablíčkový víkend v zahradě Lisý

Kdy: sobota 4. a neděle 5. listopadu od 8.00
Kde: Králův Dvůr, Zahrada Lisý
Za kolik: neuvedeno

V zahradě Lisý se koná Jablíčkový víkend. Příchozí se mohou těšit na ochutnávku a prodej ovoce od českých pěstitelů, nabídku ovocných stromů a keřů či prezentaci produktů od firmy Bio nebio. Chybět nebude Flašinet - písničky z babiččiny krabičky, tvořivá dílnička pro děti nebo občerstvení v zahradě. Od 8.00 do 18.00 hodin

Všeradická drakiáda

Kdy: sobota 4. listopadu od 14.00
Kde: Všeradice, areál bývalé čtyřkolkové dráhy
Za kolik: vstupné dobrovolné

K podzimu neodmyslitelně patří pouštění draků. Na drakiádu zve v sobotu SDH Všeradice děti i dospělé. Chybět nebudou soutěže, tvořivá dílna nebo dračí stezka s úkoly a tajenkou. V případě vytrvalého a silného deště se akce ruší.

BOLESLAVSKO

Významní zesnulí - komentovaná procházka

Kdy: sobota 4. listopadu od 10.00
Kde: Mnichovo Hradiště, hřbitov, sraz hlavního vchodu v ul. Dr. Hořice
Za kolik: zdarma

Komentovaná procházka po mnichovohradišťském hřbitově s uctěním památky významných členů zdejšího Sokola. Zavzpomínejte společně na mnichovohradišťském hřbitově na významné členy zdejšího Sokola u příležitosti 160. výročí založení této organizace. 

Hotel mezi dvěma světy

Kdy: sobota 4. listopadu od 19.00
Kde: Mladá Boleslav, městské divadlo 
Za kolik: 210 - 330 korun

Vítejte v luxusním hotelu, kde je vše dokonalé. Až na to, že si na důvod, proč jste na této dovolené či služební cestě, nemůžete nějak vzpomenout. Ani vy, ani jiní hosté. Místní tajemný doktor vám záhadu nikterak neobjasní, spíše naopak. Ale nevadí – je to celkem sympaťák a navíc velmi pohledná žena. Není na co čekat – chyťte život za pačesy a prožijte osudovou lásku dřív, než vám ujede výtah.

| Video: Youtube

KLADENSKO 

Halloween ve Stochově

Kdy: pátek 3. listopadu od 19.00
Kde: Stochov, Mírové náměstí
Za kolik: 250 korun

Noc duchů, strašidel a zábavy, halloweenská party pro děti od šesti let věku. Dýňová dráha, výroba strašidelných dekorací, tanec na halloweenské hity, halloweenské dobroty. Strašidelné kostýmy vítány.

 Noční život zvířat

Kdy: sobota 4. listopadu od 16.30
Kde: Kladno, Čabárna
Za kolik: startovné 50 korun za hrací kartu

Středisko ekologické výchovy pořádá v okolí ekocentra na Čabárně herní stezku pro rodiče s dětmi ve věku od tří do šesti let. Průběžný start od 16.30 do 17.00 hodin. Pro předem přihlášené.

KOLÍNSKO

Koncert filmové hudby

Kdy: pátek 3. listopadu od 19.00
Kde: Český Brod, kulturní dům Svět
Za kolik: 290 korun

Symfonický orchestr Dalibora Havlíčka se vrací do Českého Brodu s novým koncertem filmových melodií. V novém programu bude hrát hlavní roli žánr sci-fi a fantasy. Uslyšíte například hudbu z filmů Star Wars, Pán prstenů nebo Jurský park.

Výlov Vyžlovského rybníka

Kdy: sobota 4. listopadu od 9.00
Kde: hráz Vyžlovského rybníka
Za kolik: zdarma

Česká zemědělská univerzita v Praze zve na největší výlov ve středních Čechách. Těšit se můžete na ukázky tradic, prodej ryb a rybích specialit, lesní pedagogiku i živou hudbu, zkrátka na bohatý program a nevšední podívanou pro celou rodinu.

