Adventní neděli v Dobříši zahájí regionální trh se stovkami produktů

Dobříšský regionální trh přináší do města vždy příjemnou atmosféru, ten adventní navíc ještě kouzlo blížících se Vánoc. Nenechte si ho tedy ujít a přijďte v neděli 27. listopadu od 8 do 12 hodin na dobříšskou alejku k radnici. Nabízený sortiment trhu bude laděn především vánočně. U téměř 50 stánků si budete moci nakoupit čerstvé pečivo, zeleninu, med, koření, perníky, vánoční cukroví, adventní dekorace, ale i další originální vánoční dárky a ozdoby ruční výroby. K dobré náladě a sváteční atmosféře pak přispěje živá hudba v podání skvělého Dobříšského pokleslého orchestru lidových nástrojů, jehož muzikanti nám kromě lidových písní zahrají také koledy. V 10 hodin proběhne navíc před radnicí předání cen účastníkům celostátní soutěže Deset tisíc kroků.

Na tradiční adventní regionální trh se těší také starosta města Dobříše: „Vážení spoluobčané z Dobříše, návštěvníci našeho města a přátelé, přijměte mé srdečné pozvání na nedělní adventní trh, který se již tradičně uskuteční v centru Dobříše. Přijďte se podívat, přijďte si nakoupit nebo si jen přijďte dát něco dobrého a poslechnout vánoční melodie pod širým nebem. Budu se těšit na setkání s vámi a budu moc rád, když spolu třeba i jen tak prohodíme pár příjemných slov o našem městě a životě v něm.“

V rámci adventní neděle si pak můžete udělat příjemnou procházku městem a navštívit třeba zámek a jeho krásný francouzský nebo anglický park či nové expozice v oranžerii.

Velryba. Ilustrační foto.
Vánoční rukavice či Adventní čtyřboj. To je Den pro dětskou knihu

Večerní adventní setkání v Dobříši rozzáří město

V Dobříši se letos prvně uskuteční také malé slavnostní zahájení adventu. Setkání u radnice má být hlavně příjemnou akcí, při které se sejdou občané a návštěvníci města, aby společně přivítali nejkrásnější svátky v roce, rozsvítili město i první svíčku na adventním věnci města.

S nápadem na tuto akci přišla nová místostarostka Jindřiška Romba: „Jsem nesmírně ráda, že se nám již tento rok podařilo na první adventní neděli uspořádat u radnice malou vánoční akci. První adventní neděli považuji za výjimečnou, začíná přece „magický“ čas vánoční.  Setkat se s lidmi, poslechnout si pár vánočních koled, ochutnat svařené víno, drobné vánoční sladkosti, rozkrojit jablíčko, pustit skořápku po vodě, může být nejen “fajnové“ ale i stmelující. Letos jsme akci z důvodu krátkého času na přípravu pojali jako takové malé sousedské setkání. Velmi se na něj těším a doufám, že přijdou rodiče s dětmi, ale i mladé páry nebo naši senioři.“

Z vystoupení pěveckého souboru Čhavorenge v kostele sv. Jakuba v Příbrami.
Emoce radosti a štěstí. To bylo charitativní pěvecké vystoupení romských dětí

Dobříšské zahájení adventu se uskuteční v neděli 27. listopadu od 17 hodin přímo před budovou radnice. Připraveno bude malé občerstvení se svařeným vínem, kávou, čajem a chybět nebudou ani dobroty k zakousnutí. Setkání zahájíme rozsvícením vánočního městského osvětlení a zapálením první adventní svíčky na městském věnci. Poté pro všechny přítomné vystoupí děti z 2. MŠ Dobříš, které budou recitovat, zpívat i tančit. Malí i velcí návštěvníci si budou moci během setkání vyzkoušet tradiční vánoční zvyky, za příjemné vánoční hudby Dobříšského pokleslého orchestru lidových nástrojů. Pro děti bude na místě připraven také speciální vánoční stromek města Dobříše, na který budou moci nejen děti pověsit své vánoční přání pro naše město a jeho občany.

Autor: Denisa Havlíčková