Setkání na podporu dobrovolnického centra začalo ve 13 hodin za krásného slunečného počasí. Děti si mohly na každém stanovišti vyzkoušet různé sportovní, ale i jiné aktivity. Za každých pět splněných stanovišť si vyzvedly odměnu v podobě sladkostí, ovoce, nanuků nebo pastelek.

Účastníci se mohli skvěle bavit na stanovištích, kde si například zkoušeli první pomoc na figuríně a učili se, jak zahájit v potřebné situaci resuscitaci. Na jednom z dalších stanovišť se mohli všichni těšit z oblíbeného maskování zranění. Tam si za pomoci speciální modelíny a barviva nechali vytvořit autenticky vypadající řeznou nebo tržnou ránu od zkušených lektorů z Červeného kříže.

Většina stanovišť byla založena na sportovní bázi. Kopalo se na branku, házely se kruhy na kužel, dělaly se slalomy, žonglovalo se s míčem. Tyto stanoviště měli na starosti fotbalisté z SK Spartak Příbram. Akci podpořila i skupina PathFinder se svým stanovištěm lukostřelby a dobrovolným darem.

Děti i dospělí si mohli vyzkoušet opičí dráhu, nebo zkusit posilovací cviky, které je učili instruktoři a trenéři ze Studiobára3P. Závěrem si všichni dobrovolníci a dobrovolnice společně zadováděli běháním po hřišti pod zavlažovačem trávníku.

O dobrou náladu se postaral skvělý moderátor Honza Černohorský a s ním také úžasný maskot, který rozzářil všechny obličeje úsměvem. Jejich práce si vážíme a děkujeme jim. Všem dobrovolníkům, sponzorům a lidem, kteří přišli na tuto akci, mnohokrát děkujeme a budeme se na ně opět těšit na všech našich dalších setkáních.

Anna Simáková