"Poté všechny děti dostaly pracovní sešity, pexesa, rozvrhy hodin, rybářské řády, deníky malého rybáře, knihy "Ryby našich vod" a nechyběla ani sladká odměna v podobě lízátek a bonbónů. Rybářský kroužek se koná každou středu od 16 do 18 hodin v prostorech nově zrekonstruovaného zázemí MO Bohutín na dole“Řimbaba“.  

Tímto bychom chtěli poděkovat zastupitelům obce Bohutín, předsedovi Lumíru Mazánkovi ml. a celému výboru MO Bohutín za poskytnutí těchto prostor, které nám slouží k výuce v podzimním a zimním období, kdy není možné chodit přímo k vodě.  Tento čas pak můžeme věnovat  tomu, jak vést děti k co nejlepšímu vztahu k vodním živočichům i přírodě jako takové. 

Považujeme za velice důležité vysvětlit a ukázat budoucím rybářům i rybářkám, že rybařina není jen o tom nahodit prut do vody.  Od začátku rybářského kroužku se vedoucí snaží naučit děti, jak se správně orientovat v rybářském řádu, jak správně vyplnit údaje v povolence k lovu ryb, rozpoznávat druhy ryb, doby hájení vybraných druhů ryb, nejmenší lovné míry, z čeho se skládá udice, navazování háčků a v neposlední řadě také stavbu těla a samotnou anatomii ryb.   

Úlovky pstruhů členů rybářského kroužku v Rožmitále pod Třemšínem.
OBRAZEM: Rožmitálští rybaříci se vypravili na pstruhy

Děti si vyráběly i halloweenskou rybu

Malí rybáři plní různé úkoly v pracovních sešitech a pro procvičení jsou pro děti od vedoucích připraveny zábavnými způsoby různé doplňující úkoly a testy, aby si získané vědomosti měly možnost ještě procvičit. Ve středu 20. října si děti měly možnost vyrobit vlastní  halloweenskou rybu z papírového talíře, což s nadšením uvítaly. Komu se nechtělo vyrábět, měl možnost skládání puzzle s motivem ryby. Všichni zúčastnění se výroby a skládání zhostili na výbornou.  

V sobotu 6. listopadu se uskutečnil výlov rybníka v „Luhu“ v obci Drahlín. Výlovu se zúčastnilo i několik malých rybářů z našeho rybářského kroužku, kteří s nadšením pomáhali s přenášením vaniček s rybami, při přebírce a dobírání ryb v lovišti. V neposlední řadě se významně podíleli na záchraně mnoha kusů škeblí rybničních.  

Pro všechny přítomné a hlavně pro vedoucí kroužku bylo velmi potěšitelné sledovat naše nejmenší rybáře, jak je práce rybářů baví a nebáli se spolupracovat s ostatními dospěláky, za což si zaslouží velkou pochvalu nejen od vedoucích.
Závěrem bychom chtěli poděkovat i všem rodičům našich nejmenších rybářů za důvěru. Budeme se i nadále ze všech sil snažit o to, aby se děti na kroužek vždy těšily, proto jsou pro ně do budoucna připraveny zajímavé přednášky, soutěže a spoustu překvapení."

Věra Mauleová, vedoucí rybářského kroužku Bohutín