V hlavní roli středečního Večera s detektivkou bude spisovatel Jiří Březina. Besedu budou moderovat knihovnice Petra Holazová a Lucie Maříková. Akce začíná v 18.30 hodin v Knihovně Jana Drdy na náměstí T. G. Masaryka.

Jiří Březina začal psát svůj první román v sedmi letech. Byl o pravěkých lovcích a nikdy ho nedokončil. Ke spisování knih se vrátil v roce 2010, kdy stál u vydání kultovní subverzivní příručky Manuál (Jak se dostat na vrchol hitparády). V témže roce se nechal vyhecovat k napsání první autorské knihy, detektivního románu Na kopci.

Knížka, která lehce nabourává zaběhlá pravidla detektivek, vyšla v roce 2013, nasbírala poměrně kladné čtenářské ohlasy a získala Cenu Jiřího Marka za nejlepší český detektivní román. V roce 2015 vychází druhá knížka Promlčení a o rok později Polednice, obě z plánované řady detektivek, v nichž se objevuje Tomáš Volf, svérázný policista řešící dosti zapeklité případy a situace, ze kterých nevychází vždy jako jednoznačný vítěz.

Letní kino s pohádkou o Tlapkové patrole.
Letní kino s Tlapkovou patrolou. Školka Jana Drdy zahájila nový rok promítáním

Další knihou z této série je Vzplanutí, které vyšlo v roce 2019 a přineslo druhou Cenu Jiřího Marka. V roce 2021 vychází zatím poslední kniha s Tomášem Volfem, Mizení. Všechny tyto knihy vydalo nakladatelství Motto.Poslední kniha Jiřího Březiny vyšla pod názvem Noční slunce v nakladatelství Fragment a je určena dětem.V rolích vedlejších uvidíte a uslyšíte knihovnice Petru Holazovou a Lucii Maříkovou.

Jak se daří spisovateli, který ohýbá desatero pátera Knoxe? Mají detektivní romány Jiřího Březiny reálný základ? A což takhle knížka pro děti? Odpovědi na tyto a mnohé další otázky se návštěvníci dozví ve středu od 18.30 hodin. 

Knihovna Jana Drdy Příbram