KUTNOHORSKO

Koncert folkové kapely Jitrocel

Kdy: pátek 3. listopadu od 18.00
Kde: Kutná Hora, Tylovo divadlo
Za kolik: 150 korun

Vzpomínkový koncert skupiny Jitrocel, která působila na Kutnohorsku před 25 lety. Muzikanti by si nyní rádi zavzpomínali na zlaté časy a podělili se se svými příznivci o nestárnoucí písničky.

Komorní barokní koncert

Kdy: sobota 4. listopadu od 18.00
Kde: Kutná Hora - Sedlec, kostel Všech svatých s kostnicí
Za kolik: 200 korun

Jediný letošní koncert v kostele Všech svatých s kostnicí se uskuteční přímo v dolní kapli, bude ve znamení baroka, tedy z období, ve kterém žil architekt Santini a jehož postupy ve své tvorbě uplatňoval. Na andělský nástroj harfu zahraje Katarína Ševčíková, na violu Eva Mokrá.

MĚLNICKO 

Setkání s myslivci na střelnici

Kdy: sobota 4. listopadu od 10.00
Kde: Mělník, střelnice Chloumek
Za kolik: 150 korun/rodina

Jak se chovat v lese a zajímavosti o lesní zvěři, setkání s chloumeckými myslivci. Akce je vhodná pro rodiny s dětmi, trasa je sjízdná i s kočárky. Rezervace předem.

Taneční zábava s Brutusem

Kdy: sobota 4. listopadu od 21.00
Kde: Kralupy nad Vltavou, kulturní dům
Za kolik: 350 korun

Pravá bigbítová kapela se vrací do kralupského kulturáku, opět zazní i známé hity, například Grila, Hospody, hospody a restaurace, První polibek nebo Dej se políbit.

| Video: Youtube

NYMBURSKO

Autosalon Kola

Kdy: pátek 3. listopadu - neděle 5. listopadu od 9.00
Kde: Lysá nad Labem, výstaviště
Za kolik: 120 korun, 80 korun/snížené

Na výstavě Autosalon Kola 2023 budou mít návštěvníci možnost podrobně se seznámit s novinkami i tradičními modely téměř všech automobilových značek. Těšit se můžete také na tuningové skvosty, závodní automobily a motocykly, tunning sraz, novinky ze světa elektromobility, pravá americká auta a veterány.

Nymburk plný strašidel

Kdy: pátek 3. listopadu od 17.00
Kde: Nymburk, start na náměstí u radnice, cíl s odměnou u kaple sv. Jana Nepomuckého
Za kolik: startovné 20 korun/dítě

Jen jednou do roka se v nymburských zákoutích zjevují podivné postavičky. Jaká pohádková strašidla čekají v ulicích večerního Nymburka? Přijďte se na to podívat! Na dobrodružnou procházku Vás zvou skauti ze střediska Krahujec Nymburk. Nezapomeňte si s sebou vzít baterku!

RAKOVNICKO 

Beatová nálož

Kdy: sobota 4. listopadu od 18.00
Kde: Rakovník Dům osvěty
Za kolik: 150 korun

Rockový festival Beatová nálož, fanouškům tam budou hrát kapely Fret, Five Sins, Wicked Dolls a Mentol.

| Video: Youtube

Memoriál 1620, pochod na Bílou horu

Kdy: sobota 4. listopadu od 8.00 a neděle 5. listopadu od 10.00
Kde: Rakovník, Lány, Unhošť
Za kolik: neuvedeno

V sobotu od 8.00 do 11.00 na nádvoří rakovnického muzea ukázky módy, střelby, výzbroje a výstroje, odlévání kulí, ražení pamětní mince, v 8.30 start pochodu. Od 11.00 do 13.00 u rybníka Pánovka u Lán dobové felčarství, historie ošetřování raněných, předsunutá hlídka. Od 18.00 do 21.00 u rybníka U Bulhara v Unhošti vojenské jednotky v dobovém táboře, výcvik, manévrování, vítání účastníků pochodu. V neděli od 10.00 u sokolovny v Unhošti start pokračování pochodu a slavnostní nástup, v 16.00 pieta na mohyle na Bílé hoře, v 17.00 pieta u hrobu padlých v klášteře na Bílé hoře.