Krmítka jsou osazena tabulkami, na kterých je uvedeno vhodné krmení pro ptáky v zimě a další údaje. Pokud se zajímáte o tuto problematiku, na našich stránkách v záložce “Ptačí krmítka” je mnoho dalších informací. Od výroby krmítka, přes vhodné krmení až po druhy ptáků, které můžeme na krmítku spatřit.

Zdroj: Youtube

Potravu pro ptáky do krmítek pravidelně doplňujeme. Do této činnosti se může zapojit každý. Pokud nevíte, co do krmítka nasypat, pak Vám poradí cedulka pod krmítkem. Je tam také uvedeno, co do krmítka rozhodně nepatří.

Na našich stránkách si můžete zjistit, které druhy ptáků létají na jednotlivá krmítka. Druhy postupně aktualizujeme, podle pozorování. Pokud jste na krmítku pozorovali druh, který není u dotčeného krmítka uveden, napište nám na email antonin@spolekdobris.cz nejlépe s fotografií tohoto ptáka na krmítku (nebo pod ním), kterou zveřejníme i se jménem autora, pokud si to budete přát.

Zámek Dobříš připravuje na sobotu 9. prosince tradiční a návštěvníky oblíbený vánoční trh.
Zámek Dobříš zve na tradiční vánoční trh. Koledy zazpívají děti z umělecké školy

Letošní rok také probíhá do 3. prosince fotografická soutěž na téma: “Ptáci na podzim a v zimě”, do které se můžete zapojit a v první polovině prosince nebude chybět ani přednáška o ptácích přímo u krmítka spojená s kroužkováním. Přesný termín brzy zveřejníme. 

Přírodovědný spolek Dobříš