Jednou z nich byl v sobotu 17. února koncert hudební skupiny Dixieland Band Zdice. Muzikanti pod vedením kapelníka Václava Vintra se zpěvačkou Ivetou Eliáškovou připomněli krásní slavné melodie, ale zahráli i méně známé skladby. Bavili se příslušníci všech generací.

Kromě místních obyvatel si při této příležitosti našli cestu do Jinec i mnozí přespolní zájemci o kulturu. Pro všechny bylo díky novému zařízení připravena možnost občerstvení. Část sálu sloužilo jako hlediště, ve druhé polovině místnosti bylo upraveno posezení se stoly.

Klub Příbram Bobcats byl založen v roce 1995 původně pod názvem Příbram Rams. Od té doby se věnuje americkému fotbalu, flag fotbalu a cheerleadingu od mládežnických kategorií až po dospělé.
Najděte svou fotbalovou vášeň: Příbram Bobcats zvou všechny k jarnímu náboru

V Barboře proběhlo již několik besed, koncertů i dnů otevřených dveří a další akce se připravují.

Ke slavnostnímu otevření s celodenním programem dojde 4. května. Z připravovaných koncertů nelze nepřipomenout vystoupení varhanice Katty 25. května. Bude to již druhý koncert v rámci Hudebního festivalu Antonína Dvořáka na tomto místě.

Několik akcí proběhne ale již v březnu. Zájemcům se nabízí například prezentace projektu Revitalizace hutě Barbora pro veřejnost 21. března, beseda o Chráněné krajinné oblasti Brdy s Bohumilem Fišerem 22. března a koncert Slavíkovy Jince 24. března.

V čtvrtek 15. února se skupina dobrovolníků vydala na ulici Čs. Armády, kde u prodejny v oblasti Rynečku uklízeli odpadky, které tam lidé zanechali.
Dobrovolníci z příbramského nízkoprahu uklízeli v okolí Rynečku

Ten, kdo to v obnovené Barboře ještě nezná, bude mít možnost návštěvy při řadě dalších příležitostí.