a akci se u jednoho stolu sejdou všichni žijící starostové, kteří působili ve městě od roku 1989 až do dnešního dne. Večerní program přinese přehled zásadních událostí z každého volebního období a nabídne tak jedinečný pohled na historii, současnost i budoucnost města Dobříše.

Veřejná debata, moderovaná režisérem a organizátorem mnoha kulturních a společenských akcí v České republice, Petrem Větrovským, přináší příležitost prohloubit pochopení místní politiky a otevírá možnost vidět město z perspektivy jeho vedení.

Účastníky večera budou: Stanislav Vacek, Stanislav Holobrada, Jaroslava Melša, Jana Vlnasová a Pavel Svoboda, ti všichni se podělí o svůj osobní i politický pohled na město Dobříš, zásadní kauzy, události a odpovídat budou také na otázky z publika.

„Dobříš je město s bohatou historií a já věřím, že i se světlou budoucností," řekl Petr Větrovský a dodal: „Těším se na moderování této výjimečné události, která představí unikátní pohled na město skrze oči jeho starostů v průběhu posledních téměř 35 let. Osobně mohu slíbit, že se nebude jednat o žádnou politickou debatu, ale o večer, který bude mít příběh a spád. Rozhodně nechci v publiku vidět nikoho, kdo se bude nudit."

Akce slibuje nejen vzácnou příležitost setkat se s bývalými starosty města a samozřejmě i s tím současným, ale také společně s nimi zavzpomínat na konkrétní události nebo se jich na cokoli zeptat v závěrečné diskuzi.

Vstup je zdarma a pro všechny návštěvníky bude připraveno i malé občerstvení. Těšit se tak jistě můžeme na velmi příjemný večer.

Své pozvání pro všechny mladší i starší občany města Dobříše přidává také současný starosta Pavel Svoboda: „Naši pozornost obvykle poutají každodenní události a překážky. Občas ale stojí za to se zastavit a ohlédnout. Taková by měla být i debata o posledních desetiletích na Dobříši a o tom, jak se nám daří ideály Sametové revoluce skutečně naplňovat. Přijďte večer strávit zajímavou diskuzí."