Město Příbram každoročně v průběhu letních prázdnin nechává zpřístupněna některá školní hřiště. V minulosti se osvědčila hřiště u ZŠ Jiráskovy sady a ZŠ Bratří Čapků, která budou pro sportující veřejnost otevřena i letos, a to s jednou výjimkou, denně od 8.00 do 20.00.

„Je důležité, aby se mohli naši školáci věnovat sportu i o prázdninách. Z tohoto důvodu se každoročně nechávají otevřena dvě školní hřiště – jedno ve staré Příbrami a jedno v oblasti sídliště. Stejně jako v minulých letech jde o hřiště u ZŠ Jiráskovy sady a ZŠ Bratří Čapků. Výjimku z avizované otevírací doby hlásí ZŠ Bratří Čapků, kde bude hřiště v termínu od 19. do 21. července uzavřeno. Důvodem této výjimky je pořádání sportovní akce pro žáky školy,“ uvádí místostarosta Miroslav Peterka a dodává: „Sportovci mohou využívat také nově otevřené víceúčelové hřiště Na Cihelně.“

Uvedená školní hřiště jsou osazena informační tabulí s provozním řádem a kontakty, na které je možné se v případě nouze obrátit. Na hřištích jsou také instalována mobilní WC a odpadkové koše. Odemykání a zamykání zajišťuje městská policie, která bude zároveň na sportovištích vykonávat zvýšený dohled.

Město Příbram