Hned druhý den jsem šla za panem ředitelem, kterému se můj nápad líbil. Mým úkolem bylo seznámit s projektem Krabice od bot všechny ostatní děti a učitele. Vytvořila jsem informační letáček, kam jsem sepsala ty nejdůležitější informace. Velmi mi pomohla paní učitelka Boženiková.

Během pouhého týdne dokázala naše malá škola shromáždit 38 krabic plných různých dárků – hraček, knih, školních potřeb. Krabice jsme ve třídách zabalili a nadepsali, pro koho jsou dárky v ní určené, zda pro kluka nebo holku a jakého věku. Paní učitelka je pak odvezla na sběrné místo Diakonie na Dobříš. Naše krabice udělaly radost dětem v azylovém domě v Praze.

Projekt je podle mě úžasný v tom, že nás učí nejen myslet na druhé děti, ale také dát další šanci hračkám a věcem, které jsou stále pěkné, ale nám už jen leží v poličkách. Někteří z nás jsou zvyklí dostávat hromadu dárků pod stromečkem, ale jsou mezi námi i takové děti, které dostaly třeba jen jeden dárek-krabici od bot a v ní překvapení.

Chtěla bych moc poděkovat všem svým spolužákům a učitelům naší školy v Dolních Hbitech za pomoc a podporu a i tobě, maminko, že máš samé dobré nápady a učíš mě myslet na druhé.

Tereza Ella Žáková, 7. ročník, ZŠ a MŠ Dolní Hbity